Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nooo ja też bym żałował , co Cię podkusiło żeby sprzedawać tak ładnie zachowane cacko .? ( sekundnik inny )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepiej wyszedł podkład niż zegarek. Jeśli chcesz pokazać zegarek, to wrzuć kilka lepszych zdjęć. Szkiełko i sekundnik to pestka :), wypełnienie wskazówek nawet przy tak słabych zdjęciach razi w oczy :D.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadas te wskazówki nie są wypełniane sam nie wiem czemu tak wyszły zdjęcia to mój stary atlantic ale co nerwów zjadłem to masakra. wskazówki wyglądają tak samo jak na fotce niżej ( oprócz sekundnika ) :angry:

post-59322-0-10908700-1384031902_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak podkład super :D ale to w nerwach i zaraz po przyjsciu do domu i oczywiście po umyciu rąk złapałem co było pod kękom w łazięce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę złapać. Trochę wolniej, od kiedy masz zegarek, a te uszkodzenia to dzisiaj czy stara sprawa? Zrób "spokojnie" kilka zdjęć i wklej.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 uszkodzenie zegarka (mojego pupilka) to dzisiejsza sprawa.  Troszkę denerwuje bo muszę coś wymienić a to już nie to samo będzie co było no ale trudno, tak jak napisałeś "szkiełko i sekundnik to pestka" szkoda tylko nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już załapałem. Wymiana szkiełka dobrze mu zrobi, odświeży, więc nie ma co rozpaczać choć rozumiem złość :) . W co ta solidnie przywaliłeś, ze aż grot od sekundnika odpadł? :D . Miałem gdzieś z grotem, ale to nie jest fasolka,  na A... ostatnio widziałem sekundniki do Atlanticów. Sprzedający miał dużo innych części, więc może ma i fasolkę.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko o odpowiedniej średnicy, wysokości i kształcie znajdziesz bez problemu jak nie u jednego to u innego zegarmistrza. Ciut większy problem z sekundnikiem, ale jak nie znajdziesz odpowiedniego a grot nie zginął to każdy renowator przytwierdzi go z powrotem a w ostateczności można również przykleić (ale to w absolutnej ostateczności, bo efekty tego bywają różne - jeśli przyklei się do czoła to nie zachowawszy odpowiedniej staranności często widać klej a jeśli na tzw zakład to skraca się wskazówka). Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i coś się spie...ło bo wałek jest luźny i wychodzi z koperty,mogę tylko godzinę nastawić :( Chyba tarczę muszę odkręcić?

post-41915-0-25603200-1384166427_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeb samemu nic na siłę, to drobnostka ale jak użyjesz siły to mogą być problemy, mogłeś zbyt mocno wcisnąć dźwignię przy montowaniu wałka. Zegarmistrz powinien się z tym uporać szybko ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie popieram - przy tym mechanizmie to typowy błąd użytkownika i zapewne jest tak jak mówi Stary. To nie jest poważny problem, ale idź do zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdyby ktoś miał taką wskazówkę sekundową (strona wcześniej) proszę o kontakt

 

Wysłane z mojego MT11i

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-56002-0-91947200-1384355261_thumb.jpg

 

Proszę o pomoc.

Z którego roku ,+ - ,pochodzi ten model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie . mam jedno pytanie - czy jest możliwe aby  w atlanticu worldmaster  21j. na unitasie 6300N na tarczy nie było małych indeksów minutowych i kropek fosforu ? nadmienię , że zegarek przywieziony z niemiec . ale to chyba nie ma znaczenia. proszę o odpowiedż .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj dwoje takich że jak im się chce to nawet ci napiszą o której był zrobiony ;)

 

Wysłane z mojego MT11i

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

ORIGINAL z INCABLOC to I połowa lat 80.

 

A ten SPECIAL to II połowa lat 50.

 

Oba datowania to raczej szacunki, możliwe że są młodsze/starsze o kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ORIGINAL z INCABLOC - sądzę, że nie później niż około1970 (najprawdopodobniej Unitas w środku oraz 33..... na deklu - dawajcie wszystkie zdjęcia bo nawet zastosowany docisk oraz grawer na mechanizmie ma znaczenie a sama tarcza to nie wszystko)

 

Specjal - zgadzam sie z Xylogiem

 

oczywiście to zawsze są tylko szacunki

 

 

witam serdecznie . mam jedno pytanie - czy jest możliwe aby  w atlanticu worldmaster  21j. na unitasie 6300N na tarczy nie było małych indeksów minutowych i kropek fosforu ? nadmienię , że zegarek przywieziony z niemiec . ale to chyba nie ma znaczenia. proszę o odpowiedż .

 

Jeśli o coś pytasz to wklej wpierw zdjęcia, ale jeśli pytasz o Originala to nie ma znaczenia skąd przywieziony, bo pochodzi zapewne ze wschodu  - wpierw były tylko na zatoce, dziś całkiem sporo jest ich na All. Powtórzę to co kiedyś mówił Xylog - podróbki robią coraz lepsze - trzeba być coraz uważniejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Poważnie datujesz ORIGINALa na drugą połowę lat 60-tych? Czy początek 70?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to trochę przewrotnie i byłem pewien, że będziesz oponował. Powiem, że jeśli chodzi o początek występowania to sądziłem, że będą to lata tuż po 1970, ale w rozmowach z zegarmistrzami oraz samymi użytkownikami często pojawiał się okres datowania na przed 1970, ale myślę że również tuż przed (skąd pamięć u nich? a to komuś się dziecko urodziło, a to ktoś kupił pierwszy samochód i takie tam). Nie posiadam wiedzy technicznej, bo tej nikt nie udostępnił, by to zweryfikować a jedynie ich opinie - Unitas (choć Original to nie tylko Unitas) już występował zatem kto wie. Oczywiście to nie wiedza a szacowanie na niestety niepewnych źródłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.