Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny zegareczek i nieczęsto spotykany - widziałem ostatnio u znajomego takiego, tylko ring jest gilosz, i ma inne wskazówki - czy te są właściwe, bo negocjuję z nim "przejęcie"?

 

jak najbardziej oryginalne..potwierdzone innymi zdjęciami podobnego modelu

 

wyglądają jak w pilocie:)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak innym, ale mnie ten pasek się podoba i chyba sobie takiego sprawię na Originala - a jak oceniasz jakość wykonania - nic się nie przeciera?

Ja uważam że pasek jest wart każdej złotówki, do tej pory z paskiem nic się nie dzieje. Cieszy tak samo jak w dniu w którym przyszedł


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem pare dni temu Atlantic WolrdMaster 21 Jewels . Ale Kiepsko coś wygląda. Co powinienem z nim zrobić? Jest coś wart? Ile będzie kosztować jakaś regeneracja itp. Zegarek działa po nakręceniu.

http://fotoo.pl/show.php?img=456023_dscf0221.jpg.html

Edytowane przez djgrzybek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem pare dni temu Atlantic WolrdMaster 21 Jewels . Ale Kiepsko coś wygląda. Co powinienem z nim zrobić? Jest coś wart? Ile będzie kosztować jakaś regeneracja itp. Zegarek działa po nakręceniu.

http://fotoo.pl//out.php?i=456019_dscf0220.jpg

http://fotoo.pl//out.php?i=456014_dscf0222.jpg

http://fotoo.pl//out.php?i=456028_dscf0219.jpg

http://fotoo.pl//out.php?i=456023_dscf0221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Koperta do chromowania, szkło i koronka do wymiany dekiel do przepolerowania i przegląd. Tarcza z fajną patyną, zostawiłbym to. U jednego majstra zamkniesz się w 200zł. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pasek? Drogi? Ile może być warty po tych opcjach a ile w takim stanie jakim jest?? wogole coś warto to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna prima najwiekszy model atlantica , wymien mu szklo pasek i moze koronke..i nic wiecej


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie polecam chromowania. To zawsze zdążysz zrobić, a jest to proces nieodwracalny.

Rób te zalecenia po kolei, może po którymś etapie uznasz, że jest OK.

Na początek wymień pasek i szkło.

Później możesz myśleć o koronce. Ale to wbrew pozorom nie jest takie proste, bo to nie była taka sama koronka, jakie są dostępne na Alle. Więc nie wiem, czy nie ajniej byłoby zostawić tę, która jest.

Kopertę spróbuj odświeżyć, może np. delikatnie magiczną ściereczką?

 

Zegarek ogólnie jest fajny i szkoda go zmarnować, przywracając my zbyt dużo błysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tu nie dowiesz się ile jest warty, bo tu nie ma rzeczoznawców, ci są bardzo kosztowni.

To forum miłośników, a nie handlarzy. Jeśli chcesz go sprzedać, poszukaj na Alle.

Powodzenia.

Tam też znajdziesz potrzebne informacje do opisu aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja nie mówie ze chcę go sprzedać , tylko chcę wiedzieć czy ma jakąś wartość. Widzę ze trochę pracy i kasy muszę w niego włożyć. A można określic w jakich latach był produkowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Chromowanie moim zdaniem niezbędne. Jeżeli koperta jest ok to można zostawić. Twoja nie jest ok, jest do roboty ale to twoja decyzja. Proces nieodwracalny ale aktualnie wymagany. Ja bym chromował.

Edytowane przez Konrad Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszysto co kolega radzi-wyzej,ale po co chrom?

Troche wlasnej pracy i ....renowacja 100 nie przekroczy....nawet z chromowaniem. ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

cook napisz proszę jak można samemu odświeżyć/polepszyć wygląd zniszczonej powłoki chromu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Konrad, a czemu tylko kopertę chcesz odświeżyć/polepszyć? Tarcza też ładniej wygląda malowana, i złotko takie błyszczące.

 

Koperta z ubytkami jest stara, autentyczna. Współgra z patyną tarczy, z odblaskiem starego złota. Jak odświeżać to po całości...

 

Tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

xylog po co ten sarkazm? To moja subiektywna opinia, User napisał pytanie ja odpowiedziałem. Ty również możesz wskazać swoje zdanie bez przekonywania mnie do tego ładnego błyszczącego złotka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A ten sarkazm to dlatego, że 3 razy odpowiadasz, że koperta powinna być pochromowana. Robisz to z przekonania, czy masz w tym jakiś interes? Bo po co?

