Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przyjedzie to się pochwalę ;)

 

@ibar

Czarny ...hmm - jakoś od zawsze mam takie opory,

że gdyby się "oksyda" niechcąco zadrapała, to wtedy będzie wyglądać paskudniej

Masz rację, póki co jest ok, oczywiście branzoletka lekkie ryski nabrała, ale też czarne :).

 

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano dziś sikorek dotarł do mnie ... obiecałem się pochwalić - więc sie chwalę ;)

- 4 dni z Tokio do PL (w tym niedziela) więc bardzo ładnie,

choć ciut dziwacznie leciał - Tokio->Londyn->Drezno->Katowice ;)

post-97299-0-02793700-1523396221_thumb.jpg

 

Zapakowany solidnie

 

post-97299-0-02506100-1523396252.jpg

 

W pudle poduszki pneumatyczne i folia bąbelkowa

 

post-97299-0-36878100-1523396284.jpg

 

Seyiajapan dorzuciło też katalog "Seikaczy 2017/2018 " .... i firmową ściereczkę

... pierwotnie miał być SARX055 - jako uzupełnienie rodzinki mechanicznej z kraju wiśni,

no ale skoro "wyszły"  - to póki co, jest Oceanus ;)

 

post-97299-0-25921400-1523396357.jpg

 

post-97299-0-58703100-1523396370.jpg

 

I już na łapie - jeszcze bez korekcji kajdana ...

 

post-97299-0-45120700-1523396411.jpg

 

Nie wiem kiedy był ostatni raz synchronizowany w Tokio, ale miał 1s różnicy z moim budzikiem DCF po zmianie strefy czasowej  :)

Szczerze mówiąc, jeszcze go dokładnie nie "obwąchałem" bo nie miałem czasu, a i bez dobrego światła, szkoda oczy męczyć ;)

 

Jeśli ktoś by miał spolszczony tutorial, to bardzo chętnie, choć to w zasadzie dość prosty zegarek.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu, będziesz zadowolony.

Miałem S100 i żałuje ze sprzedałem.

Co do prostoty, będziesz zaskoczony ile w nim można ustawiać rzeczy :)

Poszukam instrukcji, może ją jeszcze mam.

Edytowane przez MariuszA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam tego Ocka trzeci dzień ... i muszę przyznać, że Casio zaskoczyło mnie bardzo dobrą jakością wykonania tegoż zegarka,

i na dodatek w dość przyzwoitej cenie - tu odnoszę się do innych "bardziej renomowanych" producentów swiss made ;)

Wykończenie koperty, szlify, krawędzie IMO na najwyższym poziomie.

Gdyby konstrukcja koperty umożliwiała założenie ekskluzywnego skórzanego paska, spokojnie mógłby robić za "garniturowca" na bardziej oficjalne okazje ;)

 

1651180fbdfa628d5730c5ee898579a4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu, będziesz zadowolony.

Miałem S100 i żałuje ze sprzedałem.

Co do prostoty, będziesz zaskoczony ile w nim można ustawiać rzeczy :)

Poszukam instrukcji, może ją jeszcze mam.

 

Gdybyś miał spolszczoną wersję to również poproszę, w j ang zawsze coś może umknąć ;)

Też jestem posiadaczem S100. Jestem nim zachwycony. Zegarek perfekcyjny. A datownik i jego wykończenie to mistrzostwo świata!

 

 

 

Ooo! I tutaj się chwaliłeś MOIM zegarkiem? :P

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Agent Boriss napisał :
A datownik i jego wykończenie to mistrzostwo świata!

 

Datownik jak sądzę ma oddzielny napęd (silnik krokowy?),  bo dosłownie sekundę po północy

płynnie wjeżdża kolejny numerek dnia.

W innych "kwarcach" nie odbywa się to tak piknie ;)

 

Poza tym, sam zegarek podoba się też osobom mało lub wcale "wtajemniczonym" w świat zegarkowy

- zwłaszcza intrygują te dość dyskretne, ale jednak widoczne niebieskie refleksy :D

mniej zauważają kunsztowne wykonanie koperty - tj. linie oraz szlify i ich jakość

Edytowane przez Waldeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Agent Boriss napisał :
A datownik i jego wykończenie to mistrzostwo świata!

 

Datownik jak sądzę ma oddzielny napęd (silnik krokowy?),  bo dosłownie sekundę po północy

płynnie wjeżdża kolejny numerek dnia.

