Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Apetyt rośnie w miarę jedzenia :-)17f74a46aaa0272f4650d144cb208994.jpg

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajne winyle, Kolego @herbee. Uwielbiam Dire Straits, głównie z uwagi na tak charakterystyczne, a przez to rozpoznawalne brzmienie gitary Marka Knopflera... Dla mnie osobiście, ich najlepszy album to "Brothers in Arms"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, sam chce zacząć przygodę z winylami, ale kompletnie nie wiem od czego zacząć... Mój budżet to jakieś 1500 zł, nie wiem co kupić i nie mam o tym żadnego pojęcia :/

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pewnie trzeba by od jakiegoś gramofonu zacząć... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidelio zawsze pomożesz :D Tyle że na tym moja wiedza się kończy... :/

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, 1500 to całkiem fajny budżet. Za takie pieniądze trafiłem dwa lata temu fajnego klasyka: Technics SL-1610MK2, świetna maszyna!

@fidelio, też kocham gitarę Knopflera, właśnie kręcę taki album::

f8d8596a7361f645746890ddf6d809f7.jpg

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fidelio zawsze pomożesz :D Tyle że na tym moja wiedza się kończy... :/

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Kolego, moja wiedza jest taka, że w tej cenie można dostać całkiem sensowny gramofon. To jednak dopiero początek, bo jeśli traktujemy go jako źródło, to dalej trzeba pomyśleć o jakimś przedwzmacniaczu /takie są moje osobiste doświadczenia np. z Regą Rp 3 z wkładką Elys 2/, a dalej o wzmacniaczu, kolumnach, kablach i takich tam bzdetach związanych z budowaniem zestawu stereo... Potwierdzam wszelako, że w obcowaniu z czarnymi krążkami jest jakaś magia... Na dziś, mając 1500 zł kupiłbym kolejny zegarek, ale w końcu ja jakiś tam "bieda" zestaw stereo do słuchania już mam :-) Czego oczywiście i Tobie z całego serca życzę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny budżet, tyle że znając mnie to w pierwszym miesiącu tyle samo pójdzie na winyle Kupując używane winyle traci się na jakości dźwięku? Mam wieże z Technicsa (starsza ode mnie, mój tata ja kupił dawno temu), która jest genialna, więc gramofon z Technicsa były dobrym pomysłem. Tylko jak to wygląda, trzeba dokupić jakieś głośniki, czy wszystkie gramofony maja od razu?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Kolego, moja wiedza jest taka, że w tej cenie można dostać całkiem sensowny gramofon. To jednak dopiero początek, bo jeśli traktujemy go jako źródło, to dalej trzeba pomyśleć o jakimś przedwzmacniaczu /takie są moje osobiste doświadczenia np. z Regą Rp 3 z wkładką Elys 2/, a dalej o wzmacniaczu, kolumnach, kablach i takich tam bzdetach związanych z budowaniem zestawu stereo... Potwierdzam wszelako, że w obcowaniu z czarnymi krążkami jest jakaś magia... Na dziś, mając 1500 zł kupiłbym kolejny zegarek, ale w końcu ja jakiś tam "bieda" zestaw stereo do słuchania już mam :-) Czego oczywiście i Tobie z całego serca życzę!!!

Dziękuję, problem w tym, że albo gramofon, albo zegarki, inaczej czasomierze jedynie na urodziny i święta :D

Chodzi o to, że mogę wydać 1500 zł na cały zestaw, no chyba, że namówie pewna osobę, to budżet się może zwiększyć, ale na razie widełki to 1000 - 1500.

Nie jestem audiofilem, ale mam dobry słuch, nie chce szrota

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wiem, że są jakieś takie, gdzie masz jakieś wbudowane głośniki... Z mojego doświadczenia wynika jednak, że najlepsze efektu daje pełen zestaw stereo, zgodnie z tym, o czym napisałem wcześniej... A to niestety kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są jakieś takie, gdzie masz jakieś wbudowane głośniki... Z mojego doświadczenia wynika jednak, że najlepsze efektu daje pełen zestaw stereo, zgodnie z tym, o czym napisałem wcześniej... A to niestety kosztuje...

Mam dobre głośniki do wieży, ale chyba nie można podpiąć do dwóch urządzeń?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Taki gramofon trzeba by podpiąć to wieży, a nie wiem, czy taka opcja w ogóle wchodzi w grę... Ja sam nigdy takiej ewentualności nie rozpatrywałem, bo ...nie mam wieży ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na razie skupie się na zegarkach, bo obawiam się, że za 1500 złotych nie kupię nic satysfakcjonującego, zwłaszcza że same winyle też tanie nie są... No cóż, coś człowieka musi zawsze hamować, jak nie ludzie to pieniądze :o

Ale jeszcze się nie poddaje, będę szukał ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gramofon nie ma wkładki piezoelektrycznej (z reguły kiepskiej), tylko wkładkę magnetyczną typu MM lub MC, to zwykle wymaga przedwzmacniacza (korektora RIAA). Niektóre starsze wzmacniacze lub amplitunery miały taki wbudowany, w niektórych można zamontować wewnętrzną płytkę z takowym. Jednak lepszy efekt daje zwykle zewnętrzny przedwzmacniacz. To nie muszą być wielkie pieniądze, bywają niezłe i za kilkaset złotych.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarant, ja nie jestem wtajemniczony w język audiofilski, mógłbyś mi to jakoś wytłumaczyć? :D

