Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o ocenę oryginalności tego zegarka. 

 

HOT or NOT ? Kupiłem bliski oryginałowi czy utopiłem? Tarcza budzi moje największe obawy. Po pierwsze jakoś nie widziałem (ale mam mało doświadczenia) tarczy do wersji ORIGINAL z takimi indekasami (cyfry tylko na 12 i 6) oraz stan napisów jest w sumie podejrzanie dobry. Do tego koronka - chyba nie oryginalna? Proszę więc o Wasze opinie. 

 

b6957ad00d49fb22med.jpg

 

Unitas 6300 (ale bez literki N)

 

de6b6f86c77b4c7emed.jpg

 

Dekiel wygląda na nieco nowszy niż koperta... Nie wiem czy oryginał czy współczesna produkcja

 

cbcc382cfd53e440med.jpg

 

Napisy są w stosunkowo dobrym stanie, jak na moje oko nie wyglądają na poprawiane / namalowane na nowo, ale tu właśnie potrzebna by była opinia bardziej doświadczonych forumowiczów ;) Szkło niestety porysowane, co powoduje słabszą widoczność napisów - lekkie rozmazania w kilku przypadkach pochodzą właśnie od rys na szkle a nie są efektem zatarcia napisów.

 

177132945b432ff0med.jpg

88c97bd78cdd5599med.jpg

 

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Edytowane przez Pikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wszystko jest OK, ORIGINAL-i było sporo odmian, ta jest w porządku, mechanizm też.

Dekiel mam taki w innym modelu, ale nie ma pewności, że nie były montowane z różnymi numerami.

Więc IMO jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zachowana i tarcza i pozostałe elementy. Nie będę się tu popisywał, jak już Jacek ocenił zegarek ;), ale mógłbyś wkleić zdjęcie tarczy bez szkiełka. Sądzę, że nabierze jeszcze ciekawszego wyglądu. Gratuluję nabytku.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

 Nie będę się tu popisywał, jak już Jacek ocenił zegarek ;),

 

 

No ładnie, a ja się popisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze, że mało kto ma taką wiedzę jak TY jeśli chodzi o Atlantici, więc przepisywanie opinii po Tobie jest raczej zbędne, jeśli nie ma się nic ciekawego do dodania.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, mocno mnie pocieszyliście bo byłem pełen wątpliwości.

Koperta niestety na dolnym rancie poprzecierana a koronka całkiem "odchromowana" ale cieszy mnie bardzo ten nabytek :)

 

Teraz muszę tylko spełnić drobne marzenie i znaleźć podobnego z ringiem lub ciemnym środkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, mocno mnie pocieszyliście bo byłem pełen wątpliwości.

Koperta niestety na dolnym rancie poprzecierana a koronka całkiem "odchromowana" ale cieszy mnie bardzo ten nabytek :)

 

Teraz muszę tylko spełnić drobne marzenie i znaleźć podobnego z ringiem lub ciemnym środkiem...

Bardzo ładny egzemplarz. Gratuluję. Szkiełko to kwestia kilku złotych. Koronkę może dopadniesz gdzieś oryginalną. Kopertę wypolerujesz. Tarcza i wskazówki śliczne.

 

Jakiego Atlantica szukasz? Chodzi Ci o czarną tarczę?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michasp - podobają mi się i szukam, tak jak opisywałem w tym wątku, zegarków z ringiem na tarczy lub z ciemną tarczą ale nie w stylu czarnych Atlantików, tylko coś w stylu jaki pokazał kiedyś kolega Nafras w tym poście: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51947-nasze-nowe-nabytki-vintage/?p=1358173

 

Oczywiście Atlantic to tylko przykład, chodzi mi o taki wygląd tarczy.

Edytowane przez Pikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajno, gdybyś się kiedyś zdecydował, to mam Worldmastera z czarną tarczą i planuję się w przyszłości z nim rozstać (na Unitasie, z Incablociem).

 

Szukałem kiedyś Varldmasturera z niebieskim ringiem, ale jakoś nie miałem szczęścia - i w końcu się poddałem. Pragnąłem znaleźć taki większy, z ringiem - cudowny jest.

 

W Atlanticach bardzo podobają mi się mechanizmy, właściwie poniekąd dla nich, zacząłem je zbierać. 

 

Pozdrawiam i życzę szczęścia w poszukiwaniach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcie, zegarek zapewne też, ale o oryginalności czarnych Originalach było już tak wiele napisane, że pozostaje tylko pogratulować.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego względu dość mocno wybadałem teren przed zakupem, wszystko wygląda OK.

:P 

gallery_57759_2144_424408.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się bardzo cieszę, bo to bardzo ładne zegarki, o ile nie są malowankami, a rozpoznać ze zdjęcia bardzo trudno.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że to wersja z napisem Antichoc - taki stan zegarka nie budzi zastrzeżeń.

 

Chociaż chyba i koronka i szkiełko nowe.

