Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

To jest kapitalny zegarek - jeden z przenajładniejszych Sovieckich projektów :). Sam sobie jedną zostawiłem (z napisami cyrylicą), bo jest boska :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

bardzo piękny zegarek . szkoda że końcowa cena pewnie będzie wysoka.

 

czy Rakieta tez wypuściła jakiś model w stalowej kopercie i w podobnym garniturowym kształcie ?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza poljotem(1mfz) i jednym modelem wostoka nie było garniturowych zegarków w stalowych kopertach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze były jakies wersje na eksport do UK, o których jeszcze nie wiemy ;). Niemniej póki co fktycznie widziano tylko sporą rodzinkę Poljotów i jednego Wostoczka na dokładkę ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te wczesne eksportowe poljoty były pakowane w koperty Ruhli,moim zdaniem pierwszym radzieckim garniturowym zegarkiem w radzieckiej stalowej kopercie był wostok,pewno przy okazji wdrażania technologi do produkcji amfibii zrobili taką próbę-jedną jedyną,później już tylko poljot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po ile teraz chodzą Amfibie beczki w stanie bardzo dobrym na chodzie. Mam okazje kupić, a nie chcę przepłacić. Trochę wyleciałem z rynku i pogubiłem zapisane dawniej w głowie średnie stawki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Buran, powoli :) Przeciez ten poljot z eBaya to ma chyba swoją kopwetą. Tak samo Poljot 22k automatic w stali na eksport - nie mam mimo wszystko przekonania, że to Ruhla.Nie chce mi się wierzyć, że 1MCzZ nie byłaby w stanie zrobić stalowej koperty po prostu - już prędzej uwierzyłbym, że Ruhla kupowała te koperty od 1MCzZ. Ale to tak na marginesie - trzeba by teksty źródłowe znaleźć. Wostoków stalowych też (ponoć!) było więcej, m.ihn był podobno Ałmaz w stali. Bywają nawet zdjęcia tu i tam, ale oryginalność tych zegarków nie jest w zasadzie dobitnie potwierdzona (ostatnio żeśmy się z Radkiem głowili nad jednym z takich Wostoków na zatoce). Szczerze mówiąc nie zdziwiłbym się, gdybyu okazało się, ze stalowe Rakietki istniały. Widziałem nawet jedną na Molotoku, ale nie wiem, czy nie była to przekładka do koperty Poljota, bo różne mechanizmy cal. 26xx pasują do tych samych kopert... . Rakieta robiła taką masę rzadkich i ciekawych modeli, kamiene, drewniane, dziwaczne prototypy, że nie zdziwiłbym się, gdyby jakies tam krótkie serie w stali jednak kiedyś powstały, choć potwierdzonego "trafienia" póki co nie odnotowałem :) Ale jak trafię, to zamieszczę tu linkę niezwłocznie :)

 

EDIT: zresztą... zapytałem wyszukiwarkę zatokową i wypluła mi takie coś :)

 

http://www.ebay.com/itm/RAREST-RAKETA-ALL-STAINLESS-STEEL-CASE-CROWN-SOVIET-RUSSIAN-EMPIRE-WATCH-SERVC-/330757233725?pt=Wristwatches&hash=item4d02aadc3d

 

Stal na pewno,. pytanie, czy na pewno oryginał... wygląda bardzo dobrze...

 

 

---> Buczo - wiesz, ze ceny to loteria... mowa o takim stanie? :

 

http://allegro.pl/wostok-amfibia-duza-linia-45mm-komandirskie-i2403224461.html

 

Jeśli jeszcze belez idealny, to cena odpowiedniowzrosnie... bo wtedy już zaczyna być naprawdę rzadka i sprzedawca może sobie odpowiednio policzyć za praktycznie NOSa - wtedy to juz zależy jak zdesperowany jest odpowiednio sprzedawca i kupujący ;). Jeśli coś takiego, to chyba masz odpowiedź

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawa jest o wiele bardziej złożona, bo bazuje na zdjęciach z komórki. W jednej beczce na 100% nie ma lumy na wskazówkach, druga jest niewiadomą. Ale w sumie co mi tam, zawsze chciałem mieć ten zegarek i w końcu się udało. Jak poczta i sprzedający nie zawiodą za kilka dni się pochwalę :)

Edytowane przez buczo85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia genialne stan super ale cena 5k USD jednak chyba zaporowa nawet dla Marka Gordona więc zapewne jutro spokojnie go zobaczysz

 

Toś się pomylił... poszedł :) jak widać są ludziska, dla których ta cena jest zupełnie do przełknięcia... zresztą, szczerze... gdybym mia wolne 5000usd, byłby mój na pewno, a jest sporo ludzi, dla których nie jest to ogromny wydatek :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruhla miała dwa typy stalowych kopert dużą (w tą pakowano poljoty) i średnią,nawiasem mówiąc świetne zegarki,to co się później z tą firmą stało woła o pomstę do nieba :angry:

2012-07-03%2010.49.31.jpg

Bardziej prawdopodobne wydaje się że to ruhla robiła dla poljota koperty niż na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam, ziabawka taka :P;) Ale sprzedawca uczciwy - może się komu do kolekcji nada :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta, ciekawostka.

