Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Są tu jacyś fani Ocków ??
Powiększyłem sobie dzisiaj kolekcję co nie co
 
20240131_143054_copy_1200x1600.thumb.jpg.e8c2a416ce13f842a23ab2b30c544ac6.jpg

taki trochę "manta freak" z Ciebie;))
z czystej ciekawości - jakby miał zostać 1, to który i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam od razu Manta freak...miałem też jakieś T w swojej historii ;)

Jeden....jak to jeden??? 😜 

Nie no serio, mam teraz ponad 40 zegarków i nie jestem w stanie redukować kolekcji a raczej ją powiększam.  Z tych co na zdjęciu to pewnie bym zostawił s3001c z uwagi na sekundnik w chrono który lubiłem w starych ockach.

Ale te nowe szafirowe bezele w s5000mb i s6000 są świetne....kusi mnie jeszcze cały czas s6000sw i może ten razem z MRG B2000R to byłby fajny zestaw ....ale zawsze coś się znajdzie na horyzoncie nowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zegar optymalny. Biorę z pudła i działa, a dodatkowo wygląda jutro go przewietrzę ;)

IMG_0762.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ooo też takiego miałem tylko w wersji niebieskiej. Fajne głębokie indeksy wraz z tym AR na szkle robiły robotę....sprzedałem bo ten świecący bezel mnie trochę denerwował ale w sumie to teraz sam nie wiem czemu 😕

P.S. jeszcze Was trochę fotkami pomęczę 

1000116777-01.jpeg

Edytowane przez Słoik
Uzupełnienie danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. jeszcze Was trochę fotkami pomęczę 

Fotami takich zegarków to męcz do woli. Zwłaszcza, że ogólnie mało ich w tym wątku.
Za mną swego czasu chodził limytowany bodajże ocw-s4000. Niestety zanim go odkryłem to okazało się, że już go nigdzie dawno nie ma..
b81167b5b8381a855a6a19d198a9a642.webp
acad70de865166291c65f59f5cc359bb.webp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Koledzy zapytanie. Gdzie mogę zakupić branzolete do oceanusa?  Niestety zakupiłem na pasku 

P.S Oto mój nowy' OCW-G2000

 

 

Screenshot_20240212_204359_OLXpl.jpg

Edytowane przez maniek66000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, maniek66000 napisał(-a):

Koledzy zapytanie. Gdzie mogę zakupić branzolete do oceanusa?  Niestety zakupiłem na pasku 

P.S Oto mój nowy' OCW-G2000

 

 

 

Najprościej zapytać u importera, czyli w Zibi S.A., mail czesci (at) zibi.pl. Dobrze, żebyś wiedział, jaki dokładnie symbol zegarka posiadasz, żeby im go od razu w zapytaniu podać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki napiszę do zibi. A co w takim razie oznacza litera G na początku zegarka? Na 1 stronie jest opis ale litery G nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, maniek66000 napisał(-a):

Koledzy zapytanie. Gdzie mogę zakupić branzolete do oceanusa?  Niestety zakupiłem na pasku 

P.S Oto mój nowy' OCW-G2000

Trzeba pamiętać, że przy zamawianiu bransolety należy zamówić też endlinki oraz sztyfty do ich połączenia z bransoletą bo występują jako oddzielna część. Z góry uprzedzam, że cena zestawu zabójcza, może wynieść połowę nowego zegara😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maniek66000 napisał(-a):

Dzięki napiszę do zibi. A co w takim razie oznacza litera G na początku zegarka? Na 1 stronie jest opis ale litery G nie ma

Mógłbyś doprecyzować, o co dokładnie pytasz? Co masz na myśli pisząc "na początku zegarka" i o jaką pierwszą stronę chodzi? Pierwszą stronę czego?

58 minut temu, Himan napisał(-a):

Trzeba pamiętać, że przy zamawianiu bransolety należy zamówić też endlinki oraz sztyfty do ich połączenia z bransoletą bo występują jako oddzielna część. Z góry uprzedzam, że cena zestawu zabójcza, może wynieść połowę nowego zegara😉

Bardzo słuszna uwaga - o endlinkach nie pomyślałem. Myślałem, że ten model występuje tylko na bransolecie i że pasek został tutaj dołożony zamiast oryginalnej bransolety i w takiej formie @maniek66000go zakupił.

 

Jednak jeśli jest to wersja, która oryginalnie wyszła na pasku, to można się nadziać na pewien dość poważny problem, który może być nieprzeskakiwalny, gdyż miałem taką sytuację w jednym z modeli Edifice: znajomy miał pewien model Edifice (nie pamiętam niestety, jaki, ale jeden z wyższych, z Bluetoothem) oryginalnie na pasku i chciał bransoletę, gdyż ten sam model, tylko w innej wersji kolorystycznej wychodził właśnie na bransolecie. Co się okazało? Po zamówieniu bransolety do modelu z paskiem wyszło, że końcówki bransolety mocowane są do koperty po obu stronach na dwa teleskopy, a pasek - jak wiadomo - na jeden. Efekt był taki, że trzeba było odesłać bransoletę, ponieważ koperta od modelu z paskiem miała tylko jedną parę otworów pod jeden teleskop na stronę w kopercie, a w tym samym modelu na bransolecie w kopercie były oczywiście po dwie pary otworów.

