Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli stosujesz tylko sobie znaną skalę twardości - "stosunkowo" - to znaczy że ma ma o czym dalej dewagować.

A w warunkach domowych to możesz co najwyżej polerować ten tytan, własnie z drobnych rysek.

Kolegów sam sobie dobieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli stosujesz tylko sobie znaną skalę twardości - "stosunkowo" - to znaczy że ma ma o czym dalej dewagować.

A w warunkach domowych to możesz co najwyżej polerować ten tytan, własnie z drobnych rysek.

Kolegów sam sobie dobieram.

 

Przecież masz obiektywną (sic !) skalę twardości Vickersa:

 

tytan "Grade 1" - 122 Hv

stal nierdzewna - 150-220 Hv

zwykły tytan - 170-200 Hv

stal tegimentowana Damasko - 800 Hv

stal tegimentowana Sinn - 800-1200 Hv (bezel)

TIC (titanium carbide) - 1000-1200 Hv

DLC (diamond-like carbon) - 1000-1400 Hv

 

i chyba widzisz, że tytan jest z podanych przez ciebie materiałów najbardziej miękki.

Jest stosunkowo miękki w porównaniu z tymi materiałami, ale np. w porównaniu z aluminium jest metalem znacznie twardszym. Często podaje się właściwości fizyczne materiałów w sposób relatywny, wtedy gdy nie jest istotne podawanie liczb.

 

Tu nie ma co "dywagować". To są fakty w postaci liczb.

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie porównawczezdjęcia Manty S2000 i Grand Seiko na cal. 8J56

 

678dsc05889.jpg

678dsc05887.jpg

 

mandsc05905.jpg


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utwardzany tytan to jest to. W porównaniu do GS-a wygląda jak nówka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utwardzany tytan to jest to. W porównaniu do GS-a wygląda jak nówka. :)

No za stary to też ocek nie jest ;) ale super jest to że za pare lat będzie tak samo sie prezentował

Moja 750 mimo że to trochę niżej hierarchicznie jak manta to tak po 2 latach prawie jak nówka

Co do GSa to ahh .. Jedyne co mi brakuje w Gsach to kilka mm więcej na tarczy

Pozdrawiam

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, jestem szczęśliwym posiadaczem Manty OCW- S1000 z 2007 roku i trzeba się naprawdę dobrze wpatrzyć aby jakiekolwiek ryski zauważyć - w tej chwili coraz rzadziej na ręku :( Ale ma u mnie zawsze miejsce zapewnione bo tak naprawdę od niej zaczęła się moja przygoda zegarkowa :)


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech przeczytałem cały wątek jak dobrą książkę i już żałuję że właśnie kupiłem nowego citka za 2k, zamiast dołożyć do T1000.

Dlaczego szybciej tu nie trafiłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego gubic pocieszę Cię, że będzie gorzej :) To choroba :)


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, orientuje się może ktoś, czy mechanizm 0d 520 będzie pasował do koperty od 500 tki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm pasuje , ale dekielek nie . poprostu za mały od 510 też za mały , musi być od starej 500 tki czy ktoś się orientuje jak go zdobyć? w woli wyjasnienia kiedyś zamówiłem w Zibi bransoletę do 500 tki i szła tak do mnie pół roku , więc firma Zibi w ramach rekompensaty przysłała mi bransoletę z nową kopertą ale bez dekielka z wiadomych przyczyn i teraz po latach znalazłem tą kopertę i swoją starą 520 stkę mocno dojechaną jak wiadomo 520 ki miały zwykłe szkło a 500 tki szfir i tak zrodził się w mojej głowie

Frankensteinowski plan

 

Ale chyba spali na panewce i zegary wrócą do szuflady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się osobiście ze stosowaniem tytan "Grade 1" - 122 Hv w produkcji zegarków, a tym bardziej oceanusów :)

Ale, ale...miętki nie jest :)

 

2013_02_27_09_23_15_2_1_Custom.jpg


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam zdanie co do białej wersji, dotąd nie widziałem w nim nic ciekawego, wręcz wydawał mi się mało czytelny za sprawą dość jasnych wskazówek na jasnym tle, ale jednak fajny jest. :)

 

Jak utwardzany tytan znosi próbę czasu, bo z tego co widziałem na innych zdjęciach to ma już kilka latek?

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś drbniutkie ryski na zapince, pewnie na kopercie też się coś znajdzie w makro :)

Ale poza tym bardzo znośnie, jak na miękki materiał, do obrabiania w warunkach mieszkaniowych ;)

2013_02_27_08_46_56_1_1_Custom.jpg


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby fajne ale jakoś mi ta "12" i "6" nie pasuje :unsure: no i wskazówki mogłby by być bardziej finezyjne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wskazówek zgadzam się, ale szóstka i dwunastka mi się podobają. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś średnie te ocki jakieś takie pospolite bez wyrazu , te 12 i 6 też mnie nie powala

Czekam na S3000 ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś takie... młodzieżowe. Za bardzo odbiegają od kierunku wyznaczanego przez ostatnie modele, który nawiasem mówiąc mi się bardzo podoba. Ale może (także przez te arabskie cyfry) jest to swego rodzaju nawiązanie do starej linii Oceanusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski ciekawy - 12 i 6 do przyjęcia, cechy charakterystyczne zachowane. Osobiście, czekam na jakąś rewolucje i mantę w kolorze żółtym :P


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie OCW 1400 był super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Masakra,zaraz ktos napisze pionenkę "gdzie są ocki z tamtych lat " :)

Edytowane przez akism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się boję co to będzie z następcą s2000 <_< może tu będą bardziej konserwatywni albo lepiej przemyślą co robią tu jakoś im nie za bardzo poszło , choć kto ich tam zrozumie :)

 

PS jak by ktoś miał ochotę na ocka ocw t750 to zapraszam na pw

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, nie jest źle. Mi się podobają (zresztą ostatnio sporo Ocków zaczęło mi się podobać ^_^), choć jak dla mnie wciąż niekwestionowanym numerem jeden pozostaje OCW-T100TB. :wub:

 

kAZXYVo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.