Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Pokażmy swoje WORLDMASTERY!

Recommended Posts

Czołem!

Oto mój Worldmaster. Temat jest dla mnie nowy, nigdy nie próbowałem się zagłębiać w tematykę zegarków- i teraz trochę żałuję :D

Wiem o nim tyle, ile jest na nim napisane, plus to, że prawdopodobnie pochodzi z lat 60(?).

Czy ktoś tutaj potrafiłby i chciałby napisać mi o nim parę słów? Czy moje przypuszczenia co do lat 60 są słuszne? Co oznaczają cyferki z tyłu? Co to znaczy, że ten zegarek jest "extra" i czym się różni od "speciali" i innych?

Z góry dzięki i przepraszam, że jestem takim n00bem :)

post-110356-0-67925600-1566572902_thumb.jpg

Witaj!

Bardzo fajny i co ważne oryginalny(poza koronką) model Atlantica. Unikalna mała wskazówka sekundowa, która niestety często ulegała wymianie. Zegarek może być z lat 50-tych.

Cyferki na deklu niestety nic nam nie mówią. Może to typ dekla, koperty, kto wie.

Atlantic ma wiele linii modelowych. Różnice najczęściej polegają na innych mechanizmach i wzorach tarcz oraz indeksów.

Jeśli możesz to daj większe zdjęcia zegarka, dekla i werku.

Zgadza się, oryginalną koronkę wymieniłem tydzien temu. Dziękuję bardzo za wszelkie informacje :) póki co działam w terenie, więc tak na szybko mogę wrzucić zdjęcie dekielka z tymi tajemniczymi cyferkami, które mnie zastanawiały.post-110356-0-51152100-1566577491_thumb.jpg

To model z grupy tzw rarytas.

Ale jak już malowany to już nie jest rarytas i już nigdy nie będzie.

Trafił się jaki się trafił , ten model jest tak mało spotykany że nie marudziłem. Wiadomo chciałbym taki nieruszony - 100% oryginał , ale płakał nie będę .

Edited by turas74

Witam. Posiadam Atlantica Worldmaster Art Deco 51651.41.20 z roku 2017. Stan idealny, pełna dokumentacja. Zamienię na inny czasomierz z naciągiem automatycznym lub manualnym. Priv

Pokazywałem go już na innej grupie, pokażę i tutaj. Jakiś czas temu przywędrował do mnie z Estonii taki miły dla oka okaz :)

post-109200-0-58673100-1570946752.jpg

Edited by Spinacz

Hej,

tu moje małe stadko:)

Pytanie dot. Atlantica z samej góry: czy tylko sekundowa, czy wszystkie wskazówki nieoryginalne? Czy ktoś stosował zamienniki (do kupienia na alle) wskazówek i czy ich wygląd bardzo nie odbiega od oryginału?

PS. Wiem, że ktoś majstrował przy indeksach - krzywo nałożona luma, ale tarcza wydaje się być ok

post-68564-0-76213500-1571231929_thumb.jpg

post-68564-0-45189800-1571231977_thumb.jpg