Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cachalot P1000  jeszcze u nas nie gościł wiec nadrabiam zaległości. Z pierwszyc wrażeń zegarek jest dosyć spory jak na oceanusa, większy od poprzednich cachalotów

 

 

 

 

 

Genialny :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cachalot P1000  jeszcze u nas nie gościł wiec nadrabiam zaległości. Z pierwszyc wrażeń zegarek jest dosyć spory jak na oceanusa, większy od poprzednich cachalotów

 

 

 

 

 

 

Wspaniały! Chodzi za mną ten biały:

post-13703-0-20038700-1462372324_thumb.jpg

 

plose55 skąd jesteś? Bo bardzo pragnę go przymierzyć..

Ja z Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

wyczekałem 7 dni od rejestracji i w końcu mogę zadać pytanie :)

 

 

zastanawiam się nad kupnem w sumie 1 zegarka od bardzo dawna, budżet do 2500-2600,

 

Oceanusy mają to coś, stąd wybór właśnie na któryś z modeli, zauważyłem że casio chyba od 2013 r nie wprowadziło

 

nic nowego z serii z trzema cyframi w nazwie ( czyli te tańsze) , a i ich dostępność jest ograniczona,

 

 

powiedzcie proszę czy są jakieś zasadnicze różnice między poniższymi modelami, teoretycznie mechanizmy mają podobne

 

technicznie chyba również się nie różnią, ale być może jednak, wygląd to kwestia gustu, różnica cenowa jest ale nie wiem czy ze względu właśnie na design, czy na właściwości których nie umiem rozróżnić, czy może jakość bransolety.

 

 

co prawda najbardziej odpowiada mi model cały czarny S100B, dalej T150-1AJF , a na końcu T100TD-1AJF

 

dlatego proszę o sugestie w wyborze. Poniżej linki, do sklepu , chyba sprawdzony , tak przynajmniej wywnioskowałem czytając grupy.

 

 

 

Casio Oceanus OCW-S100B-1A

 

http://www.shoppinginjapan.net/ocw-s100b-1a

 

 

Casio Oceanus OCW-T150-1AJF

 

http://www.shoppinginjapan.net/ocw-t150-1ajf

 

 

Casio Oceanus OCW-T100TD-1AJF

 

http://www.shoppinginjapan.net/ocw-t100td-1ajf

 

 

pozostałe dostępne

 

 

Casio Oceanus OCW-S100-7A2JF

 

http://www.shoppinginjapan.net/ocw-s100-7a2jf

 

 

Casio Oceanus OCW-T150-2AJF

 

http://www.shoppinginjapan.net/ocw-t150-2ajf

 

 

Casio Oceanus OCW-S100-1AJF

 

http://www.shoppinginjapan.net/ocw-s100-1ajf

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego XT1052 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Oceanusa z ostatniego linku - genialny zegarek.

Od ponad dwóch lata na ręce, nie wymaga żadnej obsługi, bardzo przyjemnie nosi się go, nie widać rysek (są, ale nie rzucają się w oczy) - gorąco polecam.

Co do mechanizmów nie wypowiem się, nie znam się.

Wydaje mi się, że pokazane przez Ciebie zegarki są zbliżone co do jakości mechanizmu - wybierz ten który podoba Ci się i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka Ocków, miałem srebrny S100 i czarny T100TB - w zasadzie wszystkie są genialne :) T100 to jakby starsza generacja S100, mechanicznie to samo tylko bez koronki Smart Access więc wstępne ustawianie trochę trudniejsze ale jak się raz ponastawia to zegarek jest całkowicie bezobsługowy.

Wersje srebrne jednak się rysują, czarne zdecydowanie trudniej, mają troszkę inną technologię pokrycia i chyba dlatego są droższe.. T100 był dla mnie  nieprawdopodobnie wygodny, wygodniejszy niż S100, Manty czy cokolwiek innego.

 

shoppinginjapan to pewny sklep ale rozejrzyj się też po innych:

 

http://global.rakuten.com/en/category/407498/

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew, szkoda że w Polsce nie da się na żywo zobaczyć kilku obok siebie, ułatwiło by to wybór : )

Pozdrawiam

 

Nie znalazłem nawet filmiku Tanaki itp z zegarkiem z 1 linku, szkoda bo pozostałe filmował

 

Wysłane z mojego XT1052 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ibar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho tutaj, nikt się nie interesuje Oceanusami? Naprawdę warto :)

 

untitled-4440_zpsjfcoadli.jpguntitled-4434_zps2fu63ctr.jpguntitled-4440crop_zpstlrd5ddz.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

1 Czy jest coś zbliżonego pod względem designu do casio oceanus ocw-s100-1ajf ?

2. Czy ten model jest nadal produkowany? (np.. na amazonie - jest "in stock" - nowa czy stara edycja sprzed lat?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. T100 - jeśli chodzi Ci o design pt: "czysta tarcza bez żadnych dodatkowych funkcji".