 

Nie wiem, czy tak by mogło być w Twoim OCW-G2000, ale na wszelki wypadek wolę uczulić, bo jak kolega @Himansłusznie wspomniał, to nie są tanie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Okej dziękuję. A jeszcze pytanie odnośnie litery G.....Co ona oznacza? i jaki jest najwyższy model oceanusa? Widziałem że chyba OCW-G100 bo tam satelity chyba czas ustawiają...

 

 

A do tego zegarka dostałem pasek Hirsch Heavy Calf i tam widać że chyba amortyzator jest jeden

Edytowane przez maniek66000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okej dziękuję. A jeszcze pytanie odnośnie litery G.....Co ona oznacza? i jaki jest najwyższy model oceanusa? Widziałem że chyba OCW-G100 bo tam satelity chyba czas ustawiają...
 
 
A do tego zegarka dostałem pasek Hirsch Heavy Calf i tam widać że chyba amortyzator jest jeden
Jeśli chodzi o literę G w kodzie oznaczającym model zegarka to oznacza ona, że zegarek wyposażony jest w synchronizację czasu m.in. poprzez odbiornik GPS. OCW-G1000 był modelem wcześniejszym, nie miał Bluetooth'a, zaś model OCW-G2000 jest modelem nowszym, wyposażonym w nowsze, szybsze silniki krokowe (wskazówki szybciej ustawiają się na swoich pozycjach po zmianie ustawienia) oraz dodatkowo ma na pokładzie łączność Bluetooth, co akurat w mojej ocenie jest najmniej przydatnym dodatkiem do tej klasy zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, maniek66000 napisał(-a):

Dzięki napiszę do zibi. A co w takim razie oznacza litera G na początku zegarka? Na 1 stronie jest opis ale litery G nie ma

Kiedyś zamawiałem branze do GW3000M, nie czekałem więcej jak 3 tygodnie. Zibi ogarnęło kuwetę, niestety ceny są chore bo zazwyczaj ok 50% zegarka wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, maniek66000 napisał(-a):

Dzięki napiszę do zibi. A co w takim razie oznacza litera G na początku zegarka? Na 1 stronie jest opis ale litery G nie ma

Olej zibi i ściągnij sam z JP, zapłacisz dużo mniej. Jest jedna dostępna https://www.fromjapan.co.jp/japan/en/special/order/confirm/https%3A%2F%2Fjp.mercari.com%2Fitem%2Fm51140077797/13_1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli seria G jest najwyższa tak? Sądząc po cenach to widać że tak....

 

P.S Ja już wyłączyłem usługę synchronizacji po bluetooth. A tak z ciekawostek czas systemu Gsm różni się od Waveceptora o około 4 sekundy

Edytowane przez maniek66000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak stwierdzić, który model jest najwyższy? Ten co jest najdroższy czy może ten co jest najgrubszy? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, maniek66000 napisał(-a):

P.S Ja już wyłączyłem usługę synchronizacji po bluetooth. A tak z ciekawostek czas systemu Gsm różni się od Waveceptora o około 4 sekundy

Jakby się tak wgłębić w fizykę, to czas jest zależny od grawitacji (im mniejsza grawitacja tym czas płynie szybciej, dlatego człowiekowi mieszkającemu na parterze czas będzie płynął wolniej niż temu mieszkającemu na dziesiątym piętrze - tyle tylko że tu różnica jest tak malutka że kompletnie nieistotna, ale tak jest, czy to nam się podoba czy nie. Tak działa wszechświat). Dlatego czas na satelitach musi być synchronizowany z czasem na ziemi i co chwilę ulegać korekcji. Teoretycznie czas z multiband będzie dokładniejszy.

 

EDYCJA:

Nie wiem dlaczego GSM przeczytałem jako GPS🤣 No ale mniejsza z tym - przynajmniej napisałem Wam ciekawostkę z zakresu fizyki ;-)

U mnie różnica miedzy synchronizacja z telefonem a z multiband nie jest aż tak duża. Jest to na oko niecała 1 sekunda, ale zależy od dnia - raz jest minimalnie więcej a czasami zdarzy się że jest niemalże tak samo.

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branzoleta dotarła wyszło mnie to 550 zł jednak jest troszkę przymała. Od biedy założe ale brakuje tak z pół centymetra. Nie ma ktoś z was odsprzedać kawałka? 

20240309_185743.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.