Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale to jest historyczny model. A czy gdy chodzi o aktualne "wypusty", to mają coś w takich pieniądzach?

ja osobiście wydałem na Tissoty 2x po 6,5 kPLN i była to cena dobra, za PRS 516 Chronograph z certyfikatem chronometru, Val7750 w wersji TOP, sprzedałem je jakiś czas temu i teraz jeden odkupuję :-), Tissot to b. fajna maka  z tradychami, osobiście ją bardzo lubię i mam sentyment. A ten który odkupuję teraz bije na głowę bardziej uznaną konkurencję, która również korzysta z tego werka. Np. tak TAG Carrera Day date wysiada przy Tissocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że malowany to wiem, ale jak się to ma do oryginału? wyszło artyście? :)

 

post-3565-0-93672200-1523631781_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co to za model Tissota?

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza w watku tissotowym to zadam pytanie co myslicie o le locle? Śledzę giełdę i pojawiło się parę sztuk w ostatnim czasie, modele jeszcze nie na Powermatic'u. Ceny wydaje mi się, że racjonalne, aczkolwiek zegarki wiszą. Macie jakieś sugestie dlaczego?

Pytam bo moje ADHD postępuje w ostatnim czasie bardzo szybko i przed kolejnymi zakupami musiałbym trochę przewietrzyć kolekcję. W zwiazku z czym zacząłem się zastanawiać czy nie sprzedać jednego z moich le locle. Jednak patrząc w jakich cenach wiszą to zastanawiam się czy nie szkoda zachodu ;)

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się zastanawiałem nad kupnem le locle, ale w końcu wydał mi się zbyt nudny do bólu poprawny... po prostu nie prezentuje sobą niczego co by mnie zainteresowało (no może poza deklem ;) )... Już bardziej do mnie przemawia Seiko Presage limitka Sakura Fubuki.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt jest to zegarek mega poprawny, ale z drugiej strony takie też jego zastosowanie ja w sumie zakładam go tylko do garnituru. Tył zegarka jest bardzo ładny, sam często jak się nudzę na spotkaniach to ściągam go żeby się czymś zająć i podziwiam wahnik. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dla mnie osobiście Le Locle to nie tylko zegarek poprawny. Pomijając już fantastyczny dekiel to i gliszowana tarcza jest bardzo fajna :-) Bardzo dobry wybór, gdy chodzi o relację jakość/cena, co w szczególności odnoszę do wersji bez Powermatic. IMO bardzo uniwersalny zegarek, podatny na zabawy paskami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydawało że relacja jakość/cena jest ponadprzeciętna, ale rynek tego nie pokazuje. Na ch24 niby ceny w okolicach 1,5k zl, a obecnie sztuki w PL po 1150 wiszą. Mam obawy, że jak chciałbym sprzedać to za 1000zł...


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kwestię stosunku jakość/cena osobiście rozpatruję w kontekście ceny za nowy zegarek i tu zdania nie zmieniam :-) Co ciekawe, niebtwk dawno u Dolińskiego nowego Le Locla można było wyrwać za nieco ponad 1500 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z punku półki cenowej, gdzie mogę znaleźć Seiko SARB-a, czy Orient Stara wykonane naprawdę dobrze i z własnym mechanizmem, to Le Locle niestety słabiej tutaj wypada.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Na pewno w kontekście mechanizmu, który nie jest in-house, bo to w końcu tylko 2824-2 :-) Koperta też jakby mniej wysublimowana niż w SARBie 033/035. O OS w tym kontekście się nie wypowiem, bo póki co żadnego nie miałem ;-) IMO nadal jednak uważm, że jeśli komuś, z jakiś powodów zależy na "swiss made", to Le Locle, podobnie jak Visodate z tej samej "stajni", to bardzo fajna opcja, mająca własny styl :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Visodate niby prostszy w formie (mniej detali), ale wg mnie o wiele ciekawszy niż Le Locle... z tych dwóch zdecydowanie wolałbym Visodate.

Rynek chyba ma podobne preferencje bo cena Visodate większa o ~500 pln od Le Locle.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Stojąc przed wyborem Le Locle/Visodate, to ja też postawiłbym na Visodate :-) Po pierwsze z uwagi na stare, pochyłe i klasyczne logo, po drugie dlatego, że zegarek nawiązuje do modelu historycznego i ma fajny "retro" sznyt, a wreszcie dlatego, że to linia Heritage, IMO najciekawsza u Tissota  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w 100%

Też się zgadzam bo mam dosyć ładny egzemplarz.. Pozdrawiam 

 

post-94317-0-55984200-1524153690_thumb.jpg

post-94317-0-11230700-1524153786_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje a ile ludzi tyle może być opinii. Le Locle nie może być uznany za zegarek nudny ani do bólu poprawny: glisz na tarczy, wypukłe rzymskie indeksy, smukłe wskazówki no i dekiel którym nie chciałem się zachwycać ale od czasu do czasu na niego spoglądam. Nudne to są SARBy :) Gdyby Visdate (nowy) nie miał tego dnia tygodnia... to kto wie.

 

Inna sprawa że LL jest bardzo popularny, to i na rynku wtórnym trochę jego jest. Zaraz po zakupie swojego znalazłem ofertę na 2 letniego, mało używanego za 800 zł !?! Komuś zależało na sprzedaży. Generalnie można dostać nową sztukę za 1600 więc za ile mogą być używki 5 i więcej letnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zgadzam bo mam dosyć ładny egzemplarz.. Pozdrawiam 

 

attachicon.gifpie.jpg

Świetny! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo fajny

A dzięki  :) Mi on na tyle się spodobał, że to jeden z 2-3 zegarków, których póki co nie zamierzam się pozbywać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne jest to klasyczne logo, chyba jednak zdecyduje sie wystawic mojego le locle. Kiedys tez myslalem, ze nie bede sie go pozbywal (w sumie jednego mam zamiar zostawic ;) )

Strasznie malo jest na rynku tissotow z seri heritage.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo ladne jest to klasyczne logo, chyba jednak zdecyduje sie wystawic mojego le locle. Kiedys tez myslalem, ze nie bede sie go pozbywal (w sumie jednego mam zamiar zostawic ;) )

Strasznie malo jest na rynku tissotow z seri heritage.

Z linii Heritageo jest choćby Visodate 1957  ;) Z innych modeli to masz 1952, a więc moja kostka, ale ona to w zasadzie jest niedostępna, ale także Navigator, 1936 czy 1948.Do tego Banana, Petite Seconde czy PR 516  :) faktem jest, że w zestawieniu z typowo masową produkcją od T, to rzeczywiście jest tego niewiele  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.