 

Poza tym, jeden z punktów regulaminu mówi o niewycenianiu zegarków na forum. I tak tez napisałem koledze, który z uporem dopomina się o taką wycenę.

Ale ty, Konradzie, uznałeś, że te zasady ciebie nie dotyczą i postanowiłeś pochwalić sie znajomością rynku starych Atlantików i wyceniłeś go na około...

 

I znów zapytam: Po co? Dorzuć mu jeszcze odpowiedź na pytanie kiedy był wyprodukowany i wkrótce zobaczymy ten zegarek na jednym z portali aukcyjnych.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Post z ceną edytowany. Mój błąd. Nie mam żadnego interesu w tym jak zegarek będzie zrobiony. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpuść chromowanie - będzie Cię diabelnie raziło i kontrastowało z tarczą - wiem bo próbowałem....raz..., zostaw jak jest, tylko doczyść kopertę

do tego ładny brązowy pasek, nowe szło i popytaj u zegarmistrza bo mają różne koronki, nawet używane półokrągłe z epoki, dopasują - te nowe z allegro tutaj nie bedą pasowały

 

chyba ze sie zdecydujesz na kompletną renowację, to mówimy 350-400pln i bedziesz miał tak zwaną malowankę z zerową wartością dla kolekcjonera, ale na allegro oczywiscie sprzedaz za parę stówek jak umiesz ładne zdjęcia robic... ;)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączając się do tej dyskusji, proponował bym wymienić szkiełko i koronkę. Werk dać do czyszczenia i konserwacji, a w tym czasie samemu wykąpać kopertę i lekko ją wypolerować delikatną pastą np. do czyszczenia biżuterii. Efekt będzie zacny.

Ponieważ w tym kąciku zabieram głos po raz pierwszy, to szanownym kolegom przedstawię zegarek, który zapoczątkował moją pasję zegarkową.

Ten Super de Lux był pierwszym zegarkiem jaki ujrzały moje oczęta w życiu, a wiosenek już troszkę się uzbierało. To zegarek mojego ojca, zakupiony przez niego jako nowy w sklepie i noszony przez ponad dwadzieścia lat. Następnych 25 przeleżał mocno podniszczony i niesprawny w mojej szufladzie, aż do momentu kiedy dwa lata temu postanowiłem przywrócić mu życie. Dostał remont mechanizmu, nowe szkiełko, wałek i koronkę. Koperta była mocno zniszczona, więc dostała renowację. Tarczy i wskazówek nie ruszałem bo starałem się nie ingerować za mocno w jego stan wizualny, więcej niż to było konieczne.

Na fotkach stan przed po reanimacji. Jutro zaś pokarzę drugi zegareczek również przywrócony do życia.

post-46446-0-04876600-1357158603.jpg

post-46446-0-13475700-1357158690.jpg

post-46446-0-49230100-1357158726.jpg

post-46446-0-97161800-1357158877.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój drugi Worldmaster,którego dostałem od kolegi w stanie totalnej ruiny z werkiem zaszpachlowanym jakimś smarem, walniętą osią sekundy i kopertą nie nadającą się do niczego. Najprościej było wyremontować mechanizm, choć trwało to długo. Największy problem był ze znalezieniem zacnej koperty za w miarę przyzwoite pieniądze. Troszkę to trwało, ale myślę, że się w miarę udało.

Tak zaczęła się moja przygoda z Worldmasterami, a przy okazja moja zegarkowa mania rozwinęła się.

post-46446-0-87993700-1357208755.jpg

post-46446-0-63305300-1357208774.jpg

post-46446-0-72565100-1357208837.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje samozaparcia!


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Gratuluję, fajny pierwowzór tarczy "warszawskiej" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tarcza jest oryginalna szkoda tylko że tak wytarta, inna sprawa wytwórcy "warsiawiaków" musieli na czymś się wzorować.

Tarcza przeżyła, jak twierdzi pierwszy właściciel, przypadkową kąpiel w nafcie lotniczej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje,

widzę, że prócz Delban i Atlantici zawładnęły Twoim serduchem.

Taki zegarek po ojcu to najfajniejszy prezent dla syna.

pozdrawiam


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.