 

Tak czy siak - piękny egzemplarz, gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, prezentacja trochę nieszczęśliwa, bo tło odbija się w kopercie i nie można jej właściwie ocenić, ale widać, że krawędzie ostre. Na pierwszy wizus tarcza wygląda ok, ale, tak jak zauważył Staszek, ocena czarnych jest trudna i wymaga zdjęć makro. Niestety będę się tu czepiał, bo prezentacja jest niepełna - ale może ten zegarek nie ma dekla i mechanizmu B) . Co do koronki to stawiam na oryginał, choć chętnie zobaczyłbym czoło. Generalnie - Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam fanow Worldmasterow, poszukuje perłowego, najlepiej z datownikiem, poszukukuje na prezent dla taty na urodziny okrągłe, kiedys mial takiego, sam nie wiem gdzie stracil, juz przestalismy szukac, chyba wyparowa, a byl piekny, tata tez go b lubil (ale ja chyba bardziej :)

co sadzicie o tej aukcji?

]http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-original-17-jewels-perlowy-i5044107333.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Sądzimy, że to przekładka mechanizmu do stalowej koperty.

Może to i niegłupi pomysł na prezent, stal ma niewatpliwą przewagę nad chromem.

Ale dla nas, purystów, to jednak nieoryginalna koperta. Koronka pewnie też. A tarcza? A czemu ma być oryginalna, jak dwa elementy są wspólczesne?

Dekla w sumie nie widać. Dlaczego, skoro jest kilkanascie zdjęc a na żadnym dekla nie ma? Może to taki z literówką, też współczesny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Stalowa koperta nas nie zachwyci. Oczywiście może to być dobry pomysł, ale jako dodatek do zegarka w pełni oryginalnego. Zastanawia brak dobrej fotografii dekla. Docisk rozerwany zatem nie wszyscy mający styczność z tym "idealnym" egzemplarzem wiedzieli co robią. A tarcza wcale taka idealna nie jest - krawędzie indeksów zaczynają korodować a następne co się wydarzy to łuszczenie powłoki. Nierównomierne zabrudzenie wypełnienia wskazówek oraz bardzo ciemne markery przy indeksach godzin sugerują, że zegarek był intensywnie eksploatowany i możliwe, że w dość trudnych warunkach.

Pojawiają się egzemplarze w naprawdę niezłej kondycji, ale miej świadomość, że osiągają wówczas dość wysokie ceny. Do takiego zegarka można wówczas poszukać stalowej koperty (w oryginale takie nie występowały - to współczesne podróbki), jeśli zegarek ma być używany na co dzień. Ciekawi mnie jednak jak taka stalówka wygląda po, załóżmy, trzech latach użytkowania.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Stalowa koperta nas nie zachwyci. Oczywiście może to być dobry pomysł, ale jako dodatek do zegarka w pełni oryginalnego. Zastanawia brak dobrej fotografii dekla. Docisk rozerwany zatem nie wszyscy mający styczność z tym "idealnym" egzemplarzem wiedzieli co robią. A tarcza wcale taka idealna nie jest - krawędzie indeksów zaczynają korodować a następne co się wydarzy to łuszczenie powłoki. Nierównomierne zabrudzenie wypełnienia wskazówek oraz bardzo ciemne markery przy indeksach godzin sugerują, że zegarek był intensywnie eksploatowany i możliwe, że w dość trudnych warunkach.

Pojawiają się egzemplarze w naprawdę niezłej kondycji, ale miej świadomość, że osiągają wówczas dość wysokie ceny. Do takiego zegarka można wówczas poszukać stalowej koperty (w oryginale takie nie występowały - to współczesne podróbki), jeśli zegarek ma być używany na co dzień. Ciekawi mnie jednak jak taka stalówka wygląda po, załóżmy, trzech latach użytkowania.   

rany, dzieki wielkie za taka szczegolowa dioagnoze, coz, pozostaje mi szukac innego, albo dac sobie spokoj, poniewaz pewnie nie odroznie oryginalu od podrobki itd...szkoda, no ale moze tutaj ktos bedzie mial na bazarku jakiegos zaufanego..

dziekuje raz jeszcze za wyklad

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A oto i mój Atlantic ;)

 

Rozszalałeś się, ;) Atlantic, Delbana, ale i tu i tam zdjęcie słabo oddają wygląd zegarków.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszalałeś się, ;) Atlantic, Delbana, ale i tu i tam zdjęcie słabo oddają wygląd zegarków.

 

Wiesz, miałem okazję zrobić zdjęcia, to pomyślałem, że wrzucę do galerii. A czy słabo oddają wygląd, być może, nie umiem za bardzo focić, tym bardziej zegarków, więc powiedzmy że zdjęcia są czysto poglądowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega mówi słyszałem że zbierasz te trupy to coś ci przyniosłem.zdjęcia na szybko,jak go ogarnę to jeszcze wkleję fotkę tarczy wydaje się być w ładnym stanie zegareczek oczywiście na chodzie 

post-59322-0-71786300-1423924557_thumb.jpg

post-59322-0-27883100-1423924587_thumb.jpg

post-59322-0-32519800-1423924618_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż to. Folia na dekielku? ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.