Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PRGreg

RENOWACJA SKRZYŃ STARYCH ZEGARÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj mam GB P112 - macie jakieś pomysły jak go odnowić? Jak powienien wyglądać w oryginale ? Kolor mogę dowoly zastosować? czym zmyć stary ? Zeszlifować papierem ściernym ? hmm ?

 

Przeczytaj proszę temat od pierwszej strony a znajdziesz wiele ciekawych informacji na temat renowacji.

Jeśli nie miałeś wcześniej nic wspólnego ze stolarstwem, odradzam zabawę w "Adama Słodowego".

Bardzo fajny zegar i dobry stan zachowania, moim zdaniem obudowa do renowacji punktowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Z daleka od niego z papierem ściernym......Zegar jest w dobrym stanie, pokryty fajna patynką. Wystarczy oczyścić i nawoskować a braki uzupełnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie moze namiary na kogos kto zajmuje sie renowacja od a do z w Warszawie. Otrzymuje informacje o roznych fachowcach ale zalezy mi zeby to robila jedna osoba/firma z dobra renoma. Zegar stojacy GB. Zegar o malej wartosci fizycznej ale bezcenny dla mnie bo po dziadku. Z tematem jestem juz rok i nadal brak rozwiazania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój zegar był malowany - może zdjęcia tego nie oddają, ale niestety tak się kiedyś stało. Zastanawiam się czym zmyć lakier aby dojść do oryginalnej forniry hmm ?

 

Wklejam zdjęcia na których widać że był malowany . Na zdjęciu szybki nawet widać jak nieudolnie :(

post-62041-0-89020500-1367841489_thumb.jpg

post-62041-0-77595200-1367841498_thumb.jpg

post-62041-0-86561000-1367841503_thumb.jpg

Edytowane przez Aldik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście w naturze wygląda źle, ale zdjęcia pokazują starą, mocno spatynowaną i poczerniałą skrzynię. Twój zegar- rób z nim co chcesz, ale...

Ja bym uzupełnił fornir, może jeszcze podkleił z tyłu nowy obłóg, dorobił kawałek ramki, podbarwił to do reszty skrzyni, potem całość lekko umył i nawoskował. Żadnego zdzierania powłok. Zostawiłbym jak jest. Na nim widać wiek. Ładny jest.

Piszesz, że był malowany. Jak sądzisz, czym? Lakierem, farbą...? Jeśli lakierem, to dlaczego Ci przeszkadza? Strupy są i zacieki? Napisz więcej.

Myślę, że najważniejszy jest mechanizm- zrób przegląd, mycie, smarowanie. Potem minimalne ingerencje w drewno i niech chodzi. To taki brzydal, że aż piękny! Ma swój styl, papierem ściernym zrobisz "nówkę sztukę nieśmiganą, igłę Panie". Zheblujesz mu duszę.

Ale to moje zdanie, nie chciałbym sugerować gustu, bo tego się podobno nie dyskutuje...

Pomyśl dziesięć razy zanim weźmiesz glaspapier do ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy był dokładnie pomalowany, ale widać gdy sie np otworzy drzwi - jutro zrobie zdjęcie, chociaż na jednym widać, tym z mechanizmem - chcialbym go przywrócić do oryginału - pomijając, że ten ciemny kolor mi sie strasznie nie widzi :) Co do mechanizmu to oddam go do zegarmistrza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście w naturze wygląda źle, ale zdjęcia pokazują starą, mocno spatynowaną i poczerniałą skrzynię. Twój zegar- rób z nim co chcesz, ale...

Ja bym uzupełnił fornir, może jeszcze podkleił z tyłu nowy obłóg, dorobił kawałek ramki, podbarwił to do reszty skrzyni, potem całość lekko umył i nawoskował. Żadnego zdzierania powłok. Zostawiłbym jak jest. Na nim widać wiek. Ładny jest.

Piszesz, że był malowany. Jak sądzisz, czym? Lakierem, farbą...? Jeśli lakierem, to dlaczego Ci przeszkadza? Strupy są i zacieki? Napisz więcej.

Myślę, że najważniejszy jest mechanizm- zrób przegląd, mycie, smarowanie. Potem minimalne ingerencje w drewno i niech chodzi. To taki brzydal, że aż piękny! Ma swój styl, papierem ściernym zrobisz "nówkę sztukę nieśmiganą, igłę Panie". Zheblujesz mu duszę.

Ale to moje zdanie, nie chciałbym sugerować gustu, bo tego się podobno nie dyskutuje...

