Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Panowie...przy około 400 atlanticach Jacka (Xyloga), to moja kolekcja to kropla w morzu..:0 ale fakt ze w pudełeczku same w nienagannym stanie

 

u mnie zaczęło sie od atlanticów, a teraz rozszerza na inne marki - z czego Jacek zapewne sie cieszy bo juz nie licytujemy tak często po świecie tych samych zegarków B)

 

btw mój pierwszy zakupiony atlantic to tez była malowanka niebieskiego varldmastarura ...

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

ale za 45 zł chyba się opłaciło?:)

 

Zależy pod jakim względem. Jako całość nie. Ale: ma chyba porządną kopertę, pasujące wskazówki, więc coś z niego trzeba zachować. Jeśli będziesz rozwijał kolekcję, to na pewno przydadzą ci się te elementy.

 

Ale jako eksponat w kolekcji to on się nie nadaje. Bo czy możesz być pewien, czy on nie był w oryginale srebrny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pokazuje swojego Worldmastera i jednoczesnie chcialem spytac czy to nie jest "malowanka", o ktorej czytalem pare postow wyzej. Czy to w ogole jest oryginalny zegarek. Przepraszam za zdjecia ale narazie nie mam mozliwosci zrobienia w lepszej jakosci. Mam nadzieje, ze uda sie z nich cokolwiek odczytac.

Nizej dodam jeszce zdjecie mechanizmu.

post-48638-0-56470300-1338716070_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede wdzieczny za kazda odpowiedz odnosnie moich pytan. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

post-48638-0-39763800-1338716146_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jest malowanka. Czarne Originale z jasnym kropkami "lumy" wymagają szczególnej ostrożności. A uwagi co do twojego MrArtem, takie same jak do mety1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do mechanizmu? Jest oryginalny? Czy tez "malowany"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pokazuje swojego Worldmastera i jednoczesnie chcialem spytac czy to nie jest "malowanka", o ktorej czytalem pare postow wyzej. Czy to w ogole jest oryginalny zegarek. Przepraszam za zdjecia ale narazie nie mam mozliwosci zrobienia w lepszej jakosci. Mam nadzieje, ze uda sie z nich cokolwiek odczytac.

Nizej dodam jeszce zdjecie mechanizmu.

Na twoim miejscu nie przejmowałbym się zbytnio, szanowne gremium w większości osądza bardzo krytycznie zupełnie niepotrzebnie, jeśli więc podoba ci się twój zegarek to jest to najważniejsze, wszakże ty go nosisz :). Moj też malowanka a podoba się co cieszy właściciela. Doczepiłbym się jednak do jednego, do koronki, że jest od automatu a nie od mechanicznego zegarka. To że ma emblemat atlatica nie oznacza że jest właściwa. Czy czasem nie masz kłopotów z nakręcaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu nie przejmowałbym się zbytnio, szanowne gremium w większości osądza bardzo krytycznie zupełnie niepotrzebnie, jeśli więc podoba ci się twój zegarek to jest to najważniejsze, wszakże ty go nosisz :). Moj też malowanka a podoba się co cieszy właściciela. Doczepiłbym się jednak do jednego, do koronki, że jest od automatu a nie od mechanicznego zegarka. To że ma emblemat atlatica nie oznacza że jest właściwa. Czy czasem nie masz kłopotów z nakręcaniem?

 

całkiem zabawny komentarz....

 

ważne żeby zegarek cieszył, jednak jeżeli zależy Ci na oryginalnej kolekcji to sprzedaj i kup oryginalny. Koronkę masz poprawną i nie zmieniaj jej jeśli wygodnie Ci się nakręca.


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę go wyczyścić i będzie błyszczał:) Prawdopodobnie kupiony w latach 50.. I ani razu nie był u zegarmistrza... Ale ja muszę go oddać żeby go trochę wyczyścić bo ma dziwne kropeczki(niewidoczne na zdjęciu) albo na szybce lub na tarczy;/

post-50091-0-49497600-1338835941_thumb.jpg

Edytowane przez emill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zacny.Nie wiem kiedy kupiony, ale to model z lat 50-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Raczej z 60-tych, to logo pojawiło sie później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej z 60-tych, to logo pojawiło sie później

A nie wiecie przypadkiem ile by kosztowało wyczyszczenie go??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie przypadkiem ile by kosztowało wyczyszczenie go??

 

Tarcza jest ładna i nie ma co ruszać - najwyżej "odkurzyc" delikatnie wacikiem.

Wyczyscić i nasmarowac trzeba werk - zaleznie od zegarmistrza to od 50 do 150zł.

