Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na pytanie do czego ma on służyć!!!
Na razie sobie tego pytania nie zadaję, a tym bardziej nie myślę o zakupach - chciałbym spróbować pojeździć po prostu. Czy muszę w tym celu kupić motocykl? (nawet nie mając prawa jazdy, ani nie wiedząc, czy mi się nie znudzi po dwóch dniach?)

 

Na dziewczynki???
:) to jest właśnie moim wyobrażeniom o jeździe na motocyklu najbliższe :wink: (QrD. - mam nadzieję, że moja Żona tego nie przeczyta, na razie traktuje moje rosnące zainteresowanie motocyklami jako niewybredną próbę wyprowadzenia jej z równowagi)

 

lekkie, niedrogie motocykle wybaczające wiele błędów jednocześnie bardzo dobrze przygotowujące do przyszłej jazdy w śród "ludzi".
taka ma być - tania i łatwa (maszyna)

 

Po około 3-4 miesiącach dojrzejesz do tego czego możesz potrzebować.
Oooo, to to to. Właśnie o to mi chodzi.

 

Mam kilka motocykli i uważam ze tak naprawdę nie ma jednego motonga do wszystkiego :/
To tak jak nie ma jednego zegarka do wszystkiego. I dlatego mam ich dziesięć :mrgreen:

Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile waży motocykl taki jak.:

 

Kawasaki KLR600A

ef29_19.JPG

albo

Honda NX 650

dc0c_19.JPG

 

czy da się na czymś takim jeździć w zimie?

Zakładamy, że jest tylko miasto i główne drogi.

Czy warto mieć w motocyklu ABS ?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość R.Roobs

....jeśli chodzi o typ tego motocykla,czyli enduro to bardzo dobry wybór jak na pierwszy motocykl...jedynie jego waga to lekki minus.Natomiast "nagrodą" jest jego uniwersalność,nadaje się w lekki teren jak i na miasto, kwestia wyboru opon.

Jeśli chodzi o ABS to zdecydowanie możesz sobie darować ten "gadzet" .

Raz że spory wydatek dwa ...dobrym ABS-em mogą pochwalić się tylko dwie firmy ...Yamaha z FJR 1300 od 2008 roku i BMW i to tez w tych najnowszych i najdroższych modelach.

Lepie pieniądze zainwestować w niezawodność motonga ,opony niż dopłacać za ABS !!!

To nie to samo co w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość R.Roobs

...zapomniałem o tej zimie ;)

Pamiętaj !!!...opona zimna nie trzyma !!!

Ale da się jeździć nawet jak jest śnieg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy da się na czymś takim jeździć w zimie?

Mam dwóch znajomych którzy mieli poważne wypadki drogowe dlatego zastanowiłbym się..

Nawiązując do twojego pytania:jezdzić się da tylko czy warto... :roll: :wink:


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czy da się na czymś takim jeździć w zimie?

Mam dwóch znajomych którzy mieli poważne wypadki drogowe dlatego zastanowiłbym się..

Nawiązując do twojego pytania:jezdzić się da tylko czy warto... :roll: :wink:

 

Alternatywą jest tramwaj + 2 autobusy (czas ~ 1.5 h) w porównaniu do 20 min. bikiem ;)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...zapomniałem o tej zimie ;)

Pamiętaj !!!...opona zimna nie trzyma !!!

Ale da się jeździć nawet jak jest śnieg ;)

 

To znaczy co? Mam sobie koce kupic??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mniemam, ze zimowej opony na motor nie ma, ale jaką wtedy wybrac najlepije na zimę?

Zakładam, że jest to mokry dziurawy asfalt z koleinami + błoto pośniegowe.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale da się jeździć nawet jak jest śnieg ;)

Tylko czy Twoim zdaniem rozsądnie jest zaczynać swoją przygodę z bikiem właśnie zimą ? :wink:

Alternatywą jest tramwaj + 2 autobusy (czas ~ 1.5 h) w porównaniu do 20 min. bikiem :lol:

Czyli zimą czeka Cię komunikacja miejska albo "szaleństwo" bikiem.. :roll: ;):lol::lol:

PS.chciałbym to widzieć.. :wink:


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość R.Roobs

...ja w tej chwili nie siadam na motor jak jest mniej niż + 20-18 stopni .

Natomiast kiedyś schodziłem nawet do +5 o ile było sucho.

Przy takiej temperaturze musisz liczyć się z uślizgami nie tylko przy ruszaniu ale i hamowaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy takiej temperaturze musisz liczyć się z uślizgami nie tylko przy ruszaniu ale i hamowaniu ;)

Tak mi się właśnie wydawało.... :wink:


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale da się jeździć nawet jak jest śnieg ;)

Tylko czy Twoim zdaniem rozsądnie jest zaczynać swoją przygodę z bikiem właśnie zimą ? :wink:

 

Obawiam się' date=' że nie będę miał wyjścia.

 

Alternatywą jest tramwaj + 2 autobusy (czas ~ 1.5 h) w porównaniu do 20 min. bikiem :lol:

Czyli zimą czeka Cię komunikacja miejska albo "szaleństwo" bikiem.. :roll: ;):lol::lol:

PS.chciałbym to widzieć.. :wink:

 

Nie zamierzam szaleć. Chcę jechać nie stojąc w korku albo nie siedzieć w przepełnionym dusznym śmierdzącym autobusie z 80 kaszlącymi i chorymi osobami. :razz:


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...ja w tej chwili nie siadam na motor jak jest mniej niż + 20-18 stopni .

Natomiast kiedyś schodziłem nawet do +5 o ile było sucho.

Przy takiej temperaturze musisz liczyć się z uślizgami nie tylko przy ruszaniu ale i hamowaniu ;)

 

Dlatego pytałem o ABS...


