Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LukasS

Vostok Amfibia Latin

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie to stukanie wydaje zapadka zaznczona na czerwono. Kiedy nakręcamy zegarek "ręcznie" oraz kiedy nakręca go wahnik ta zapadka przeskakuje i to pewnie jest jej dźwięk. Wostok 2416b ma to do siebie, że kiedy wahnik nakręca zegarek to owa zapadka jest dość głośna.

(zdjęcie przedstawia wostoka 2414 - manualny, ponieważ nie mogłem znleźć fotki 2416 z wahnikiem w takiej pozycji, aby nie zasłaniał tej zapadki - w każym razie w tym werku wygląda ona tak samo, jak w automacie 2416b)

 

post-280-0-35252700-1330814836.jpg

post-280-0-78001500-1330814836.jpg


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak dla mnie wszystko się wyjaśniło. Jak wiem co to stuka, to już mi to nie przeszkadza. W końcu to porządna rosyjska maszina, a nie żaden śwajcar :wink: .

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia dzisiejszego wraz z poranną pocztą dotarł mój latin... :)

Rzeczywiście, żadne zdjęcia nie oddają uroku tego zegarka, który, jak by go nie obrócić, jest inny :) Bransoleta rzeczywiście nie jest szczytem perfekcji i świeci nieco w cinkciarsko-odpustowym stylu :), ale cóż, i tak będę ją nosił... :) Czytałem też gdzieś o niepokrywającej się z indeksami wskazówce godzinowej, ja mam to samo, ale i tak amfibia jest świetna jak za tą cenę.

Poza tymi drobnostkami tylko jedna rzecz mnie zaniepokoiła poważniej - otóż koronka po jej odkręceniu "goni" dość luźno - i w związku z tym pytanie: czy tak jest we wszystkich czy tylko moja tak ma (to moje pierwsze doświadczenie z odkręcaną koronką, więc nie mam pojęcia jak powinno być)?

Dziękując za odpowiedź, obiecuję, jak tylko będę miał więcej czasu, wkleić jakieś zdjątka.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich "amfibiarzy" :lol:


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tymi drobnostkami tylko jedna rzecz mnie zaniepokoiła poważniej - otóż koronka po jej odkręceniu "goni" dość luźno - i w związku z tym pytanie: czy tak jest we wszystkich czy tylko moja tak ma (to moje pierwsze doświadczenie z odkręcaną koronką, więc nie mam pojęcia jak powinno być)?

Koronka po odkręceniu się trochę "gibie" - to normalne, nie masz się czym niepokoić. Zresztą w Amfibii bardzo wygodnie się ją obsługuje - moim zdaniem koronka to duży plus tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki pasek Waszym zdaniem bedzie idealny do Amfibii? Ja moja co tydzien biore na basen. Mysle wiec o czyms takim:

http://www.allegro.pl/item372631746_nylono...18_20_22mm.html

Do amfibii tylko natostrap. Jednak moim zdaniem czarny natostrap do niebieskiego latina nie pasuje. Szukałbym jakiegoś niebieskiego. Tu mają duży wybór:

http://www.rltwatches.co.uk/acatalog/Military1.html#a698

Problem jest taki, że ich natostapy jak dla mnie są trochę cinkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki pasek Waszym zdaniem bedzie idealny do Amfibii? Ja moja co tydzien biore na basen. Mysle wiec o czyms takim:

http://www.allegro.pl/item372631746_nylono...18_20_22mm.html

Do amfibii tylko natostrap. Jednak moim zdaniem czarny natostrap do niebieskiego latina nie pasuje. Szukałbym jakiegoś niebieskiego. Tu mają duży wybór:

http://www.rltwatches.co.uk/acatalog/Military1.html#a698

Problem jest taki, że ich natostapy jak dla mnie są trochę cinkie. No ale ma to też swoją dobrą stronę, bo są bardziej miękkie niż te z allegro i lepiej się je nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z małym pytankiem...

Czy ktoś z was miałby może na zbyciu bransoletkę (oryginalną) do amfibii, tylko taką bardziej matową, bo ta z którą dostałem zegarek świeci się, jak - nie przymierzając - [...] (wiadomo co :) ). Większość (zdecydowana) z was preferuje, z tego co widzę, paski, więc może ktoś będzie chętny do odsprzedania bransoletki...

Pozdrawiam i proszę o oferty na maila: [email protected]


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z małym pytankiem...

Czy ktoś z was miałby może na zbyciu bransoletkę (oryginalną) do amfibii, tylko taką bardziej matową..........