W innych "kwarcach" nie odbywa się to tak piknie ;)

 

Poza tym, sam zegarek podoba się też osobom mało lub wcale "wtajemniczonym" w świat zegarkowy

- zwłaszcza intrygują te dość dyskretne, ale jednak widoczne niebieskie refleksy :D

mniej zauważają kunsztowne wykonanie koperty - tj. linie oraz szlify i ich jakość

 

 

Perfekcyjny i magiczny zegar... Żaden zegarek jeszcze mnie tak nie oczarował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...) Datownik jak sądzę ma oddzielny napęd (silnik krokowy?), (...)

Zgadza się - napęd każdej wskazówki w tym zegarku zrealizowany jest na osobnym silniku krokowym, których mamy aż cztery: wskazówka sekundowa, wskazówka minutowa, wskazówka godzinowa i datownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam


Mam problem z oceanusem OCW T100.


Wskazuje mi czas z Tokio. Po wybraniu miasta Paryż (lewym dolnym zmieniam tryb a prawym dolnym ustawiam sekundnikiem według zewnętrznej koronki) sekundnik stoi w miejscu ale godzina, minuty i data wskazują ok. Co zrobić żeby zapamiętać to ustawienie (miasta i strefy czasowej) i żeby ruszył ten sekundnik (jak naciskam ponownie lewy dolny to wraca mi czas z Tokio?


Proszę o pomoc.


Z góry dzięki pozdrawiam Marcin.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek tak, jak piszesz: najpierw krótko lewy dolny, aby przejść do World Time, następnie wielokrotnie krótko prawy dolny, aż sekundnik wskaże PAR, następnie przytrzymaj przez 2 sekundy lewy górny przycisk, aby przełączyć się pomiędzy czasem STD, a DST (teraz w lato oczywiście ustawiamy DST). Jak już ustawisz prawidłowo DST, po około 5 sekundach sekundnik powinien powrócić do wskazania ustawionego miasta domowego PAR. Aby zatwierdzić ustawienia, przytrzymaj prawy górny przycisk przez 3 sekundy. Sekundnik wskaże na chwilę tryb AM lub PM, zależnie od tego, jaki czas jest ustawiony, a następnie powróci do trybu timekeepingu z nowo ustawioną strefą czasową PAR.

 

Teraz należałoby ustawić prawidłowo datę i czas. Można bawić się manualnie i jeśli potrzebujesz, to Ci opiszę krok po kroku, jak to zrobić, ale jak masz już dobrze ustawioną strefę czasową, to wystarczy tylko manualnie odebrać sygnał kalibracji z nadajnika z Mainflingen w Niemczech i to powinno załatwić sprawę.

 

Aby uruchomić manualnie odbiór sygnału synchronizacji, w trybie timekeepingu przytrzymaj lewy górny przycisk przez 2 sekundy. Wówczas sekundnik najpierw na chwilę powędruje na "Y" (Yes - tak) lub "N" (No - nie) (w Twoim przypadku na "N", bo w ostatniej dobie z sukcesem się nie synchronizował), następnie na "R" (Ready - gotowy do odbioru sygnału) i po dłuższej lub krótszej chwili, jeśli tylko złapie sygnał kalibracji, sekundnik powędruje na "W" (Work - w trakcie odbierania sygnału). Jeśli sekundnik przestawia się co chwilę pomiędzy "W" i "R", oznacza to, że sygnał jest niestabilny i synchronizacja najprawdopodobniej nie powiedzie się. Właściwie zakończona synchronizacja powinna wyglądać tak, że sekundnik stoi długo (kilka minut) na "W", następnie na 5 sekund wskazuje "Y" i powraca do trybu timekeepingu, czyli sekundnik powraca do swojej pierwotnej funkcji wskazywania sekund czasu bieżącego. Największe prawdopodobieństwo odebrania sygnału z sukcesem jest w nocy, należy wówczas położyć zegarek na parapecie na oknie wychodzącym na zachód oraz tarcza zegarka powinna być skierowana godziną 12-tą w kierunku Niemiec.

