Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

nie jestem pewny wskazówek ale poza tym to kompletny. lata celuje w 50"

rzadka tarcza, świetny napis

 

ciekawy egzemplarz - jestem pod wrażeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Bardzo ciekawy Worldmaster! Myślę, że dobrze byłoby o niego zadbać. Proponuję więc:

1. Czyszczenie i oliwienie werku - to koszt około 50-200 złotych (zależy od zegarmistrza). Jest absolutnie konieczny aby zegarek funkcjonował nie niszcząc się przy tym.

2. Wymiana szkła - nie jest to duża ingerencja w jego oryginalność, a znacznie poprawi jego wygląd. Takie szkło to koszt około 20 złotych.

3. Uzupełnienie wskazówek - warto byłoby pokusić się o wynianę wypełnienia wskazówek. Muszę jednak zaznaczyć, że powinieneś poprosić zegarmistrza o zabarwioną lumę na bardziej "stary" kolor (żółta luma bardziej pasuje do starego zegarka, niż jaskrawo zielona).

4. Renowacja koperty - zazwyczaj jestem jej przeciwnikiem, ale tutaj jest ona w bardzo złym stanie. Polecam zakład Głowackich w Warszawie, na ulicy Złotej 62. To koszt około 120 złotych. Nie daj się namówić na tańszą usługę - partaczy oferujących chromowane koperty za 30 złotych jest wielu, a owoce ich pracy nieodwracalne.

5. Efektu dopełni jakiś ładny pasek, może brązowy. Zdecyduj się jednak na taki powyżej 30 złotych (te poniżej nie są pierwszorzędnej jakości).

6. W kwestii koronki napisz do kolegi Ulana.

 

Na koniec muszę zaznaczyć, że nie możesz zgodzić się na renowacje tarczy (pewnie Głowaccy będą Ci ją oferować). Tarcza ta straci charakter, wartość (dobra renowacja takiej rzadkiej tarczy jest fikcją - a zła zawsze obniża wartość przedmiotu) oraz charakter pamiątki - renowacja polega na zdjęciu wszystkiego do gołego metalu i ponownego naniesienia z matrycy.

 

Powodzenia,

Pochwal się zegarkiem po renowacji :)

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewny wskazówek 

Przeglądając zdjęcia Worldmasterów różnych lat nie natrafiłem na dokładnie taki kształt wskazówek, a sekundnik bez grota występował bardzo rzadko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając zdjęcia Worldmasterów różnych lat nie natrafiłem na dokładnie taki kształt wskazówek, a sekundnik bez grota występował bardzo rzadko. 

 

np tutaj masz takie jak u Ciebie,

DSCF3890_zpsbde03393.jpg

 

przed oczami mam ten model i o takich myślałem wskazówkach ale nie musi to byc reguła

 

DSCF3824_zpsvo3boub3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Bardzo ciekawy Worldmaster! Myślę, że dobrze byłoby o niego zadbać. Proponuję więc:

1. Czyszczenie i oliwienie werku - to koszt około 50-200 złotych (zależy od zegarmistrza). Jest absolutnie konieczny aby zegarek funkcjonował nie niszcząc się przy tym.

2. Wymiana szkła - nie jest to duża ingerencja w jego oryginalność, a znacznie poprawi jego wygląd. Takie szkło to koszt około 20 złotych.

3. Uzupełnienie wskazówek - warto byłoby pokusić się o wynianę wypełnienia wskazówek. Muszę jednak zaznaczyć, że powinieneś poprosić zegarmistrza o zabarwioną lumę na bardziej "stary" kolor (żółta luma bardziej pasuje do starego zegarka, niż jaskrawo zielona).

4. Renowacja koperty - zazwyczaj jestem jej przeciwnikiem, ale tutaj jest ona w bardzo złym stanie. Polecam zakład Głowackich w Warszawie, na ulicy Złotej 62. To koszt około 120 złotych. Nie daj się namówić na tańszą usługę - partaczy oferujących chromowane koperty za 30 złotych jest wielu, a owoce ich pracy nieodwracalne.

5. Efektu dopełni jakiś ładny pasek, może brązowy. Zdecyduj się jednak na taki powyżej 30 złotych (te poniżej nie są pierwszorzędnej jakości).

6. W kwestii koronki napisz do kolegi Ulana.

 

Na koniec muszę zaznaczyć, że nie możesz zgodzić się na renowacje tarczy (pewnie Głowaccy będą Ci ją oferować). Tarcza ta straci charakter, wartość (dobra renowacja takiej rzadkiej tarczy jest fikcją - a zła zawsze obniża wartość przedmiotu) oraz charakter pamiątki - renowacja polega na zdjęciu wszystkiego do gołego metalu i ponownego naniesienia z matrycy.

 

Powodzenia,

Pochwal się zegarkiem po renowacji :)

Na pewno wykonam przegląd mechanizmu i wymianę szkiełka. 

 

Co do wskazówek, nie wiem czy zegarmistrz który robi przegląd mechanizmu zrobi również wypełnienia - dowiem się. Nadal zostaje niepewność co do oryginalności wskazówek i sekundnika. 

 

Tarcza na pewno nie będzie ruszana, zachowuję ją w takim stanie jakim jest.  