2. Oceanusy są produkowane w krótkich, kilkuletnich seriach. Nie ma reedycji. Nie wiem czy S100 jest jeszcze produkowany, ale jeśli amazon ma je na stanie, to albo nadal jest produkowany, albo po prostu mają go jeszcze na stanie.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rakuten u sprzedawcy wassyoimura jest dostępny, w maju u niego kupiłem też oceanusa z tym że model czarny,

 

Wysłane z mojego XT1052 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój pierwszy post i jeśli kiedyś to było to przepraszam. Mam pytanko czy model OCW-T100TD-1AJF automatycznie przestawia się z czasu letniego na zimowy i odwrotnie. Pytam bo model OCW-S100-1AJF taką funkcję posiada, natomiast z instrukcji modułu 5063 który jest w modelu OCW-T100TD-1AJF trzeba to wybrać ręcznie.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim S-100 odbywa się to wszystko automatycznie (zmiana czasu)

T100 też ma synchronizację czasu, więc podejrzewam że jest podobnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wiem, że nie powinno się zaczynać słów od a więc, ale co tam  :)

A więc stało się zamówiłem sobie OCW-T100, zobaczymy, ale póki co nie ma się co podniecać bo przesyłka utknęła w WER Zabrze, więc pewnie cło i VAT  :( , ale trudno byłem na to przygotowany, ale nie w tym rzecz, mianowicie mam pytanko do was. Czy wysyłaliście na adres mailowy dokumenty, które WER musi otrzymać celem oclenia i innych takich "przed tym" zanim doszedł do was list z tymże wytycznymi ? I czy to przyspieszyło nieco bieg sprawy ?

Osobiście nie mogę się go doczekać. Jak tylko będę miał go w łapach to z największą przyjemnością się nim pochwalę na forum  :)

Póki co czekam.

post-93368-0-36202500-1476772033_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją miałem o tyle większego pecha, że trafiłem na akcję protestacyjną celników, więc o ile z JP szedł chyba 2-3 dni, to na WER utknął na prawie 2 tyg. Co do papierów, to tak , jak wyślesz wcześniej to nie będą musieli się o nie upominać, czyli przyśpieszy. Zadzwoń do nich, ja słałem do nich w temacie podając nr listu.

 

Wysłane z mojego XT1052 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś nowy sposób, nigdy nie wysyłałem żadnych dokumentów, zegarki wychodziły z WER na pocztę i przy odbiorze na poczcie trzeba było zrobić wszystkie opłaty przywozowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, płaci się Vat i itp przy odbiorze, ale ten Vat naliczają od wartości towaru, jak im podeślesz wydruk że strony z ceną w jenach i wydruk że strony paypala ile zapłaciłeś w pln, to szybciej im to zejdzie, no i policzą wg faktycznej kwoty.

 

Wysłane z mojego XT1052 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wysłałem im maila z wszystkimi niezbędnymi załącznikami, ebay, paypal, mbank. Koniec końców udało mi się dodzwonić do WER Zabrze, gdzieś w necie znalazłem do nich numery, z których jeden o dziwo został odebrany, urocza Pani mnie poinformowała iż nie muszę znać "numeru pozycji księgi magazynowej" czy jak to się tam u nich nazywa. Powiedziała iż można mailem im to przesłać. Cóż na razie czekam na jakiś pozytywny ruch z ich strony, może się doczekam. Ale słuchajcie to co się w tej Polsce dzieje to paranojo-biurokracjo-głupota. Zegarek został nadany na następny dzień po wpłacie paypalem, szedł do nas trzy dni - ponad 8 tys. kilometrów z Japoni. Po czym sobie krążył qrna po Warszawie i zamiast tam go oclić by był swięty spokój to oni zrobili mu wycieczkę krajoznawczą. Po co się pytam. Co raz mniej zaczynam rozumieć durne przepisy tego chorego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie tego nie rozumiem, wszystkie moje zakupy zegarkowe z Japonii były do odbioru na poczcie w ciągu 7 dni, opłaty przy odbiorze na podstawie kwoty podanej na liście przewozowym na opakowaniu, żadnych wcześniejszych pism czy maili, pełny tracking po numerze przesyłki do momentu odbioru włącznie.

Raz chyba przyszedł list z UC z tymi "wytycznymi" ale już po odbiorze więc go olałem. Nigdy poza tym nie chcieli.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W końcu przybył

I co,.. opłaty naliczyli? Zdjęcia wrzuć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.