Wiem, jestem leniwy, ale ktoś może poleci jakiś zestaw gramofon + głośniki + wszystko co potrzeba do tych 1500 zł?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może. Ja dobre dziesięć lat temu oddałem moje płyty i patefon kumplowi. Za piwo, które razem wypiliśmy. Płyty winylowe są super, ale zajmują dużo miejsca. Kumpel od dawna używa coraz droższych gramofonów Pro - Jecta (kiedyś to była czeska firma, przeniosła się do Austrii). Ich podstawowy patefon z serii Primary, razem z wkładką Ortofona kosztuje około 1000 złotych, przedwamacniacz - około 400. Czyli można...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pro-Ject to spoko pomysł. Przdwzmacniacz za kilka stów też da się wyrwać, tym bardziej, że można także pomyśleć o używce i nie ma co się ich bać. Pytanie tylko takie, co z resztą toru? Bo zakładając, że nie da się tego podłączyć do wieży /to oczywiście trzeba sprawdzić/, to nadal pozostaje kwestia jakiegoś wzmacniacza i oczywiście kolumn... Ma tej zasadzie można pomyśleć o komputerze jako źródle /pewnie masz coś w domu Kolego @SzymonJestem/, jakimś dacu i także jakimś wzmacniaczu i kolumnach. Przy okazji na płytach zaoszczędzisz, a za 1500 coś pewnie by się znalazło ;-)

Czyli reasumując Kolego @SzymonJestem, jako źródło zostawiasz sobie kompa, a później sygnał dajesz do dac-a /np. Pro-Ject Usb dac/. Dalej idzie to na jakiś wzmacniacz - tu sugeruję jakąś Yamahę, bo zestawimy to z Altusami od Tonsila. Zepniesz to kablami Melodiki i w kwocie 1500-1700 zł masz stereo :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, teraz tylko przeczytanie tego parę razy ze zrozumieniem, trochę lektury na ten temat i spróbuję coś wykombinować :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, gramofon i winyle to temat rzeka. Nie wiem czy to tutaj dozwolone, ale polecam forum winyl. net, tam zdobędziesz cała wiedzę, jako i ja się tam kształciłem :-) Bardzo możliwe, że Twoja wieża umożliwia bezpośrednie podłączenie gramofonu, ale obawiam się, że nie będzie to najlepsze rozwiązanie. Trochę czasu siedzę już w światku audio, szczególnie vintage audio, i szczerze polecam rozejrzenie się za sprzętem z lat 70-tych ubiegłego wieku, czyli tzw. złotej ery audio. Wzmacniacze i amplitunery z tamtych lat mają często doskonałe przedwzmacniacze gramofonowe na pokładzie. Sam mam kilka takich sprzętów, a moim ulubionym i świetnie grającym (wymiata nowe klocki za kilka tysięcy) jest wzmacniacz Kenwood z 1969 roku z kapitalną sekcją gramofonową. Często taki sprzęt można upolować za kilka stówek, co przy całkowitym budżecie 1500 zł może mieć znaczenie. Żeby nie zaśmiecać tego wątku służę radą na PW.

 

Edit

I nie obawiaj się używanych płyt, często są lepszej jakości niż nowe reedycje, ale żeby kupić dobrą używkę też potrzebna jest wiedza :-)

Edytowane przez herbee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja w tym temacie nie uważam się za "Alfę i Romeę" :-) Polecam wobec tego forum audiostereo.pl ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

audiostereo nie polecam, kupa pieniaczy i 'fachofcuf', w temacie gramofonu tylko winyl.net :-)

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Coś w tym jest, niemniej jednak uważam, że przy odrobinie szczęścia można tam się czegoś dowiedzieć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że nie. Trzeba tylko zorientować się kto w co gra :-) Sam zaczynałem na audiostereo i czasem nadal tam zaglądam. Na zakończenie wieczoru z 'dajerami' się kręci:19357b8200ae7e76aa8b620a61aeb2f8.jpg

 

Wysłane z MI 5s

Edytowane przez herbee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytam potem te stronki o których mowiliscie, ale myślę, że nikt się nie obrazi, jak w wątku o muzyce zapytam o parę podstawowych rzeczy?

Mianowicie, co to oznacza, że dany gramofon może działać na różnych prędkościach? No bo chyba nie chodzi o to, że można puścić piosenkę szybciej :D

Kolejna, to na co zwracać uwagę kupując gramofon I przedwzmacniacz (w sensie jakie parametry, jeśli ktoś jest w stanie wytłumaczyć co one oznaczają, to jeszcze lepiej).

Dziękuję za wszelką pomoc, żeby dużej nie zasmiecac, to postaram się tutaj już za dużo nie pisać o winylach :D

A do Ciebie, kolego herbee odezwę się za jakiś czas ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.