Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Majowy Diabeł

chwalimy się swoimi eco-drive'am?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak lubię japońskie nowinki techniczne tak GPS w zegarku uważam za znikomo użyteczny gadżet. Przykładowo, żeby zmienić strefę czasową w podróży samolotem, przy pomocy GPS-a można zrobić to dopiero po opuszczeniu lotniska, stojąc bez ruchu przez kilka minut z wyciągniętą ręką, podczas gdy w każdym innym sterowanym elektronicznie Citizenie czy Casio można zrobić to w kilka sekund jeszcze w samolocie.

 

Jedyny plus tej technologii jaki dostrzegam to możliwość synchronizacji czasu na bezludnej wyspie czy w innych oddalonych od cywilizacji zakątkach planety, ale w takich warunkach atomowa dokładność zegarka znajduje się w okolicy ostatniej pozycji na liście potrzeb i problemów. ;)

Kolego jak masz pisać bzdury to lepiej sobie daruj. Widzać, że nawet nie widziałeś nigdy podobnego zegarka za to nie masz oporów pisać głupoty.

Zegarek synchronizuję raz-dwa razy w tygodniu w centrum Gdańska trwa to ok 5 sekund. Jak wyjeżdzam to ustawiam tylko odpowiednią strefę - trwa to ok 8 sekund. Podczas zmiany strefy zegarek działa więc nie ma potrzeby synchronizakcji.

Zamiast pisać głupoty lepiej się zapytaj jak coś działa skoro nie masz o tym pojęcia.

 

Wysłane z mojego ST26i


Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, po co tyle nerwów, proponuję zatkać jeszcze buzię innym jakością wykonania, porównując do tych za tys. zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Deco79

Ja nie pisałem o synchronizacji czasu tylko o zmianie strefy przy użyciu GPS-a. Ustalenie pozycji nie jest już chyba tak szybkie i nie uda się bez wyjścia na zewnątrz? Co do synchronizacji z satelity to faktycznie nie zdawałem sobie sprawy że może być tak szybka, a to oczywiście podnosi użyteczność takiego zegarka, choć w Polsce nadal jest to użyteczność dyskusyjna w porównaniu do zwykłej synchronizacji radiowej. Doinformowałem się i zwracam honor, nie ma potrzeby się tak napinać. ;)

 

Synchronizacja z satelity możliwa jest tylko na zewnątrz czy w budynkach także działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Deco79

Ja nie pisałem o synchronizacji czasu tylko o zmianie strefy przy użyciu GPS-a. 

Synchronizacja z satelity możliwa jest tylko na zewnątrz czy w budynkach także działa?

 

Nigdy nie próbowałem, za miesiąc jadę do Londynu to sprawdzę.

 

@Deco79

Synchronizacja z satelity możliwa jest tylko na zewnątrz czy w budynkach także działa?

 

 

Właśnie próbowałem, nie dało rady, na balkonie na 100% działa. Nie wiem czy to nie wina pogody bo jest dzisiaj dość słaba.


Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba do końca zdaje sobie sprawę jak działa ten zegarek,nie wskazuje pozycji korzystając z satelity,korzysta z zegara atomowego znajdującego się na pokładzie każdego satelity,łączy się z nim falami radiowymi aby zsynchronizować się z jego zegarem i skorygować czas.

no to utwierdzam sie w przekonaniu, że ten gps w tym zegarku jest tylko pokazaniem możliwości firmy (mojej ulubionej) Citizen. Technologia radio control jest wg mnie wystarczajaca i poza tym nowoczesne kwarce są bardzo dokładne (odchylki 1-2 sek/ mies.) wg mnie jakby kosztował 2-3 tys, też by nie był bestselerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że istnieje, ale Citizen (podobnie jak Seiko, Casio i Orient) czerpią dochody głównie  ze sprzedaży swoich produktów o wartości nie przekraczającej 1000zł. To masówki (co nie znaczy, że złe). W przedziale cenowym do 2000zł nie mam wątpliwości, że Japończycy są mistrzami jakości. Uważam jednak, że aby uzasadnić cenę 7500zł za zegarek marki "budżetowej" potrzeba nieco więcej niż modułu GPS.

 

 

 

A przeczytałeś cały mój post, czy tylko to zdanie, które zacytowałeś? Bo jak się domyślam nie miałeś tego zegarka w ręku, nie miałeś też więc okazji porównać jakości wykonania do tych budżetowych Citizenów. Chyba, że przez "nieco więcej niż moduł GPS" rozumiesz więcej marketingowej papki? No i zauważ, że 7,5k pln, to jeszcze nie jest półka cenowa Rolexa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deco pewnie odpowie ale pewnie jakość wykończenia tego Citka jest lepsza niż szwajcarów więc pewnie ta kwota jest zasadna.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości to mogę tylko powiedzieć, że jakość wykonania Citka jest na wyższym poziomie niż Seiko MM300.

 

Na Youtube jest kilka filmów:

 

 

i

 

https://www.youtube.com/watch?v=_UfRNdBBsLw

 

Mówienie, że ten zegarek powinien kosztować ok 2-3 tyś to jakaś pomyłka, nie chodzi tutaj o GPS ale o jakość wykonania.

 

Jak ktoś jest ciekawy jakości to zapraszam do mnie na oględziny ;)


Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było bliżej to bym chętnie go obejrzał :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na reklamie zegarek za 2,5tys też pikny

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=DJknZrg87Zo

 

nie napisałem, że powinien tyle kosztować lecz, że gdyby tyle kosztował to i tak by nie był hitem. Bez urazy, dyskutujemy o stosunku ceny do tego co w zamian dostajemy

Edytowane przez Kiniusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 dyskutujemy o stosunku ceny do tego co w zamian dostajemy

 

 

Dobrze, że o tym wspomniałeś. Bo w takim raczej ciężko Ci chyba w tej dyskusji uczestniczyć bo nawet tego zegarka nie miałeś w ręku.

