Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

A te solowe projekty warte są uwagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra to płytka która mnie do DM przekonała (zresztą chyba nie tylko mnie) . Wcześniej ich nie cierpiałem :D

 

"Home" to jak dlamnie jeden z ich najfajniejszych kawałków -z czego wnoszę że solowy projekt klawisza jest godny uwagi :D

 

Generalnie do DM trzeba dorosnąć 8) A jeśli wyznacznikiem jest stosunek do Excitera - to jeszcze nie dorosłem. Chociaż "I Am You" podoba mi się niesamowicie.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co już przesłuchałem, Exciter też na razie podoba mi się najmniej... Ale Type o Negative - Bloody Kisses, po pierwszym przesłuchaniu... lipa... na szczęście ponowiłem próbę i potem już przez długi czas nie słuchałem niczego innego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi postów nie wysyła, raz raz raz.... próba


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, solowe projekty Gore'a i Gahana to nie jest Depeche Mode. Counterfeit'y to same covery. 2ka godna polecenia, choć prasę miała kiepską (chrzanić to oczywiście). Kilka naprawdę pieknych ballad ale absolutnie nie w stylu Home.

Paper Monsters Gahana to płytka przyjemna ale trochę spod małego palca jakby, chyba Dave za późno zaczął... powtarzam to nie DM.

 

p.s. "klawiszowiec" to mózg dm, autor wszystkich kompozycji, poza tym świetny gitarzysta o czym mało kto wie. geniusz i basta

p.s.2. Bloody Kisses, dziwna płyta, pierwsze 3 kawałki piękne, a reszta do kosza, tak uważam :wink:


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, dlaczego nie pojawił się tutaj jeszcze Bobby McFerrin. Wybitny wokalista o dużym poczuciu humoru, niewiarygodnych możliwościach głosowych którego solowe, wokalne kawałki naprawde zwalają z nóg. "Uprawia" głównie jazz w szerokim tego słowa znaczeniu. Może nie będzie się wam specjalnie podobała, ale proponuję posłuchać trochę płyty "Spontaneous Inventions". Gra tam między innymi z Hancock'iem i... Robinem Williams'em (aktorem, nie mylić z Robbie'm).

Jeśli chodzi o chillout, to kilka zespołów zostało już wymienionych, ja może wspomne o mniej znanym 3rd Force (złaszcza płyta "Driving Force").

Naprawdę znakomity, funkowo-jazzowy zespół to Incognito (jeśli macie możliwość, to polecam gorąco koncert z North Sea Jazz Festival).

Poza tym słucham także wcześniej już wymienionych Stonesow, U2 czy Stinga (zwłaszcza "The Best Of Fragile").

Bym zapomniał... warta posłuchania są także pianiści: Dave Grusin (raczej smooth jazz) czy też bodajże 17 letni Eldar Djangirov.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Wam o dwóch takich... ech, szkoda gadać, nie chce nikogo obrażac ale moja frustracja jest ogromna i nadal postępuje.

..a co, myślicie, że CBŚ mnie już namierza? :roll:


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pewnie chodzi im o to jak pojechałeś po Type o Negative :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskrzeszam temat ... za sprawą Grabarzy :D

 

Właśnie wygrzebałem płytkę przykurzoną zespołu Gravediggaz - "6 Feet Deep". Polecam wszystkim nie stroniącym od hip hopu i czarnych rytmów. Klasyka !!!

 

Jeśli ktoś pamięta (rewelacyjny skądinnąd) soundtrack do filmu Demon Knight , to tam był kawałek właśnie z tej płyty - 1-800 Suicide.

 

8)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piątka dla Ciebie Neuro :D :!:

Nie wiedziałem, że lubisz Gravediggaz??

Poza tym polecam także ich drugą płytke z 97/8 roku The Pick the Sickle and the Shovel/z pamięci cytuję/.

PS. Masz to w postaci cyfrowej?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8)

 

Gravediggaz jest super. Zresztą, podobnie jak wiele innych rzeczy w których maczał palce pan RZA z kolegami - zanim zaczęli się rozmieniać na drobne.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz coś dla Tessio i wielbicieli nowofalowych dźwięków. We weekend wracając sobie z Warszawy słuchałem w samochodzie płytki z "debestami" Clan of Xymox. I z czystym sumieniem zespół polecam.

 

Dużo dobrej muzy jest na świecie ;)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się sprawdzi 8) Neuro, a mniej więcej co to za nuta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dark vawe, gotyk, new wave.... zwał jak zwał. Coś w klimacie Sisters of Mercy, albo takie bardziej punkowe the Cure ;) ... Fajna muzyka, myślę że komuś kto lubi DM może się spodobać - choć niekoniecznie.

 

PS - już poprawiłem fatalny błąd - Clan of Xymox a nie Zymox oczywiście :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji wieku słucham tego, co było topowe w mojej młodości 8) czyli Toto, Mr. Mister, The Cars, The Hooters, Boston, Chicago, ale też namiętnie Kult, Pink Floyd, Pearl Jam i wiele innych, których nie sposób spamiętać siedząc przed klawiaturą ;) Jest oczywiście miejsce dla Depeche Mode i Dire Straits, i to poważne miejsce.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo nie mogłem nic znaleźć ;) Brzmi obiecująco 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 czerwca, w Katowicach, w Spodku

 

zagra

 

TOOL

 

:):);)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli zobaczycie płytę tego pana, wdzięcznie pokazującego swój instrument bierzcie ją bez namysłu. Absolutna rewelacja.

 

B0000CG3KU.03._SCLZZZZZZZ_.jpg

 

naprawdę polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli stara szkoła wraca :lol: Fajnie że ludziom chce się tak jeszcze grać

 

Image panów mocno mylący, ale przeczytałem parę recenzji i brzmi zachęcająco :D Trzeba będzie spróbować. Dzięki!

 

PS - jesli chodzi o szwedzką klasykę to polecam dość świeży projekt - Bloodbath. To już dużo cięższa jazda, ale jakość gwarantowana bo stoi za tym niejaki Dan Svano z Edge of Sanity. Świetna, radosna muzyka, death w najlepszym wydaniu. Warto :idea:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli stara szkoła wraca :lol: Fajnie że ludziom chce się tak jeszcze grać

 

Image panów mocno mylący, ale przeczytałem parę recenzji i brzmi zachęcająco :D Trzeba będzie spróbować. Dzięki!

 

PS - jesli chodzi o szwedzką klasykę to polecam dość świeży projekt - Bloodbath. To już dużo cięższa jazda, ale jakość gwarantowana bo stoi za tym niejaki Dan Svano z Edge of Sanity. Świetna, radosna muzyka, death w najlepszym wydaniu. Warto :idea:

posluchamy-

wlasnie sobie sciagam :wink: :arrow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.