Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly-yo

ale niema napisu zdzielano w rosji np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe musi mieć napisu. Prawdopodobnie zdiełany jeszcze w ZSRR, Koniec lat 80`.

Pozdrawiam

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly-yo

hym wlasnie zdziwilem sie bo wszytskie maja napis zdzielano wrosji ten owego niema i przewaznie tamte maja inny dekiel tylny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym wlasnie zdziwilem sie bo wszytskie maja napis zdzielano wrosji ten owego niema i przewaznie tamte maja inny dekiel tylny

No i inny mechanizm. Twój jest nakręcany i jest na 17 kamieniach, a tamte to automaty na 31 kamieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly-yo

aczy jest mozliwosc ustalenia dokladnego roku produkcji i czy ktos posiada paseczek do takiego xzzabytku no hyba ze wychodzil w branzolecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

aczy jest mozliwosc ustalenia   dokladnego roku produkcji i  czy   ktos posiada paseczek do takiego xzzabytku no hyba ze wychodzil w branzolecie

 

Dokładnie to nie da się ustalić, bo nigdzie na zegarku nie ma infomacji o dacie produkcji. Może po numerze seryjnym ktoś by potrafił...

Co do paska\bransloety, to zegarek ten (jak większość rusków) wychodził z fabryki w pudełku plastikowym, z załączoną kartonową "metką" na nitce - bez żadnego paska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to produkcja z lat 90-tych. Do '91 miały napisy zdjełano itd, potem robili takie tarcze czyli bez napisu, a potem w '94-'95 dorobili napis zmieniając bezel na taki ze strzałeczką, a kolejnym etapem była zmiana koronki, bezela itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne Wołny były (są w katalogach z lat '60) jednak "toto" jest odmalowane i to kiepsko a werk też jakis taki podpicowany farbkami ;)

Wołny w czerni jak najbardziej były, ale nie kojarzę tej wersji tarczy w czarny kolorze, Voli masz może jakieś fotki z tego katalogu ?


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem czarną chyba w katalogu na '69 dostepnym na sieci - mam go ściągniętego w .pdf. Miałem też chyba gdzieś link do źródła tego dobra, poszukam i podeślę - jesli nie znajdę poślę po prostu owego .pdfa na wskazany na PW email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał dużo fantazji tworząc taką tarczę. Już lepiej żeby ta tarcza była czysta i nie zawierała żadnych napisów ani znaczków. Cena taka, że nawet za oryginał bym tyle nie zapłacił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał to to raczej nie jest biorąc pod uwagę, że 'ramiona" pierścienia podtrzymującego werk są powyginane, ale muszę przyznac,ze ktoś się napracował i gdyby to był zegarek w ładnym stanie to nie wyglądałby źle. Myślę,ze powstał pod wpływem "pseudo szkieletów" Ferro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk i tarcza z mołni kieszonkowej "z klapką" z lat '80 koperta z czegoś - wygląda ładnie, ale to raczej nie sa oryginały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

:) Pasówka???

miesiąc temu kupiłem kieszonkę na prezent z taką tarczą i tak się teraz zastanawiam która to składak  :) A może ładowali do obu modeli takie same tarcze? :)

http://allegro.pl/it...olnia_45mm.html

Twoj zegarek (kieszonka) jest oryginalny na 100%. Allegrowy patent, to pasówka, bardzo ładna zresztą. Nie masz się co gryźć :)  A taką, jak na Alledrogo, to bym już dawno zrobił, gdybym tylko dorwał odpowiednią kopertę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mamy chyba niezłego składaczka:

http://www.allegro.p...model_zsrr.html

Wskazówka sekundowa ma się nijak do godzinowej i minutowej (a może na odwrót?), koperta raczej nie od tego modelu, całość jest dopełniona przez mostek nakrywający bęben sprężyny (mostek bez szlifów w pasy kontra pięknie szlifowany mostek przekładni chodu i półmostek balansu) ;)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mamy chyba niezłego składaczka:

http://www.allegro.p...model_zsrr.html

Wskazówka sekundowa ma się nijak do godzinowej i minutowej (a może na odwrót?), koperta raczej nie od tego modelu, całość jest dopełniona przez mostek nakrywający bęben sprężyny (mostek bez szlifów w pasy kontra pięknie szlifowany mostek przekładni chodu i półmostek balansu) smile.gif

 

Koperta jest od Ałmaza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest od Ałmaza :)

 

Tak mi się właśnie kojarzyło z Ałmazem - ale to trochę dziwne, bo koperty od Ałmazów to raczej jest "towar deficytowy", natomiast w zegarku oferowanym przez Sprzedającego koperta jest w stanie bardzo dobrym. Podobnie jest w przypadku innego Wostoka oferowanego przez tego Allegrowicza. Ten drugi Wostok posiada ponadto dekiel opisany "2209" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek sygnowany 2209 to pewnie pasówka - wymiarowo jest identyczny jak sygnowany 2809 i te bez sygnatury więc się tak jakoś "założył" i zegarek kompletny smile.gif

 

W obu wymienionych przez Ciebie przypadkach obstawiam pasówki - werki almaza poszły "kiedyś" na dawców podzespołów dla wołn i wostoka precision, tarcze ałmaza jakie są takie są (trwałość) więc pewnie nie było czego ratować, a koperta w niezłym stanie (dość dobrze się trzymają, podobnie jak stare pobiedy) przydała się do "opakowania" pospolitych wostoków, które w oryginale były pewnie w niemiłosiernie poprzecieranych już, pozłacanych kopertach.

 

Nie można jednak wykluczyć (choć to mało prawdopodobne), że wyszła partia Wostoków w kopertach ałmaza - skoro można spotkać wostoki na 2209 w takich samych kopertach jak jedna z odmian wostoka precision (i są to zegarki fabryczne a nie składaki) to myślę, że mogli wyprodukować partię z kopertami ałmaza i innymi wnętrznościami (jak na w/w aukcjach) lub np. wostok 18j z 2809A w środku, podkreślam jednak, że cały ostatni akapit to są wyłącznie moje domysły - nigdy nic takiego nie widziałem.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Pasówka???

miesiąc temu kupiłem kieszonkę na prezent z taką tarczą i tak się teraz zastanawiam która to składak :) A może ładowali do obu modeli takie same tarcze? :)

http://allegro.pl/item860886332_zegarek_molnia_45mm.html

Zegarek nawet ciekawy, ale jak na mój gust za masakryczne pieniądze poszedł :)

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.