Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pmwas

Co z tymi Vostokami???

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chciałem zapytać o defekt w Vostok Europe gaz-14 limousine na mechanizmie 2426.

Wachnik się zatrzymał i nawet przy mocnym potrząśnięciu nie chce się przesunąć nawet o milimetr.

Ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

 

No tak, jak to w Wostoku - albo zapiernicza z prędkością światła i ciężko go pohamnować, albo się zacina...

Ale nie widziałem jeszcze, żeby się zaciął na amen - z reguły jak się zablokuje jedno ze sprzęgiełek, to nie chce sie kręcić tylko w jedną stronę...

Moze coś się zacięło w przekładni automatu, może sam wahnik zablokował się na sprzęgiełku... trzeba by zdjąć dekiel, ew. wahnik i pooglądać z bliska. Rozwiazałeś już ten problem? Bom ciekaw...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nie jest mój tylko kolegi. Problem rozwiąże serwis pewnie bo jest jeszcze na gwarancji.

O ile gwarancja się znajdzie.Niestety nie wiem jak inni ale moi znajomi jakoś nie przykładają wagi  do tego gdzie papiery?! Gdzie pudełko?!

Ale widziałem ten zegarek, wahnik ani drgnie. Natomiast ręcznie się nakręca, chodzi i trzyma czas.

Nie wiem czy jest wskazane takie ręczne nakręcanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy częstym nakręcaniu ręcznym może się zużyć zapadkowe (chyba) sprzęgiełko kierunkowe odłączajace automat podczas nakrecania (24xx akurat takowe posiada). Problem widziałbym raczej w tym że jak kolega będzie nosił zegarek w takim stanie, to przy wstrząsie w końcu wahnik moze jednak ruszyć, wyłamując przy okazji ząbek lub dwa. I zrobi się kicha, bo wtedy pozostanie tylko oryginalny serwis. A póki co, jeśli nie znajdzie gwarancji, moze i zwykły majster coś tu zaradzi. Bo bywają to błąche usterki. Może wahnik się tak obluzował, że jego ząbki np wskoczyły na sprzęgiełko i tak się to zablokowało? Może jakaś śrubka wypadła z mechanizmu i zablokowała wahnik lub przekładnię automatu? Albo jakiś niewielki paproch wlazł między zęby tejż eprzekłądni blokując ją? Trzeba otworzyć zegarek, zdjąć wahnik, w razie potzreby zdemontować sprzęgiełka (wszystko to kilkadziesiąt sekund pracy) i zobaczyć czy sprzęgiełka są dobre (tzn w jedną strone puszczają, w drugą blokują), czy wahnik lekko się obraca na łożysku i wreszcie czy po zdjęciu sprzęgiełek przekładnia automatu daje się poruszyć. I wtedy usterka wyjdzie na jaw - pewnie jakaś błachostka. W większości szwankujących Wostoków usterki sa błache, ale uciążliwe :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjasnienie. Gdyby to był mój zegarek pewnie sam bym go otworzył i sprawdził ale tak to niech się zajmie tym specjalista. Potrwa to trochę ale dam znać za jakiś czas jaka była diagnoza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów . Postanowiłem odświerzyć temat , bo znów zawiodłem się na nowej amfibii . Kupiłem ją jakieś 2 tygodnie temu i od razu zaniepokoiło mnie zbyt częste zatrzymywanie sie tego zegarka . Zdarza się , że mimo kilkudniowego noszenia , zegarek po zdjęciu na noc , zatrzymuje sie już po ok. dwóch godzinach , co gorsza parę razy miałem sytuację , że zatrzymał się też na ręce w trakcie noszenia , pomogło dopiero energiczne potrząśnięcie  zegarkiem lub pchnięcie koronką wskazówek do przodu . Zegarek jest na gwarancji , jak sądzicie odesłać go , czy poczekać jeszcze licząc , że sytuacja sie unormuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odesłać

Ewidentnie automat ci go nie nakręca a raczej nakręca za słabo i lepiej nie będzie raczej gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ekranoplan po niecałym miesiącu śpieszył się jak małolat na kur..wie, była wysyłka do serwisu i zegarek w miarę idzie ok. jak nie ściągam go z ręki nawet na noc różnica na dobę 1-2 s jak zostawiam go w spokoju na około 11godz spóżni o 4s.nie podoba mi się coś z wachnikiem tak jakby miał luz.jest taki jakiś dziwny odgłos jak nim poruszam,chyba że też tak macie może nagram to i wrzucę filmik.

