Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Ze zdjęcia Wołny wynika, iż wskazówki są oryginalne - rozpoznać to można po dużych średnicach przy otworach mocujących wskazówki na ćwiertniku/kole godzinowym. Ta cecha wyróżnia mechanizmy serii 2809 i rozwiewa ewentualne wątpliwości. Po prostu musiały występować wskazówki w takiej (nietypowej) stylistyce, a to, że póżniej montowano podobne do Wostoków 2409A świadczy tylko o dużej fantazji projektantów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia Wołny wynika, iż wskazówki są oryginalne - rozpoznać to można po dużych średnicach przy otworach mocujących wskazówki na ćwiertniku/kole godzinowym. Ta cecha wyróżnia mechanizmy serii 2809 i rozwiewa ewentualne wątpliwości. Po prostu musiały występować wskazówki w takiej (nietypowej) stylistyce, a to, że póżniej montowano podobne do Wostoków 2409A świadczy tylko o dużej fantazji projektantów ;)

 

Krótko mówiąc zdania są podzielone... przynajmniej między tym forum a chinawatches... hmm ciekaw jestem jak jest? A może ma ktoś taką Wołne z tymi wskazówkami? wtedy by to duzo wyjasniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "konkurencyjnym" forum pokazywane są same wspaniałe rzeczy na temat werków 2809. Zdjęć werków nie będę oglądał, bo nie będę mógł zasnąć ;) Ale pod względem formalnym pojawiają się błędy - np. Kolega Svedos (szacunek dla Niego za dużą wiedzę :) ) Twierdzi, że koła zębate werków Almaza (18j.) i Wołny (22j.) są wymienne - a to nie jest prawdą - Wołna ma minimalnie krótsze trzpienie kół zębatych - elementy te nie są wymienne :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam nadzieję, że temat najbardziej właściwy dla mojego pytania:

co sądzicie o tym zegarku i czy warto się nim zainteresować? (wiem, że nie ma fot. werku, czy reszta wygląda ok?).

na oko - oryginał?składak? itp.

 

>http://photos05.allegroimg.pl/photos/oryginal/876/84/82/876848238_4 EDIT <próbowałem zamieścić grafikę ale się nie udało<

 

link do aukcji

 

http://www.allegro.pl/item876848238_stylowy_wostok_18_kam_ussr_prawie_jak_nowy.html

 

edit: i jakie ten zegarek ma wymiary?

Edytowane przez roj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z powyższej aukcji:W PRZYPADKU STWIERDZENIA OTWARCIA ZEGARKA PRZEZ KUPUJĄCEGO GWARANCJA TRACI WAŻNOŚĆ

 

z jednej strony rozumiem z drugiej w takim przypadku nie bardzo...


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy do otwarcia trzeba zaprząc sąsiada :)

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy różnią się zabezpieczeniem przeciwwstrząsowym balansu i kamieniem nakrywkowym na osi koła wychwytowego (stąd ten 1 dodatkowy kamień). Jak na tarczy jest 16, to powinno być 16. Coś w tym zegarku jest nieoryginalne - pytanie czy mechanizm, czy tacza...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Tarcza i werk De Luxa wsadzone do jakiejś koperty po zegarku do nurkowania. Prostacki składak i tyle...Co do jednego sprzedawca ma rację: z pewnością, to jedyny taki egzemplarz w Polsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też toto namierzyłem :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,wyglada na oryginal.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,wyglada na oryginal.

 

 

a czy możesz mi powiedziec jakie to lata czy jest coś warta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie orientuje sie na tyle.Mialem podobna pabiede (inna tarcza) z identycznym mechanizmem,stad wiem,ze to oryginal.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Pobieda to lata 50 ewentualnie początek 60.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pabieda

Takie male pytanko.

Oryginal,czy wtopilem?

Edytowane przez Jimmi

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pabieda

Takie male pytanko.

Oryginal,czy wtopilem?

 

Wygląda całkiem ok, miałem nawet w obserwowanych. Tylko poszukaj czy wskazówki są oryginalne. Cena do przyjecia bo to raczej mało spotykana pobieda, czarna. Sprzedawca wygląda tez na konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazowki od razu laduja u zegarmistrza do wypelnienia masa swiecaca,zeby zegarek swiecil jak kiedys (-;

Wiadomo czy to naprawde zegarek dla armii,czy poprostu sprzedawca napisal tak dla picu?


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane "model wojskowy" bo ma czarna, prosta tarcze. Nadawał by się na wojskowego ale bez dokumentów potwierdzajacych że "byl w wojsku" to raczej nigdy sie nie dowiesz. Model z lat 50tych, lata 40 chyba jednak za wczesne dla niego. O i zreszta jest na mechaniżmie 3-57, trzeci kwartał 1957.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.