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zamierzam szaleć.

rozumiem.. :roll: :wink:


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zamierzam szaleć.

rozumiem.. :roll: :wink:

 

Nie jestem typem jednokołowca jeżeli o to Ci chodzi. :razz:

:razz: :razz:


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda motocyklem zimą to jest porażka. Nawet lekko terenowe opony nie będa trzymac na zmarzniętym asfalcie, o oblodzonym nie wspomnę. Bedziesz jechał 5 na godzine, szurając nogami po ziemi, żeby móc w kazdej chwili zapobiec uslizgowi. To męka nie jazda. Jazdy w błocie śniegowym wymieszanym z solą tez nie polecam. Uwalany będziesz tym syfem po szyję. Przeciskając sie przez korki czasem trzeba zahamowac, a na lodzie czy sniegu od razu Ci kółko jedno lub drugie na bok ucieknie. Szczególnie że nie masz doświadczenia. A motocykl ma tylko 2 koła. Urwiesz komus lusterko, wgnieciesz blache i bedzie problem. O tym że sól zeżre i zniszczy wszelkie elementy wykonane z aluminium lub pokryte powłokami galwanicznymi typu chrom, nikiel, ocynk tez warto pamiętac. Motocykl eksploatowany w zimie jeden sezon wyglada jak eksploatowany 10 lat w porze suchej.

Generalnie motocykl jest pojazdem stworzonym do jazdy w porze suchej. Do jazdy po sniegu to sie nadaje ruski Dniepr czy Ural, z wózkiem bocznym, z napędem na koło wózka i na terenowych kostkowych gumach.

 

P.S. I mówiąc o motocyklu, nie uzywajcie słowa ''motor'' Chyba każdy motocyklista (nie motorzysta) jest na tym punkcie uczulony...


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jazda motocyklem zimą to jest porażka. Nawet lekko terenowe opony nie będa trzymac na zmarzniętym asfalcie, o oblodzonym nie wspomnę. Bedziesz jechał 5 na godzine, szurając nogami po ziemi, żeby móc w kazdej chwili zapobiec uslizgowi. To męka nie jazda. Jazdy w błocie śniegowym wymieszanym z solą tez nie polecam. Uwalany będziesz tym syfem po szyję. Przeciskając sie przez korki czasem trzeba zahamowac, a na lodzie czy sniegu od razu Ci kółko jedno lub drugie na bok ucieknie. Szczególnie że nie masz doświadczenia. A motocykl ma tylko 2 koła. Urwiesz komus lusterko, wgnieciesz blache i bedzie problem. O tym że sól zeżre i zniszczy wszelkie elementy wykonane z aluminium lub pokryte powłokami galwanicznymi typu chrom, nikiel, ocynk tez warto pamiętac. Motocykl eksploatowany w zimie jeden sezon wyglada jak eksploatowany 10 lat w porze suchej.

Generalnie motocykl jest pojazdem stworzonym do jazdy w porze suchej. Do jazdy po sniegu to sie nadaje ruski Dniepr czy Ural, z wózkiem bocznym, z napędem na koło wózka i na terenowych kostkowych gumach.

 

P.S. I mówiąc o motocyklu, nie uzywajcie słowa ''motor'' Chyba każdy motocyklista (nie motorzysta) jest na tym punkcie uczulony...

 

A zakładając, ze jest sucho?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiałe założenie, czy rano wybierając się do pracy będziesz pewien że na asfalcie nie ma cieniutkiej warstwy szadzi ?

Ja zamierzam jeździć do końca października (a bardzo mi się podoba, że na 2oo nie obowiązują korki), potem niestety zimowanie (i jedynie przepalanie silnika co tydzień(.


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zakładając, ze jest sucho?

 

To co pisał Korba to oczywiście wszystko prawda, ale pozostaje jeszcze kwestia temperatury. Jechałeś kiedyś motocyklem przy 0 stopniach? Nie polecam - kiedyś zrobiłem tylko 200km przy -2 i mimo że byłem doskonale ubrany to nigdy tego nie powtórzę (chyba :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o nowej Yamasze Super Tenere? Mial ktos moze z tym motorem stycznosc?


Si vis pacem, para bellum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam brać motocyklową na tym forum....... ja podobnie jak alex zasuwam beemką r 1200 rt. co do super tenere to pierwsze opinie są pozytywne wiec smiało mozesz pakowac sie i wyruszac na koniec swiata. wiadomo nie jest to legendarna krowa bmw czy tez africa hondy ale sprzet jest godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam brac!

 

Gdzie fotki??? :rolleyes::rolleyes:

 

We wcześniejszych postach w tym temacie.


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wcześniejszych postach w tym temacie.

 

No tak, ale srednia wychodzi 1-2 na strone! To sie nie godzi! :rolleyes: Wiecej ekshibicjonizmu panowie. :rolleyes:

 

Troche brudnego p0rn0 dla fanatykow spod znaku klucza: ;)

 

P1070012-vi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak generalnie to jest to forum zegarkowe. Nas motocyklistów jest tu malutki procent. For motocyklowych w necie dostatek. I tam fotek są całe gigabajty :rolleyes:


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam, wrzucę dwie foty mojej ''karykatury enduro'' :rolleyes: . Nudze się i za latem mi sie juz tęskni...

Za oknem ostatnie dni słoneczne, ciepełko, polatałoby sie że hej, a tu trza w pracy kiblowac. A po pracy już ciemno, mokre liscie na drodze i przyjemnośc nie ta. Ech...

Jak to spiewał Grechuta: Lato, lato. Lato gdzieżeś Ty? :P

 

post-2988-0-70300600-1331074695.jpg

 

post-2988-0-77173900-1331074699.jpg


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.