co do oryginalnego paska z zapięciem motylkowym to porażka złamał się po tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kicha z tymi nowymi vostokami , ceny coraz wyższe , a pod względem jakości nic nie poprawiają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może tak ma być i nic się nie dzieje osądzicie sami filmik wrzucę przez you tuba inaczej nie dam rady zaraz prześlę link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów . Postanowiłem odświerzyć temat , bo znów zawiodłem się na nowej amfibii . Kupiłem ją jakieś 2 tygodnie temu i od razu zaniepokoiło mnie zbyt częste zatrzymywanie sie tego zegarka . Zdarza się , że mimo kilkudniowego noszenia , zegarek po zdjęciu na noc , zatrzymuje sie już po ok. dwóch godzinach , co gorsza parę razy miałem sytuację , że zatrzymał się też na ręce w trakcie noszenia , pomogło dopiero energiczne potrząśnięcie zegarkiem lub pchnięcie koronką wskazówek do przodu . Zegarek jest na gwarancji , jak sądzicie odesłać go , czy poczekać jeszcze licząc , że sytuacja sie unormuje ?

Tak, wysyłaj! W obecnych wostokach często zdarzają się tzw. "czeskie" błędy, dzadzą zbyt mało smaru, coś trzeba lekko odkręcić. Gdyby mieli lepszą kontrolę jakości, to nie można by narzekać na nowe amfibie. Jeśli się je wyeliminuje te niedociągnięcia , to zegarek potrafi działać bardzo dobrze. Mam kilka nowych amfibii, jedna miała dokładnie to samo(!!!), odeslalem i chodzi fantastycznie. Teraz mam amfibię dokładnie złożoną od podstaw i idealnie przesmarowaną :) Naprawdę Chodzi jak marzenie.

 

Po prostu najprawdopodobniej wahnik ci nieprawidłowo nakręca. Jeżeli ma się dwie amfibie, to zauważyłbys po samym posłuchaniu pracy zegarka.

 

Jak już pisałem, mam kilka nowych amfibii, jedną noszę już dwa lata, a wcale się nie ciećkam, a chodzi jak zegarek z dużo wyższej ligi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amfibie kupiłem chyba od tego samego sprzedawcy z allegro co Ty . Powiedz mi , serwisuje on czy odsyła do serwisu vostoka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amfibie kupiłem chyba od tego samego sprzedawcy z allegro co Ty . Powiedz mi , serwisuje on czy odsyła do serwisu vostoka ?

4vwmocny :) On oddaje do swojego zegarmistrza. Początkowo się tego wystraszylem, prosiłem o inny egzemplarz ale obawy były zbędne: ) Zegarmisrz wie co robi, ma dużo części do wostoków.

 

Odesłał dosyć szybko. Dodam, że usterka wyszła mi po mniej niż miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo trzeba czekać na odesłanie ?

No właśnie piszę, że nie: ) Już dokładnie nie pamiętam jak długo to trwało, ale z tydzień, może tydzień z hakiem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film wideo prywatny! :)

))))) film d*py nie urywa ale chyba wiecie o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak nic nie zrobię

Po prostu wrzuć go jako film nie tylko dla siebie, prywatny.

 

Jest opcja by był tylko dla osób obdarzonych linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś wczytuje dałem na publiczny może coś z tego będzie za 20min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odesłałem , sprzedający robi wrażenie dość konkretnego gościa przynajmniej tak wywnioskowałem z rozmowy . Po serwisie zegarka  napiszę co było przyczyną zacinania się . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odesłałem , sprzedający robi wrażenie dość konkretnego gościa przynajmniej tak wywnioskowałem z rozmowy . Po serwisie zegarka  napiszę co było przyczyną zacinania się .

 

Prawda, Mocny równy gość ;) Kilka razy już u niego robiłem zakupy. Z gwarancji także skorzystałem i było wszystko pięknie załatwione. Ze świecą szukać takich sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.