 

Renowacja koperty - niestety do Warszawy mam daleko, zegarmistrz aktualnie nie ma dobrego źródła chromowania. Znalazłem w okolicy osobę która wykonuje chromowanie metodą techniczną ale nie podjąłem decyzji czy tam oddam. Nie chciałbym aby koperta straciła aktualnie posiadające krawędzie i płaszczyzny

Czy gdzieś mogę znaleźć informację jak taka operacja chromowania powinna prawidłowo wyglądać?

 

W kwestii koronki napisze do kolegi Ulana.

 

Jak ukończę zegarek "ubiorę" go w gustowny pasek i przedstawię na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie śpiesz się z chromowaniem, to zawsze zdążysz zrobić.

Raczej nie oddawaj go komuś, kto nigdy tego nie robił.

Albo wcześniej daj mu jakiegoś złomka i poczekaj na efekty.

Co do zachowania płaszczyzn i krawędzi to chyba trudna sprawa, bo nie widziałem jeszcze koperty tak dobrze zrobionej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np tutaj masz takie jak u Ciebie,

DSCF3890_zpsbde03393.jpg

 

przed oczami mam ten model i o takich myślałem wskazówkach ale nie musi to byc reguła

 

DSCF3824_zpsvo3boub3.jpg

Dzięki za te zdjęcia.

 

No rzeczywiście, wskazówki identyczne. Czy te wskazówki mają lub powinny mieć wypełnienie?

Nie widzę co jest na końcu sekundnika, który na zdjęciu jest w cieniu. Na moim jest jakby pozostałość po malowaniu wyglądający w powiększeniu jak wżery.

Z jakich lat jest ten zegarek. 

 

Na drugim zdjęciu tarcza "graficznie" podobna do mojej. Widziałem dosłownie kilka takich bliźniaczych tarcz.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial byc automat (wg wlasciciela) a pojawil sie manual na unitasie 6300N  :D Ja to mam kolejnego pecha. Najpierw zamiast stalowej omegi byla zlota a teraz to.

 

38fc414e2a41.jpg

 

7ff1486ba858.jpg

 

08a1e9f4df09.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ale co? Oczekiwałeś, że ORIGINAL jest automatyczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co? Oczekiwałeś, że ORIGINAL jest automatyczny?

 

Ja wiedzialem ze bedzie manual ale wlasiciel sprzedawal go jako automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śpiesz się z chromowaniem, to zawsze zdążysz zrobić.

Raczej nie oddawaj go komuś, kto nigdy tego nie robił.

Albo wcześniej daj mu jakiegoś złomka i poczekaj na efekty.

Co do zachowania płaszczyzn i krawędzi to chyba trudna sprawa, bo nie widziałem jeszcze koperty tak dobrze zrobionej.

 

Widziałem dwa zegarki gdzie koperta była chromowana przez potencjalnego mojego wykonawce. Wg mnie było o.k. ale mam zerowe doświadczenie w tym temacie.

Jak ma wyglądać prawidłowo wykonane chromowanie? Na co zwracać uwagę przy rozmowie wykonawcą?

 

 

 

Ostatnie poszukiwania starszych zegarków wśród rodziny zakończyły się takim znaleziskiem:

 

post-79313-0-77201300-1425942899_thumb.jpg    post-79313-0-50496700-1425942918_thumb.jpg   post-79313-0-63937200-1425942937_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Przed chromowaniem należy przygotować kopertę. Polega to na usunięciu starej warstwy chromu i wypolerowaniu mosiężnej koperty. I tu powstają zaokrąglenia krawędzi, jeśli koperta jest mocno zużyta, to te zaokrąglenia powstają podczas eksploatacji. I trudno potem odtworzyć ostre krawędzie, wiązałoby się to z zebraniem znacznych ilości mosiądzu z koperty.

Właściwie jedynym kryterium oceny chromowania są ostre krawędzie, czyli przygotowanie koperty, sam proces powlekania chyba trudno schrzanić.

Jak masz dostęp do tych zegarków, to po prostu zrób im zdjęcia i pokaż tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z Jackiem, ale i sam proces chromowania można zepsuć kopertę, nie tylko przygotowanie koperty. Poniżej zdjęcie zniszczonych kopert, których to renowacji podjął się jeden z ogłaszających się w sieci "specjalistów". Koperty nadawały się tylko do ponownej obróbki, ale utraconych krawędzi w udało się odtworzyć (koszt - efekt) dlatego też nad  podjęciem decyzji o renowacji trzeba sie dokładnie zastanowić.

post-57210-0-70615100-1425976814_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie wierzę że nikt go nie chciał :D

 

heh, gratuluję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tarcza jest tak idealna, czy była poddana renowacji?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tarcza jest tak idealna, czy była poddana renowacji?

nie widać znamion renowacji, raczej orginał,

chyba przeoczyłem choć ostatnio na all.... nie zaglądałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza w pełni oryginalna i nie poddawana renowacji.

Idealna nie jest co widać po plamkach przy 11 i lekko przybrudzonej lumie przy indeksach.

Oczywiście na żywo prezentuje się bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobiazgi, prezentuje się naprawdę rewelacyjnie. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy decyzji o zakupie bardzo pomocny okazała się ten temat, w którym zaraz na początku znalazłem zdjęcie jednego z naszych Kolegów.

post-60800-0-93320400-1426196543.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.