Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Fala nostalgii za latami 1980-tymi sięgnęła w tym roku rozmiarów tsunami. W kinach "TOP GUN: Maverick", na mniejszych ekranach czwarty sezon "STRANGER THINGS", w Stanach trwa wspólna trasa DEF LEPPARD, POISON i MOTLEY CRUE, a "za chwilę" nowy album THE MIDNIGHT...  ;)

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Fala nostalgii za latami 1980-tymi sięgnęła w tym roku rozmiarów tsunami. W kinach "TOP GUN: Maverick", na mniejszych ekranach czwarty sezon "STRANGER THINGS", w Stanach trwa wspólna trasa DEF LEPPARD, POISON i MOTLEY CRUE, a "za chwilę" nowy album THE MIDNIGHT...  ;)

 

 

Celna uwaga. Akurat wspomniane przez Ciebie przejawy tej nostalgii nie należą do mojej prywatnej mitologii dekady, ale na pewno - stanowią jej znaczące przykłady. A tymczasem proponuję, by trzy razy z rzędu pojawiły się piosenki o tym samym tytule.

 

Najpierw - coś dla fanów filmów Michaela Manna:

 

 

A wczoraj minęło 40 lat od wydania płyty, którą bardzo lubię - "Beat". Najpierw zatem piękny teledysk:

 

 

I jako bonus - utwór, który ostatecznie nie trafił niestety na album, ale poniekąd dał tytuł (bo w sumie tam też go nie ma) fenomenalnej płycie koncertowej, która po latach zwieńczyła fascynujący okres lat 1981-84:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25.06.1984 wyszły dwa wybitne albumy:

 

1. PRINCE: "Purple Rain"

 

 

 

2. DAVID SYLVIAN: "Brilliant Trees"

 

 

 

Wczoraj z kolei urodziny mieli:

 

1. ANDY MCCLUSKEY

 

 

oraz

 

2. CURT SMITH

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj DZIEŃ PSA oraz 35 rocznica wydania "Scum" grupy NAPALM DEATH. Jak twierdzi magazyn NOISE, wówczas zaczął się grindcore. Jako starszak 😉 mam i i ja swoją wesołą anegdotkę związaną ze "Scum". W czasach, kiedy w PL nie było praktycznie żadnych płyt w sklepach (nawet Maanam bywał spod lady), nie wchodząc w szczegóły dot. "skąd wy to mieliście" 😉, sprzedawaliśmy/wymienialiśmy z kolegą winyle na giełdach płytowych. Chodziły słuchy, że jest taka zarypista mega kapela, Napalm Death, że to nawalanka najwyższej klasy. Z tym, że te ploty chodziły wśród młodzieży 😃 słuchającej głównie Metallici, Slayera, Megadeth, Testament, a nawet i AC/DC albo Mercyful Fate. Ja z kolei osobiście preferowałem 😉 Suicidal Tendencies, D.R.I., Agnostic Front, itp. No i przyszedł "Scum". Puszczam, słucham, myślę: "Posrane jakieś, ale to pewnie taki debilny początek, potem będzie czadzior." Jak wiadomo, nic z tych rzeczy. Miałem wtedy jakieś 18-19 lat. WIELOKROTNIE sprawdzałem całość, w tym igły gramofonu i napęd - nie, kurfuła, to naprawdę tak brzmiało! No i wpada koleżka, 3 lata starszy, wychowany na AC/DC wielki wówczas fan Metallici. Pożycza "Scum", ja mu nic nie mówię. Bierze płytę i rusza na chatę, blok dalej. Po jakichś 40 minutach wpada do mnie z nastroszonym włosem i krzyczy: "Motyla noga! Ożesz, motyla noga! Co to, motyla noga, jest?!" 😉 Na najbliższej giełdzie płyta zeszła w momencie, kiedy tylko wyjąłem ją z torby. 😃

 

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas zacząć wakacje.

 

 


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2022 o 21:57, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Coś mnie dzisiaj wzięło na Davida Sylviana...  ;)

 

 

Świetny set! A odnośnie "Forbidden Colours" - wczoraj późnym wieczorem wracałem sobie do domu i szukałem czegoś fajnego w radiu. Trafiłem na PR 2 i akurat grana była instrumentalna wersja Sakamoto. Okazało się, że właśnie trwała niezwykle ciekawa audycja "Gamelan w japońskiej popkulturze". Przez ponad godzinę słuchałem sobie tych niepowtarzalnych brzmień, np.:

 

 

Cała playlista tutaj:

https://www.polskieradio.pl/8/8820/Artykul/2993427,Gamelan-w-japonskiej-popkulturze

 

A z innych klimatów - kilka dni temu zmarł Peter Brook. Słabo znam się na teatrze, za to bardzo podobał mi się jego film "The Persecution and Assassination of Jean-Paul Marat as Performed by the Inmates of the Asylum of Charenton Under the Direction of the Marquis de Sade", w którym jest kilka świetnie zaśpiewanych piosenek:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżutki Primusik:    :)

 

 

 

 

I jakoś tak od razu mi się zachciało tego tu starocia (chociaż niedługo wychodzi ponownie, w wersji LIVE, jak część ANTHRAX XL):   ;)

 

 

 

 

I jeszcze takie coś się zaplątało...  :D

 

 

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego wokalisty już nie będzie😔 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2022 o 23:21, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Jaki twardziel słucha tych kawałków i w jakim filmie..?  ;)

 

 

Michael Sylvester Gardenzio Stallone w "Copland".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

Michael Sylvester Gardenzio Stallone w "Copland".

 

Zgadza się. Zapomniałem o tym pytaniu i zdziwiłem się widząc powiadomienie, że "Edmund Exley cię zacytował...", bo myślałem, że zareagowałeś na rozmowę z Arayą.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.