Kopertę wystarczy wymyć, a szkiełko wypolerować.

Konkretną cene to juz zegarmistrz Ci powie.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalową:) Gdyby dało się podmienić to pewnie na allegro byłby wysyp atlanticów orginal w stalowych kopertach:)

 

 

Ciekawe, czy Rubikony mają też mosiężną kopertę, a może stalową :) ?

Edytowane przez martinez1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ostatnio mały zakup grupowy i był w nim taki oto Worldmaster:

 

post-23302-0-27610300-1342035799_thumb.jpg

 

post-23302-0-99119400-1342035829_thumb.jpg

 

post-23302-0-13911400-1342035845_thumb.jpg

 

post-23302-0-57059100-1342035870_thumb.jpg

 

post-23302-0-44223700-1342035890_thumb.jpg

 

Stan zachownia uważam za bardzo dobry. Niepokoi mnie tarcza. Niby nie wygląda na odnawianą, ale napis Worldmaster jakby za wysoko.... Czcionka, grubość napisów, kreski indeksów itd wydają się ok, ale ten napis nie daje daje mi spokoju. Zwykle oglądając tarczę na żywo nie mam wątpliwości - tu i owszem... Co sądzicie?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No jest trochę za wysoko. Do myślenia dają też błyszczące indeksy, nie wiem czy tylko na zdjęciach, ale są wyraźnie bardziej błyszczące niż wskazówki. Trudno ocenić, ale jeśli malowany, to bardzo dobrze, choć nie bez błędów, jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest trochę za wysoko. Do myślenia dają też błyszczące indeksy, nie wiem czy tylko na zdjęciach, ale są wyraźnie bardziej błyszczące niż wskazówki. Trudno ocenić, ale jeśli malowany, to bardzo dobrze, choć nie bez błędów, jak widać.

 

W rzeczywistości połysk indeksów i wskazówek jest taki sam - może nawet wskazówki bardziej błyszczą... Trudno to ocenić, bo zależy od kąta padania swiatła i kata patrzenia, ale różnic własciwie nie widać


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie znalazłem takiego u siebie, u Wojtka tylko malowany.

Spróbuj obejrzeć krawędź tarczy, może tam coś zobaczysz. Ale raczej obstawiałbym na niemalowany. Luma ładnie zestarzona, pewnie nie świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się też wydaje że to nie malowanka, luma ładna


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tarcza niemalowana ale jeżeli to jest to typ odnowienia o którym należy mówić z uznaniem. Miałem kilka podobnych egzemplarzy i zawsze miałem wątpliwości czy malowane czy też nie, więc jeżeli odnowiona to bardzo dobrze :)

Edytowane przez retrowatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem zegarek i obejrzałem tarczę bez szkła. Luma nie świeci. Na krawędzi nie widać żadnych niedoróbek. Pod kątem też nie widać żadnej prześwitującej struktury podłoża. Przy indeksach mikroskopijne ślady patyny. Napisy idealnie równe, żadnych grubszych warstw, rozlań itp. Gdyby nie położenie napisu Worldamaster to nawet nie podejrzewałbym renowacji. Poza tym ogólnie wszystkie elementy zegarka są "kompatybilne" - nie jest to NOS ale zegarek w świetnym stanie, najwyraźniej po prostu mało noszony... Tylko ten napis... Ciut mąci spokój ;)

Może rzeczywiście dzielę włos na czworo, zamiast się cieszyć zegarkiem. Na szczęście zegarek nie czyta moich postów i cyka sobie żwawo i o ile zdążyłem się zorientować, to bardzo dokładnie. W środku czyściutki AS-1604

Dzięki, Panowie, za uwagi - jesli ktoś ma jeszcze jakieś to będę wdzięczny

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przyjął, że wszystko jest OK.Koronka w zasadzie nie wytarta a oryginalna więc świadczy to o małym użytkowaniu. Odnośnie napisu, to można przyjąć za jakiś błąd technologiczny, lepsze marki robiły babole a tu to tylko minimalna odchyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I fajny jest taki błąd, ciekawszy niż standard


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem malowankę do malowania- oto co wyszło, choć zdjęcia nie oddają rzeczywistego efektu- mnie się podoba choć wielu rzeczy można się czepiać. Chciałem żeby napis Worldmaster był jak w oryginale, jednak nie do końca tak wyszło, ale i tak sto razy lepiej niż ten czarny.

Na zdjęciach- przed i po renowacji.

post-36819-0-96892300-1343229773_thumb.jpg

post-36819-0-21512500-1343229795_thumb.jpg

post-36819-0-60941600-1343229807_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.