 

Mój odnośnik

 

Pierwszy raz to widze. Jakis prototyp czy cus?

 

Zegarek ten był produkowany początkowo pod nazwą Bałtika. Kiedy została podjęta decyzja, że wszystkie zegarki z Pietrodworca mają się nazywać Raketa ten sam model wychodził z fabryki z napisem Raketa na tarczy. Więcej tu http://forums.watchuseek.com/f10/what-makes-raketa-baltika-387105.html

 

http://slavnyhans.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=158&Itemid=12


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ten był produkowany początkowo pod nazwą Bałtika. Kiedy została podjęta decyzja, że wszystkie zegarki z Pietrodworca mają się nazywać Raketa ten sam model wychodził z fabryki z napisem Raketa na tarczy. Więcej tu http://forums.watchuseek.com/f10/what-makes-raketa-baltika-387105.html

 

http://slavnyhans.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=158&Itemid=12

 

Hans mam taka Rakiete jak Twoja B) , bede musial obejrzec jej bebechy.

W tym co zapodalem, zintrygowal mnie mechanizm, a dokladnie to ta nakladka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MamCzas - świetna wczesna wersja. PCzZ 2609 21 kamieni jest rzadki (16 kamieniowy jest za to pospolity :) )


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raczej kolejny "zły" dzień z przemyśleniami... Ostatnio nie mam ani czasu, ani kasy, ani miejsca. Niby jest tuż po ostatniej wyprzedaży, a znów są 3 pełne półki, w tym 2 "vintage'y". Plus jeszcze trochę zegarków tu i tam na szafach. Takze z kilku powodów ograniczam się do tego co nosze i do tego, co jest i piękne i rzadkie zarazem (do tej pory mogło byc tylko rzadkie), czyli z grubsza do kieszonek z USA i to nie tych najbardziej pospolitych. Po prostu zacznę zbierać już tylko to, na czym można "oko zawiesić" i w mniejszych ilosciach niż do te pory. Po rpostu wolę kilka cudeniek niż zbiór zegarków, czy to wczesnych czy późnych ruskich, czy pospolitych amerykańców, które choć bywają ładne i ciekawe - po protu mnie znudziły, leżą i się kurzą, a ja i tak oglądam w nieskończoność Illinois'a 106 ;) Po prostu czasem ak widzę te amerykańskie cuda na ebayu - cóż, moje Pabiedki to jednak nie to. Jak pisałem - znudziły mi się, a wymagania rosną. Po prosty kiedyś zegarek za $300 był z zaożenia poza zasięgiem, ale to się zmienia i zmienia się obszar, w którym poluję, razem z całą koncepcją kolekcji. Takze z Pabied zostaje tylko srebrna, reszta odpływa w swiat szeroki razem z kilkoma innymi zegarkami do kompletu :) Miałem nawet zostawić ze dfwie, trzy najładniejsze, ale jak bgym zaczął kombinować, to by wszystkie zostały, a trzeba iść naprzód. Jak zwykle - miałem kupę radochy, ale to juz było - ja nie "kiszę" absolutnie wszystkiego, co mam - niech się inni też nacieszą :)

 

Bo wiesz - posiadanie jest w tym wszystkim dla mnie najmniej ważne, może poza dosłownie kilkoma zegarkami, z którymi na pewno nigdy się nie rozstanę po dobroci. W przypadku reszty - liczy się polowanie, szukanie, obmacanie :). I potem może iść - Pabiedami się "nasyciłem" - kiedyś marzyłem, zeby mieć choć jedną, teraz mam... no, widać ile. I starczy - najlepsza zostaje na pamiątkę, reszta na allegro :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ 17 pojedzie do Kolegi, kóry od dawna ma na niego ochotę i w związku z tym ma prawo pierwokupu ;) Takze trafi w dobre towarzystwo :) Myślałekm, żeby go zostawić, ale taki będzie ni przypiął ni przyłatał wśród, mam nadzieję, Bunnów, Riverside'ów i Vwritasów ;)

Oczywiscie na ruskim forum zostaję. Musze powiedzieć, ze nawet fajnie jest oglądać nabytki innych, dyskutować i... ani troszkę nie zazdrościć B) takze jako "ciało doradcze" będę się niewątpliwie dalej udzielał :D

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.