Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
y60

zegarki dla US Army

Recommended Posts

Amerykanscy marines uzywali luminoxow (lub do dzisiaj uzywaja).Tak samo jak brytyjscy royal marines.

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

jezeli chodzi o II WW to min. byly Bulova i chyba Elgin

Edited by WMK

Guest kaido2

No dobra a cos z IIws?(Bulova,Waltham,Hamilton i magazynowe Illinois....)Moze ktos cos skrobnie,to nie moj konik, ale z checia cos poczytam :rolleyes:

post-514-0-29951100-1331338132.jpg Edited by cytochrom

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

Adam Wisniewski - Snerg

W kwestii wyposażenia i uzbrojenia US marines, to powiem tylko, że obowiązuje generalna zasada nakazująca produkcję wszystkich sortów mundurowych i części uzbrojenia tylko na terenie i fabrykach USA. Żadnych Chin, Tajwanów czy Białorusi ;-)! Jak jest z zegarkami to nie wiem, ale Luminoxy są nawet nawet w porównaniu z plastykami z czasów Vietnamu . Mnie interesują zegarki z czasów wojny w Wietnamie, szczególnie lata 1968-1970. Poluje na taki zegarek na Ebayu , ale w bardzo dobrym stanie kosztują sporo (ostatnio 150 dolców + koszty przesyłki + cło). Może koledzy mają jakieś tańsze namiary?

ps. Służę pomocą w kwestii umundurowania do czasów I wojny w Zatoce Perskiej, szczególnie jeśli chodzi o oryginalność kontraktu kurtki M-65, bluzy "slan pocket", itp.

Edited by asec69

Hamilton's watches, first produced in March 1894, became so highly regarded for their precision they were nicknamed the "Watch of Railroad Accuracy."

Mały OT - to jak w końcu jest. Standartem kolejowym dla nich był Hamilton, czy Ball ??? A to Ball Watches tak się reklamują...

-------------------

Longines Legend Diver (L3.674.4.50.0)

Oficjalny standard kolejkowy (official railroad standard) to wyłacznie Ball, choć dla Balla mechanizmy produkowali inni producenci, według ich standardów, głownie Hamilton :rolleyes:

A teraz w temacie WW II:

Trafił się na Allegro i nie mogłem sobie odmówić.

post-2232-0-04111800-1331841662.jpg

Normalny wojskowy Walthamek, wg bazy danych z okresu 2WS IMO ładnie zachowany.

post-2232-0-08411300-1331841664.jpg

Szkoda, ze luma na wskazówkach gdzieś się wybrała, na tarczy widać nawet slad tego spacerku, ale ogólnie zegarek zachował się nieźle. IMO śliczny ma sekundniczek, nie :P? Z tyłu stosowne oznaczenia armii USA

post-2232-0-18398100-1331841666.jpg

a wnętrze dekla głosi, że kopertę wyprodukowała (uwielbiana przeze mnie) fabryka w Keystone. Koperta jest najprawdopodobiej szczeroniklowa :P

post-2232-0-67738800-1331841668.jpg

I wnętrze - 9-kamieniowy wół roboczy 6/0s, wg bazy danych z 1942. roku:

post-2232-0-46262400-1331841671.jpg

Zegarek niby (i chyba zresztą faktycznie) po przeglądzie, ale chodził bardzo brzydko - balans raz trafiał w kotwicę a innym razem się od niej odbijał. Szybkie oględziny i wstępna diagnoza - źle ustawiony ogranicznik kotwicy. Zdjąłem tarczę, poprawiłem i chodzi równiutko, więc chyba trafna diagnoza. Przy okazji fota spod tarczy :P

post-2232-0-97513200-1331841672.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Miłego dnia!

Jako ze zauwazylem ze mowa jest o zegarkach dla U.S. Army, to dorzuce jeszcze jeden egzemplarz Hamiltona:

hamimili1.jpg

i od strony dekla zawierajacego informacje o nim:

hamimili2.jpg

Pozdrowionka

To ja wrzucam Elgina do kompletupost-31812-0-88739900-1364041091_thumb.jpgpost-31812-0-43881300-1364041093_thumb.jpgpost-31812-0-33087000-1364041096_thumb.jpg

Niestety niesprawny, a zegarmistrzów u mnie już nie ma...