 

Jeśli zrodziłyby się jeszcze jakieś pytania odnośnie tego modelu, daj znać - postaram się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób ściągających zegarki z Japonii. Co myślicie o zakupach prze eBay? Jeśli sprzedawca jest z Japonii a nie na przykład z Hong Kongu, to czy można zakładać, że dostanie się oryginał a nie podróbkę? Bo niesamowicie kusi mnie OCW-S100-1AJF (przegapiłem jak był nowy na bazarku) lub ewentualnie OCW-S3000-1AJF a na eBay można kupić za około 10 procent mniej niż na seiyajapan.com... Czy lepiej jednak brać z global.rakuten.com gdzie ceny są podobne do tych z eBay ale dochodzi jeszcze koszt wysyłki? Macie jakieś doświadczenia ze sprzedawcami z eBay? Bo jak do tej pory ściągałem z Japonii tylko pióra wieczne i problemów nie było, ale to jest produkt nieco mniej podrabiany niż zegarki. Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Edytowane przez Pikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Niestety ten akurat sprzedawca ma ofertę droższą niż regularne sklepy. Ale będę obserwował. A zastanawiam się nad tą ofertą:

https://www.ebay.com/itm/CASIO-Watch-Oshianas-radio-wave-solar-OCW-S100-1AJF-Mens-from-japan-F-S/202174275462

 

EDIT

Hmmm... Ciekawe. Jeszcze rano cena 602 a teraz 518. To już staje się naprawdę interesujące. Jeszcze raz dziękuję za opinię o sprzedawcy :)

Edytowane przez Pikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę spać, skaczę po przypadkowych tematach i widzę świeże wpisy o zegarku, który miałem w planach przynajmniej pół dekady temu :o Zakup nie był priorytetowy i planów nie udało się zrealizować, ale kiedyś chętnie bym go u siebie widział. OCW-S100-1AJF cały czas jest w produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W produkcji to nie wiem ale dostępny w sprzedaży tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas mi dziś wyjątkowo wolno płynie...

Ta... sikorek jest dostepny ;)5b7eca53e70b0c5007436222befd0f93.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zmieniał branzoletkę, na pasek skórzany w swoim ocku. Ma dość nie typowe rozwiązanie.

 

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam odpowiem, da się zmienić, z tym że trzeba dobrać odpowiednie teleskopy, u mnie 6mm po dwie sztuki na stronę. 0667a5574abbf545bbd66745d19e19c4.jpg

 

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy faworyt. Jak się przykleił do ręki tak zszedł tylko na poniższe zdjęcie (na świńskiej racicy :D)

 

post-100681-0-98850900-1535302757_thumb.jpg

 

Ja nie wiem jak Japończycy to robią. Ale on jest fenomenalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy faworyt. Jak się przykleił do ręki tak zszedł tylko na poniższe zdjęcie (na świńskiej racicy :D)

 

Ja nie wiem jak Japończycy to robią. Ale on jest fenomenalny.

 

Czasami piękno tkwi w prostocie formy ;)

 

Dla mnie ma znaczenie czytelność tarczy

a z dodatkowych "wodotrysków" zwykle się nie korzysta lub baaardzo okazjonalnie

 

Też lubię ten model i często zakładam, a i dodatkowo "robi" za wzorzec do kontroli odchyłki innych mechaników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami piękno tkwi w prostocie formy ;)

 

Dla mnie ma znaczenie czytelność tarczy

 Plus jeden.

Ostatnio sobie uświadomiłem, że w zasadzie to wszystkie moje zegarki są proste w formie, czytelne, bez wodotrysków.

 

I pytanie/ciekawostka: będąc w Polsce zegarek nawet leżąc w głębi pokoju synchronizuje się praktycznie codziennie. A będąc w Hiszpanii, koło Barcelony, nie udało mu się to ani razu... A myślałby kto, Polska, kraj 3go świata :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Plus jeden.

Ostatnio sobie uświadomiłem, że w zasadzie to wszystkie moje zegarki są proste w formie, czytelne, bez wodotrysków.

 

I pytanie/ciekawostka: będąc w Polsce zegarek nawet leżąc w głębi pokoju synchronizuje się praktycznie codziennie. A będąc w Hiszpanii, koło Barcelony, nie udało mu się to ani razu... A myślałby kto, Polska, kraj 3go świata :blink:

 

Może to kwestia zasięgu ? 

post-105211-0-14927700-1536601958_thumb.jpg

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach jestem ~700km od nadajnika :)

Z resztą Hiszpania powinna być w zasięgu brutyjskiego nadajnika.

 

No ale nic, taka tam ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.