kawaii 0 #4026 Posted October 20, 2019 No to odkopaliśmy z szuflady pradziadka worldmastera (nie tylko), działa! Nie był nakręcany co najmniej 20 lat. Czy mogę prosić o namiary fachowca, koniecznie w Krakowie, który zrobi całkowity serwis tego zegarka wraz z wymianą szkiełka?Najlepiej aby ów zegarmistrz znał się też na innych zegarkach vintage, np Orient i radzieckich. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Fantom 271 #4027 Posted November 4, 2019 Ja mam takiego. Jestem zadowolony. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Frantz70 3869 #4028 Posted November 4, 2019 Sam odnawiałeś kopertę i wymieniałeś sekundnik, czy taki już nabyłeś? 0 Share this post Link to post Share on other sites
darekwrzesien 2 #4029 Posted November 4, 2019 "Sam odnawiałeś kopertę i wymieniałeś sekundnik, czy taki już nabyłeś?" Witam, nie odnawiałem, w takim stanie zakupiłem ten zegarek. Czy coś jest nie tak? 1 Share this post Link to post Share on other sites
Fantom 271 #4030 Posted November 4, 2019 Jeżeli chodzi o mój zegarek, to mam go jakieś 10 lat. Kupiłem sprawny (4 browary) ale z niezbyt ładną kopertą. Dałem go wtedy do zegarmistrza. Kopertę miał odnawianą, wymieniane szkiełko. Reszta pozostała bez zmian. Nie przywiązuję wagi do super dokładności, uważam że od tego mamy kwarce, ale chodzi przyzwoicie. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Frantz70 3869 #4031 Posted November 4, 2019 "Sam odnawiałeś kopertę i wymieniałeś sekundnik, czy taki już nabyłeś?" Witam, nie odnawiałem, w takim stanie zakupiłem ten zegarek. Czy coś jest nie tak?Twój jest ok. 0 Share this post Link to post Share on other sites
MadGravediGGer77 49 #4032 Posted November 5, 2019 Sekundnik u kolegi Fantom jest albo ze starszego modelu, albo zamiennik 0 Share this post Link to post Share on other sites
Fantom 271 #4033 Posted November 5, 2019 Dokładnie nie wiem, w tym stanie już był u mnie. Tak jak wcześniej pisałem ingerencja była w kopertę i szkiełko. 0 Share this post Link to post Share on other sites
turas74 4 #4034 Posted November 28, 2019 (edited) Kupię takie cudo - stan obojętny Edited November 29, 2019 by turas74 0 Share this post Link to post Share on other sites
turas74 4 #4035 Posted November 29, 2019 (edited) Coś więcej o tym modelu bo pierwszy raz widzę , Mechanizm ETA na 21 kamieniach , średnica 35mm. Edited November 29, 2019 by turas74 0 Share this post Link to post Share on other sites
Frantz70 3869 #4036 Posted November 29, 2019 To rzadki Super de Luxe. 0 Share this post Link to post Share on other sites
turas74 4 #4037 Posted November 29, 2019 To rzadki Super de Luxe. Dziękuję za podpowiedź , przeszukałem całe forum i też znalazłem pozdrawiam 0 Share this post Link to post Share on other sites
turas74 4 #4038 Posted November 30, 2019 Takiego tym razem z Allegro wyszarpałem . Wskazówki z innej bajki , fajny Gilosz na krawędziach . Może ktoś coś mi o nim powie poproszę . 0 Share this post Link to post Share on other sites
Frantz70 3869 #4039 Posted December 1, 2019 Fajny. Wolmeister to chyba najmniej znana i liczna linia Atlantica. Trudno o zegarek z tej linii w dobrym stanie. W środku powinna być Felsa 465. Wskazówki tak jak piszesz są z innej bajki. 0 Share this post Link to post Share on other sites
50 CENT 184 #4040 Posted December 1, 2019 Felsa raczej w rozmiarach 35/37.A ten to gigant 0k 40mm powinien być AS. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Frantz70 3869 #4041 Posted December 1, 2019 http://zegarkiclub.pl/forum/topic/144188-atlantic/ Rozmiar nie zawsze ma znaczenie. 0 Share this post Link to post Share on other sites
turas74 4 #4042 Posted December 1, 2019 (edited) To teraz muszę dobrać wskazówki , trzeba przeszukać internet . Na forum są podobne modele widziałem , ale gdzie te wskazówki kupić ? Jak dojdzie to zrobię foto mechanizmu Edited December 1, 2019 by turas74 1 Share this post Link to post Share on other sites
50 CENT 184 #4043 Posted December 2, 2019 A prawie dałbym sobie rękę odciąć.Felsy występowały bardzo rzadko.No to zwracam honor. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Michal93 1612 #4044 Posted December 2, 2019 (edited) W ostatnie 2-3 tygodnie przybyły takie: upload photo to internet Lewa góra niestety, tarcza do renowacji. Lewy dół wałek i blaszka do wymiany. Najbardziej ciekawiła mnie patyna na drugim od prawej, szafir tez wiadomo, zawsze cieszy oko Edited December 2, 2019 by Michal93 1 Share this post Link to post Share on other sites
Frantz70 3869 #4045 Posted December 2, 2019 No to daj lepsze zdjęcia trzech z prawej, niebieskiego i tego do renowacji. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Michal93 1612 #4046 Posted December 2, 2019 Spakowałem, także jak rozpakuje to wtedy cykne. Mam tylko takie przed działaniami 0 Share this post Link to post Share on other sites
Frantz70 3869 #4047 Posted December 2, 2019 Dzięki za zdjęcia. Fajna kolekcja. Co do renowacji tego najstarszego to trudna decyzja przed Tobą. Coś tam chyba było robione jeśli chodzi o czyszczenie w okolicach napisów. 0 Share this post Link to post Share on other sites
turas74 4 #4048 Posted December 3, 2019 A prawie dałbym sobie rękę odciąć.Felsy występowały bardzo rzadko.No to zwracam honor. Ale tego by nikt nie przewidział . Wreszcie kurier go dostarczył ! Średnica 35mm bez koronki , ale trudno , odkręcam dekiel i co widzę ???? 0 Share this post Link to post Share on other sites
50 CENT 184 #4049 Posted December 3, 2019 Felsa Delbany,Dobre 0 Share this post Link to post Share on other sites