Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A no właśnie a wtedy zostałem przekonany,że jednak mam nieoryginalną kopertę i sprzedałem go :)


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do naszych normalnych originali są produkowane gdzieś koperty stalowe? 702971d1336490571-sold-vintage-atlantic-worldmaster-original-%2460-shipped-dscn4148954x1024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A to mój klasyk od roku użytkowany cyklicznie pomiędzy innymi zegarami, a dziś świeżo odebrany od zegarmajstra, nowe szkło, smarowanie itp. Kupiony na giełdzie staroci, w przyszłości lumina do wskazówek wskazana, bo brak. Ale chodzi punktualnie bestia, daje radę :)

post-48031-0-73615900-1338025969_thumb.jpg

post-48031-0-63827900-1338025983_thumb.jpg

post-48031-0-11342200-1338025996_thumb.jpg

post-48031-0-43886800-1338026010_thumb.jpg

Edytowane przez Marek68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do naszych normalnych originali są produkowane gdzieś koperty stalowe? 702971d1336490571-sold-vintage-atlantic-worldmaster-original-%2460-shipped-dscn4148954x1024.jpg

 

Nie widziałem. Mam również Orginala ale ma kopertę chromowaną.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ciekawe, czy Rubikony mają też mosiężną kopertę, a może stalową :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I NASTĘPNY, KTÓREGO UDAŁO MI SIĘ NABYĆ ZA GROSZE, ALE JEST DOŚĆ CIEKAWY. PRZEPRASZAM ŻE ZNOWU NIE WOLDMASTER

NIE WIEM CZY KOPERTA JEST ORYGINALNA WIĘC PROSZĘ O OPINIE CO DO RESZTY - PIĘKNY RZADKO SPOTYKANY MECHANIZM ETA 1080 I DEKIEL

post-36819-0-29841300-1338057142_thumb.jpg

post-36819-0-71801200-1338057157_thumb.jpg

post-36819-0-27979700-1338057169_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna - mam pare skandynawow i te starsze maja chromowane koperty


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ponoć te starsze miały tylko stalowe. Ale muszę powiedzieć, że jak w mordę strzelił miałem identycznego skandynawa. Ten sam mechanizm taki sam dekiel. I grono osób, które go oceniały stwierdziły jednoznacznie, że koperta jest nieoryginalna.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ponoć te starsze miały tylko stalowe. Ale muszę powiedzieć, że jak w mordę strzelił miałem identycznego skandynawa. Ten sam mechanizm taki sam dekiel. I grono osób, które go oceniały stwierdziły jednoznacznie, że koperta jest nieoryginalna.

i to daje do myślenia. Są dwie możliwości, albo faktycznie miały chromowane koperty albo kupiłem tego Twojego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie wszystkie były w stali. Tego jestem pewien, za dużo ich, nie tylko w Polsce, żeby te w mosiądzu wszystkie były składakami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłeś tego mojego :) A co do kopert to oczywiście możliwe, że nie wszystkie były stalowe. Jednak te najstarsze modele były w stali.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wpadło i ostatnio w rece kilka sztuk...

pierwszy skandynaw ze złotym ringiem

img1140ub.jpg

img1141dg.jpg


drugi na 21 kamieniach z niebieskim ringiem i ciekawą kopertą

img1142ab.jpg

img1143tp.jpg

img1144mk.jpg

i na razie dość atlanticow cool.gif

img1164b.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty je bierzesz powiedz mi. Te kierowane na rynek skandynawski najbardziej mi się podobają a Twoje są super.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak po prostu...kupuje..:)

 

sprzedam Ci ;)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak po prostu...kupuje..:)

 

sprzedam Ci ;)

 

a wszystko przez Starego i Xyloga, bo to oni mnie nakręcili ....


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jeden już dawno tego żałuje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, że kupujesz ale zawsze się zastanawiam gdzie Ty je znajdujesz?? Powiedz mi :)


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam go kilku miesięcy ale jeszcze nie noszony;]do znawców marki Atlantic...panowie co to za zegarek na drugim zdjęciu?? nigdzie ale to nigdzie nie mogę znaleźć o nim wzmianki...

post-49095-0-59390200-1338575685_thumb.jpg

post-49095-0-39647500-1338575908_thumb.jpg

Edytowane przez mety1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

I obawiam się że nie znajdziesz. Styl lat 80-tych, kiedy nadeszła kwarcowa rewolucja. Mechaniki zaczęli robić jak najtaniej, żeby nie dać sie kwarcokom. Pewnie jakiś tani mechanizm w środku.

 

A ten czarny to niestety malowanka. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z pierwszym i z drugim xylog masz rację, odnośnie czanego -wszystkie napisy są za blisko siebie a najbardziej napis Worldmaster aż wchodzi na napis Atlantic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tarcza w tym zegarku została pomalowana. Zwróć uwagę na indeksy, widać, że farba podchodzi do góry na krawędziach indeksów. W oryginale farba jest nałożona płasko. Napisy, o których wspominał ross są zbyt blisko siebie. Niestety, takie są początki chyba wszystkich kolekcjonerów :), więc nie masz czym się przejmować. Szczególnie trzeba sie przypatrywać czarnym ORIGINAL-om, bo srebrzyste są trudne do pomalowania, nie widziałem dobrze zrobionego efektu słonecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sneer powaliła mnie na kolana Twoja kolekcja :o może coś odstąpisz choć sztukę De Luxa białego, takiego jak największego. Na aledrogo są ale nie mam zaufania bo laik jestem.

Uznanie dla Kol Xylog za znawstwo tematu

Pzd be-ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Bardzo dziękuję za uznanie, ale tez uczyłem się na błędach.

A i tak zdarza się potknięcie. Na szczęście najczęściej wynikające z kiepskiej jakości zdjęć, pewnie czasami celowo tak wykonanymi.

A kolekcja Piotra rzeczywiście jest piękna, szczególnie ze względu na doskonały stan wszystkich zegarków.

 

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.