 

Marzyciel.... :)

Pewnie ludzie by tak na paski nie wymieniali gdyby oryginał nie był tak kiepski i .....błyszczący :)

Choć i tak Nato 20mm jest The Best!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się chcę pochwalić :) Wiem ,że nie "Latina" ale proszę o wybaczenie :wink:

 

16fb719eddb9da26.jpg

 

To chyba najładniejsza z moich :) Niestety nie mam żadnej nówki :/

Ona jest ostatnim , jeszcze "ciepłym" nabytkiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z ładniejszych amfibii jaką widziałem :shock: Ma wszystko co lubię w amfibiach. Lekko kwadratowe cyfry, jest radziecka, ma fajną grafikę (gwiazdę i statek), napisy cyrylicą a do tego najleszy bezel.

Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwałę ...

Prawdę mówiąc gdy ją zobaczyłem - to była mi... od pierwszego wejrzenia :oops:

Noszę ją obecnie na tym skórzanym pasku ! Wygląda fantastycznie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi się zrobić małą sesję mojego nabytku - efekty poniżej. Na zdjęciach potwierdza się to, co widać na żywo - Vostok powinien reklamować amfibię jako "zegarek o stu twarzach" :). No i potwierdziła się jednakoż prawda zauważona już przez wielu - że żadne zdjęcie nie odda uroku tego zegarka.

 

amfibia1.jpg

 

amfibia2.jpg

 

amfibia3.jpg


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt naprwde ladny zegarek, ja co prawda mam zaledwie Komandirskoje ale tez powoli sie do niego przywiazuje po mimo ze nie jest tak wyrafinowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dosyć, że najładniejszy model Amfibii ;)

to jeszcze świetnie jej w nato.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem moja amfibia latin pod wpływem słońca zaczęła dość szybko zmieniać kolor. Dlatego po wakacjach będzie z niej błękitny nurek:-)

bc315813605dc17a.jpg

Tarczę znalazłem dopiero w Gruzji. Facet ma dużo części do radzieckich zegarków. Jak by ktoś był w potrzebie można spróbować [email protected] po angielsku oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kules

Chyba jestem chory...

na amfibię

Najlepiej żeby była na zielonym nato, a do tego to by chyba najlepiej "big number green" pasowała.

Ale do rzeczy, nurtuje mnie dlaczego nie widzę na forum fotek amfibii na szerokim pasku skórzanym (takim z podkładką 4,5-5 cm)? Nikt z was nie próbował takiego zestawu, czy też ktoś próbował i kichowato wygląda? Bo z tego co widzę, to tendencja ogólna jest w stronę nato strapów.

 

ps. ciągle mam nadzieję, że rozum zwycięży i wyzdrowieję :-), bo jak nie to żona mnie zabije jak się dowie, że kupiłem kolejny zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

Z tymi żonami to chyba zaraźliwe, epidemia jakaś czy co? :lol::):)

PS Pozdrawiam wszystkich żonatych kolekcjonerów zegarków, ja was rozumiem też jestem żonaty. A amfibie piękne, aż się oczy cieszą a serce raduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam zaraz zabije. Niech sobie też kupi coś za 150 zł i będziecie kwita :-) Ja do swoich amfibii zakładam natostarpa, bo amfibia to niby wojskowy zegarek a natostrap to niby wojskowy pasek. Poza tym amfibia ma się nie bać wody i natostrap sie wody nie boi. Moim zdaniem zaletą natostrapów jest to, że co jakiś czas można je poprosu wyprać i nie ma zagrożenia bakteryjnego. Tu masz ciekawe paski:

http://www.rltwatches.co.uk/acatalog/Military1.html#a698

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kules

a te nato z allegro (te co w sklepie watch24) gorsze jakościowo od tych z rlt?

 

ps. z żoną o kaskę nie chodzi, 150 pln to nie jest problem, kłopot w tym, że po ostatnim niedawym zakupie obiecałem, że do końca roku już nic nie nabędę :-( a amfibia kusi, wczoraj już nawet się złamałem i kliknąłem kup teraz i wiecie co się stało? allegro mi się zwiesiło i nie zarejestrowało mojej transakcji - jak to zobaczyłem to uznałem to za znak opatrzności i odpuściłem - Bozia czuwa nad moją obietnicą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obiecałem, że do końca roku już nic nie nabędę :-(

 

I jak Ty chcesz tyle wytrzymać? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden nato (czarny) z allegro i dwa z RTL (james bond i w kolorowe paski). James bond jest gruby i miękki moim zdaniem najlepszy, z allegro jest gruby i trochę twardy ale też dobry, ten w paski jest cienki i mięki czyli dla mnie najgorszy, ale tragedii nie ma. Jak Ci kolory z allegro podejdą to bierz z allegro. Problem jest, że oni mają tylko trzy kolory, a Ty zastanawiałeś się nad zielonym.

ps. ja nie pisałem, że z żona o kaskę chodzi tylko, że kobiety wydają kasę na różne dziwne rzeczy typu kremy, szminki, malowidła, mazidła, perfumy itp. itd. i dobrze a facet jak chce sobie zegarek kupić to marudzą. Z tą obietnicą to faktycznie samobója strzeliłeś ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.