Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Bugs, jesteś geniuszem ☺ Zrobiłem tak jak napisałeś i działa. Niby 4 przyciski, ale trzeba ustawiać zgodnie z instrukcją ☺ Jak to mówią najpierw dokładnie poczytaj, potem rób i zawracaj d...ę forumowiczom Jeszcze raz Wielkie Dzięki i Przepraszam za kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak guzik. :(

Myślałem, że już jest ok, ale nie. Znowu to samo. Po ustawieniu i zatwierdzeniu położenia wskazówek minutowej i godzinowej, po naciśnięciu przycisku C przechodzi do ustawienia daty. Data cofa się do 1, więc jest ok. Naciskam A, by powrócić do trybu normalnego pomiaru czasu i znowu zaczyna się wariacja. Zegarek sam koryguje wskazówki w 55". Już sam nie wiem, co robię źle. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie mam innych pomysłów, nigdy nie miałem takiego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bb203 - Cachalot p500 jak dla mnie najlepszy oceanus ever !  ( chociaż ta wersja kolorystyczna mniej mi się podoba niż ta standardowa) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał się pozbyć albo wiedział jak sprawnie ściągnąć....to bym był zainteresowany S2000, S3000 a najbardziej S3001 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do postu powyżej.

Może ktoś zamierza się pozbyć w najbliższym czasie Oceanusa?

Kupiłbym najchętniej nowego ale te podatki mnie zniechęcają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Oceanus będzie znośnie "leżał" na 16.7 cm witce? OCW-S3000 chyba jeszcze ujdzie (?), a jak z OCW-G1100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien leżeć bez problemu

(nie wiem jak wygląda sprawa z modelem z GPS, tutaj dochodzi większa grubość zegarka).

Oceanusy mają świetny kształt koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze Manty leżą swietnie nawet na małym nadgarstku, GPSy mają 15mm grubości więc dobrze byłoby przymierzyć wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem ;)

I ciągle nie mam dość....chciałbym jeszcze czarny S3000 lub S2000...

20170104_201144_cr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, jasny S2400, gratulacje :)

Zdobyłeś nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeee. Przekonałem jednego Forumowicza do pozbycia się;)

Trochę jest porysowany ale trudno ;)

Przy czym taka czarna S2000 lub S3000 by mi się przydała....albo coś z gps....może by pójść w Astrona..

Edytowane przez nickt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli przekopuję się przez temat różnych zegarków, w tym - ostatnio - Oceanus-ów i tu pytanie - czy (poza wyglądem oczywiście) różnią się te dwa modele? :)

 

CASIO OCEANUS OCW-S100-1AJF

https://www.amazon.com/CASIO-OCEANUS-OCW-S100-1AJF-tough-solar/dp/B0073B4KVO#technicalSpecifications_feature_div

 

 

Casio Oceanus OCW-T150-1AJF

https://www.amazon.com/Casio-Oceanus-OCW-T150-1AJF-Tough-MVT/dp/B00IK5YZSU/ref=pd_srecs_cs_241_9?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=T9ZMT0MB2MZ5GNJW48RR

 

 

 

post-95240-0-86791800-1484602771_thumb.jpg

post-95240-0-44615400-1484602777_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wg. Instrukcji do modułu 5063 zrobiłem tak:

1. Nacisnąłem C przez dwie sekundy, póki wskazówka sekundowa zatrzyma się i zacznie poruszać się ponownie.

2. Nacisnąłem B przez ponad 3 sekundy, a wskazówka sekundowa powędrowała na 12 i zatrzymała się. Wg. Instrukcji zegarek w tym momencie jest w trybie ręcznego ustawiania wskazówek.

3. Po naciskaniu C wybieramy tryby ustawiania sekundy, godziny z minutami i dnia, korygujemy dokładność położenia wskazówek przyciskami D i B. Tak też zrobiłem ustawiając wskazówki idealnie w pozycji godz. 12.

3. Kończymy naciskając A wracamy do normalnego odmierzania czasu.

 

Po tym wszystkim w 55 minucie zegarek wariuje i sam sobie ustawia ich położenie.

Piszę to wszystko po tym incydencie z upadkiem mojego oceanusa na płytki, o którym wcześniej pisałem. Więc nie wiem czy mam się martwić i czy to co opisałem powyżej jest zgodne z manualem do modułu 5063.

moze masz instrukcje obsługi 5063 po polsku z angielskiego jestem słaby  [email protected] z góry .dziękuje. smogornia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T150 troche nowszy model. Pod względem mechanizmu, obsługi , posiadanych funkcji to bardzo podobne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz instrukcje obsługi 5063 po polsku z angielskiego jestem słaby  [email protected] z góry .dziękuje. smogornia

Nie posiadam, to jedynie moj próby przetłumaczenia z angielskiego i tyle wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15384489_1530423013653621_33235190439911

CASIO
OCEANUS
NAKANIWA OCEANUS FAIR 
SPECIAL MODEL
BASELWORLD 2016 LIMITEDMODEL
Ref:OCW-G1100S-1AJR ¥453,600 
Limited to 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Drodzy forumowicze, mam pytanie odnośnie kolorowego bezelu, przykładowo dla modelu OCW-S3000P-2AJF.

Czy jest on pokryty farbą czy jest to kolorowy tytan? Czy ten bezel jest podatny na zarysowania? Pytam w kontekście zużycia i widoczności rys. Chodzi mi dokładnie o tą samą kwestię o którą pytałem w wątku poniżej w przypadku edka.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/143910-%C5%9Bcieraj%C4%85cy-si%C4%99-bezel-eqb-500db-2aer/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starszych Mantach - utwardzany tytan ( TiC/TiCN ), w nowszych ceramika. Reszta w wątku edka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita się nowy na forum, użytkownik Casio od I komunii :)

 

W tym dziale chciałbym zamieścić swój zegarek OC-500 , który służy mi od ponad 10 lat z wieloma przygodami. Wygląda fatalnie, ciężko pracował (budowa), ciężko wypoczywał (żagle),  przeżył jeden wypadek (motocyklowy), ale nadal działa rewelacyjnie i bezawaryjnie.

 

Trafiłem, na to forum szukając informacji na temat kolejnego oceanusa, celem zakupu nowego modelu, ale cena mnie powaliła ( i brak dostępności w oficjalnej sprzedaży)

Wybór padł na EQW-A1100DB :)

post-96077-0-24194900-1487339178_thumb.jpg

post-96077-0-53773600-1487339184_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki ;)

 

AW504 - stary, ale jary.
 
504.jpg

AW504_4.jpg
 

Edytowane przez Ghost71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.