Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

@Jacku, muszę kiedyś więcej czasu poświęcić Genesis. Niby większość płyt kiedyś przesłuchałem, ale wracam do nich raczej rzadko. Najczęściej chyba do poszczególnych utworów, jak "The Brazilian" (to jest killer!), "Squonk" czy "Dance on Volcano". Czyli rzeczy z początków epoki Collinsa, gdy, jak to napisał Weiss, brzmienie stało się ostrzejsze i nowocześniejsze. Teoretycznie ciekawsze czasy Gabriela jakoś mnie nie mogą od lat przekonać, choć i tu znam kilka fajnych fragmentów, zwłaszcza z "Foxtrota" i "Selling...".

 

Teraz natomiast koncert, na którym być może ktoś z naszego forum był:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edmund Exley

 

Na tym koncercie nie byłem, nie wiem dlaczego :). Byłem na ich występie w 2001 przy Moście Świętokrzyskim w W-wie.

Kilka miesięcy wcześniej, też na Torwarze, grał Klaus Schulze i Rainer Bloss (płyta "Dziekuje Poland" - na tym byłem :).

Moja ulubiona płyta to oczywiście :) Ricochet (jako całość) - teraz gra, rip z SACD.

 

 Jakieś historyczne video/mix (z błędem w nazwie zespołu i oczywiście to fragment 2 części):

 

 

 

"(...) Teoretycznie ciekawsze czasy Gabriela jakoś mnie nie mogą od lat przekonać"

 

Ja bym nawet powiedział "praktycznie" :). Tak, to trudna sprawa słuchać muzyki "wstecz". Miałem to szczęście (teraz już może mniej :) > wiek), że dorastałem z tą muzyką w ówczesnych klimatach, głównie dzięki Piotrowi Kaczkowskiemu (program 3 PR), który kształtował muzyczne gusta polskich słuchaczy. Pamiętam jak po kolei ukazywały się te dzieła, wielkich progresywnych zespołów - to była uczta dla uszu. Szukanie/polowanie na płyty, nagrywanie/przegrywanie ... to były czasy :).

 

Teraz piękny Genesis:

 

 

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziś rocznica Jego urodzin  :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja 14 lutego byłem na koncercie Maleńczuka ;) Co prawda średnia wieku na moje oko 65 lat, a nawet to nie przeszkodziło ludziom, którzy zamiast słuchać, woleli nagrywać... Ehhhh, przykre. A sam Pan Maciej bezbłędny, żarciki o dzisiejszej sytuacji politycznej w Polsce, cały koncert był podróżą przez jego życie, opowiadał o tych piosenkach i świetnie grał na gitarze ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona płyta to oczywiście :) Ricochet (jako całość) - teraz gra, rip z SACD.

 

 

Ja bym nawet powiedział "praktycznie" :). Tak, to trudna sprawa słuchać muzyki "wstecz". Miałem to szczęście (teraz już może mniej :) > wiek), że dorastałem z tą muzyką w ówczesnych klimatach, głównie dzięki Piotrowi Kaczkowskiemu (program 3 PR), który kształtował muzyczne gusta polskich słuchaczy. Pamiętam jak po kolei ukazywały się te dzieła, wielkich progresywnych zespołów - to była uczta dla uszu. Szukanie/polowanie na płyty, nagrywanie/przegrywanie ... to były czasy :).

 

 

No więc teraz był "Ricochet" w moich słuchawkach. A aktualnie "Rare Bird" z Polski.

 

Kaczkowskiego też bardzo dużo słuchałem, głównie w liceum. Minimax był obowiązkowym punktem niedzielnego wieczoru. Mój Kingcrimsonowy przełom to też zasługa tej audycji - latem 2001, jakoś przed którymś z meczów Copa w Kolumbii, Kaczkowski włączył "Starless". Znałem i lubiłem wcześniej pierwszą płytę, ale "Starless" to było dla mnie fundamentalne doświadczenie. Kilka tygodni później kupiłem sobie pierwszy egzemplarz "Red". I tak już zostało mi do dzisiaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemne plumkanie :) na niedzielne popołudnie - przegląd twórczości:

 

 


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie tu nie było - a muza leci...

 

odgrzewam stare...

 

KAT w najlepszym swoim okresie

 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziś urodziny obchodzi Tony Iommi  :)

 

 

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna muzyka, a Jubilat to PIERWSZA LIGA światowej muzy.  100 lat!!!


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak dla mnie, on już teraz jest legendą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PEŁNA ZGODA

 

zatem dziś TONY i Black Sabbath

 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO, jeden z ich najfajniejszych kawałków! Ale cała płyta "Paranoid" jest rewelacyjna!

 

to w takim razie 

 

IRON MAN - kolejny klasyk

 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jefferson, Velvet z Nico itd. Pięknie się snują te dźwięki...



Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nadal elektronicznie :) > świetne klimaty K. Schulze

 

 


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.