Czy spotkaliście takie wojaki - śr. tylko 29 mm?

Edited by gezu

gezu, przekaż proszę swojemu zegarkowi pozdrowienia od "kolegi z wojska".  :D 
Nawet rocznik ten sam.
Wybaczcie też jakość zdjęć - fotograf ze mnie marny.

post-547-0-49516000-1375197708_thumb.jpg

post-547-0-92159500-1375197877_thumb.jpg

Chrono-craze:

Jak z wodoszczelnością tego Hamiltona ?

Pozdrawiam

JacekTE, przepraszam ze dopiero teraz (po tak dlugim czasie) odpowiadam, ale dopiero teraz zdarzylo sie ze wszedlem na strone tego topic'a i zobaczylem Twoje pytanie.

Co do pytania o wodoszczelnosc, to nie mam pojecia, bo go od tej strony nie sprawdzalem. Ale sadzac po wkrecanym (w przeciwienstwie do wciskanego) deklu mozna przypuszczac ze trzymac wodoszczelnosc moze ten Hamilton w zanuzeniu na przynajmniej 50m a moze i nawet na wiecej (na 100m?) Naprawde trudno mi cos w tej kwestii dokladniej powiedziec, moge tu co najwyzej zgadywac.

Pozdrawiam

Mój walthamek A 11 po dwóch latach ukończony , zegarek w pełni oryginalny oprócz szkła.

Zakres prac to : nowa sprężyna , szkło odmalowanie wskazówek - bo stara farba była częściowo złuszczona , mycie werku i koperty , oraz oczywiście smarowanie.

Najdłużej szukałem oryginalnego balansu , aż wreszcie na zatoce ktoś wystawił nowe części fabryczne NOS.

I oto efekty.

post-34994-0-84639200-1384614229.jpg

post-34994-0-02348500-1384614249.jpg

post-34994-0-24379300-1384614257.jpg

post-34994-0-53723800-1384614265.jpg

Edited by lamwoj

Dodatkowo wstawiam zdjątka jak pieczołowicie są pakowane oryginalne części.

1.Zdjęcie koperty hermetycznie pakowanej - parcianej z folią od środka (to z netu bo swoją za szybko potargałem).

2 i 3 pudełeczko metalowe w którym w naoliwiony papierek zawinięty był kompletny balans.

Ot taka ciekawostka :) .

post-34994-0-67803900-1384614742.jpg

post-34994-0-51639900-1384614750.jpg

post-34994-0-64445900-1384614756.jpg

Gratuluję ukończonego projektu. "Walthy" robi wrażenie, śliczny wojak. Na fotografii nie przekonują mnie jedynie odmalowane wskazówki. Przypuszczam, że jest to kwestia  rozdzielczości.... Środek śliczny widać, że potrzebował wiele serca.

Kuba

Tak jak pisałem stara farba częściowo pozłaziła i nie dało się jej uratować , a nowa nie bije tak po oczach.

Po prostu kiepski ze mnie fotograf i robię zdjęcia pod lampką :blink: , co dodatkowo je rozjaśnia lub zaciemnia :D .

A werk i tarcza są czyściutkie. Ponadto ciekawostką jest , że po włożeniu nowego balansu spieszył przez dwa dnia 5 minut na dobę.

Obecnie zszedł poniżej minuty - myślę , że to kwestia ułożenia i tego , że długo leżakował.

Puki co jest super.

Pozdrawiam

Witam kolegów szczęsliwych posiadaczy....jaką kwotę trzeba trzeba przygotować na takiego wojskowego amerykańca w stanie choć takim jak na foto.powyżej ?

bolo126,

Generalnie nie ma reguły. U nas trafiają się rzadko i ceny są "przypadkowe". Na ebay są za to w ciągłej ofercie. Te Buy Now mocno wycenione, w licytacji można trafić taniej. Jeżeli popatrzysz tam trochę, to zorientujesz się. Oczywiście zegarek zegarkowi nierówny. Jeden może być masówką po 75 $ innego nie ma szans kupić nawet za 10x tyle.