 

Powiem tylko, że GPS jest fajny ale ten zegarek jest warty tej ceny nawet jak by tego GPSa nie miał. Po prostu jakość wykonania tego zegarka miażdży. Powiem tylko, że jak bym miał wybierać między tym Citkiem a Seiko SBDX001  ty bym miał ciężki orzech do zgryzienia.

Na szczęście nie muszę wybierać.

 

 

Żeby było bliżej to bym chętnie go obejrzał :)

 

Zapraszam jak będziesz w okolicy, raczej Citek zostanie ze mną na dłużej, no chyba, że się zobaczymy na jakimś zlocie.


Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że właścicielowi się podoba i oby się wygodnie nosił.

Pozdrawiam!

 

 

Dzięki i pozdrawiam również.

 

Tu nawet nie chodzi o porównanie Japończyk vs. Szwajcar bo ja mam ogólną awersję do Szwajcarów.

Ja chciałem kupić coś nietuzinkowego, coś nowego, nowoczesnego, jedynego w swoim rodzaju i dlatego zdecydowałem się na tego Citka.

 

To co dostałem przerosło moje oczekiwania, dostałem kawał świetnie wykonanego zegarka, jestem bardzo zadowolony i nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na ten zegarek :)


Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  dobrze że dyskusja z serii " Panie jak pan mógł za tyle kasy nie kupić tysięcznej omegi na forum !" została zakończona :)

 

A odnośnie ceny, owszem jak się spojrzy na retail price to owszem sporo. Ale teraz na spokojnie jak popatrzyłem za ile można nabyć to .... wcale nie jest aż tak drogo :)

Na ebay-u new with tags można ustrzelić za 1300 $ - półka cenowa manty czy wyższych brightzów. I w sumie tak jak oceanusy wydają się wielu osobom zbyt mikre, to tu jest ciekawa alternatywa w konkretnym rozmiarze :)

 

Deco a rozpatrywałeś konkurencję z gpsem od seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Seiko nie podobały mi się wskazówki, zbyt delikatne jak na tak duży zegarek.

Co do ceny to uważam, że $2000 z opłatami to dobra cena.

 

Zdjęcie z przed chwili

 

DSC_0463_zps890a799c.jpg

 

Wysłane z mojego ST26i

Edytowane przez Deco79

Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że o tym wspomniałeś. Bo w takim raczej ciężko Ci chyba w tej dyskusji uczestniczyć bo nawet tego zegarka nie miałeś w ręku.

 

Powiem tylko, że GPS jest fajny ale ten zegarek jest warty tej ceny nawet jak by tego GPSa nie miał. Po prostu jakość wykonania tego zegarka miażdży. Powiem tylko, że jak bym miał wybierać między tym Citkiem a Seiko SBDX001  ty bym miał ciężki orzech do zgryzienia.

Na szczęście nie muszę wybierać.

 

 

 

Zapraszam jak będziesz w okolicy, raczej Citek zostanie ze mną na dłużej, no chyba, że się zobaczymy na jakimś zlocie.

rzeczywiście, nie miałem go w ręku, lecz wczesniej kolega Burns uzasadniał jego cenę technologią, Ty uważasz, że cena jest zasadna z powodu jakości wykonania, a ja oceniam całość, razem z prestiżem marki który to stawia Citizena raczej w innej lidze niż zegarki za ok 8 tys. Wg mnie Citizen chce pokazać, że tak jak Seiko z modelem Astron potrafi wykonac podobny zegarek tyle, że jest w tym temacie 2 lata za Seiko i ze 20 lat w historii trwania firm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, nie miałem go w ręku, lecz wczesniej kolega Burns uzasadniał jego cenę technologią, Ty uważasz, że cena jest zasadna z powodu jakości wykonania, a ja oceniam całość, razem z prestiżem marki który to stawia Citizena raczej w innej lidze niż zegarki za ok 8 tys. Wg mnie Citizen chce pokazać, że tak jak Seiko z modelem Astron potrafi wykonac podobny zegarek tyle, że jest w tym temacie 2 lata za Seiko i ze 20 lat w historii trwania firm

Nawet nie chce mi się tego komentować, poczytaj trochę o marce citizen zanim coś napiszesz bo tylko się ośmieszasz.

 

Wysłane z mojego ST26i


Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę szukał źródeł, ale pamiętam jak dziś, że to Citizen pierwszy stworzył zegarek tego typu gdzie czas synchronizowany jest z satelity, dopiero później było Seiko.

a ogólnie pierwszy zegarek z GPS jako takim stworzyło chyba Casio około roku 2000

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten model Citizena wszedł na rynek w tym roku, Seiko model Astron w 2012 więc ...  A wogóle to chodzi mi o zegarki wypuszczone na rynek a nie jakies tam eksperymenty z bateriami w oddzielnych neseserach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o naszych ec-drive`ach a nie o wyższości marki Seiko nad Citizen czy odwrotnie albo nad tym czy warto wydać $2000 za Citizena czy nie.

 

A wracając do tematu to jeden z moich ulubionych :)

 

 

CAM00894_zps993e8786.jpg


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie Citki mają domek :D

post-59414-0-55266600-1408777117_thumb.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Ten po lewej to najładniejszy Citek z całej serii Nighthawk ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten po lewej to najładniejszy Citek z całej serii Nighthawk ;-)

Wiem, polowałem na niego dłuższy cas i wreszcie kupiłem na all....o w super stanie za godziwe pieniążki.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.