Pomyśl dziesięć razy zanim weźmiesz glaspapier do ręki.

Piotrze, Ty to potrafisz z finzezją napisać... A co się tyczy kolegi Aldika, który napisał" pomijając, że ten ciemny kolor mi sie strasznie nie widzi..." Skoro chesz go przywrócić do stanu w jakim był kiedyś, to nie kombinuj z kolorami. Jestem przekonana, że był jednak ciemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, się zarumieniłem... :).

pozdrawiam ciepło (dziś pierwszy raz powyżej 13 stopni!), ukłony dla Wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, się zarumieniłem... :).

pozdrawiam ciepło (dziś pierwszy raz powyżej 13 stopni!), ukłony dla Wszystkich!

W Poland cieplutko, na krótki rękaw :rolleyes: Pozdrawiamy Cię słonecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyedytowałem powyżej post i wkleiłem zdjęcia na których widać jak jest zniszczony malowaniem - czym to zmyć hmm ?

 

Pozdrawiam również ciepło - w Katowicach dzisiaj przyjemnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyedytowałem powyżej post i wkleiłem zdjęcia na których widać jak jest zniszczony malowaniem - czym to zmyć hmm ?

 

Ten zegar według mnie ma orginalną powłokę ale są miejsca, które były poprawiane przez partacza przez duże "P".

Obudowa powinna być poddana renowacji punktowej aby miejsca, które wymagają naprawy albo poprawy po partaczu zostały naprawione bądz poprawione.

Jesteś z Katowic i jeśli nie masz sprawdzonego zegarmistrza nie oddawaj bateryjkarzom, którzy tylko mogą posuć mechanizm. W Mysłowicach jest sprawdzony zegarmistrz, który wykonuje solidne naprawy zgodnie ze sztuką zegarmistrzowską. Jak terminy u niego nie wiem, ale warto pomyśleć o dobrym fachowcu, aby mechanizm po naprawie nie wyglądał jak ta szyba w zegarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, Czasik mysłowicki pomoże napewno.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Pocztowej w Katowicach podobno czasami bywa dobry zegarmistrz (u złotnika) - znajomemy robił GB i jest zadowolony hmm tylko ze zapłacił 400zł hmm !?

Ciekawe kto by sie podjął zrobić tą obudowę hmm myślę sam ale nie chce tego zepsuć ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Pocztowej w Katowicach podobno czasami bywa dobry zegarmistrz (u złotnika) - znajomemy robił GB i jest zadowolony hmm tylko ze zapłacił 400zł hmm !?

Ciekawe kto by sie podjął zrobić tą obudowę hmm myślę sam ale nie chce tego zepsuć ..

 

A ile byś chciał zapłacic za kompleksowy remont mechanizmu. 50 złotych, hmm !?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślalem 20-30zł :D Nie no tak poważnie to nie wiem czy to drogo czy tanio - nie znam sie na tym - nigdy takich rzeczy nie robiłem :) Na razie chce zajac sie obudową ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślalem 20-30zł :D Nie no tak poważnie to nie wiem czy to drogo czy tanio - nie znam sie na tym - nigdy takich rzeczy nie robiłem :) Na razie chce zajac sie obudową ...

Zalezy co sie robi i jak bardzo zlecajacy sie zna na temacie.

Oczywiscie wazne jest jak powaznym jest klientem i jak dobrze zna zegermistrza.

Znajomosci czasami utrudniaja kontakt lub ewentualne reklamacje.

Stawka za remont to niestety te wielkosci +-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dźwiczek juz prawie zdjąłem lakier, kupiłem specialny środek i pare godzin zabawy i drewno prawie gołe ;) Reszta skrzyni po za daszkiem powinna pujść lepiej ze względu na płaskie powieszchnie .. Zastanawiam sie gdzie móglbym zlaźć zdjęcie takiego samego zegara w oryginale - mam na myśłi jaki dokładnie miał kolor hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem skrzynię od starego zegara. Skrzynia prawdopodobnie była politurowana bo politura puszcza po kontakcie ze szmatką nasączoną spirytusem

Niestety szmatka pokrywa się kolorem politury także po przetarciu skrzyni lekko wilgotną ściereczką. Skrzynia była bardzo brudna pokryta jakimś nalotem błota, aby to doczyścić musiałem użyć wilgotnej ściereczki

Nie wiem czy to jest normalne aby politura puszczała także od wody. Jedyne co mi przychodzi do głowy że skrzynia była tylko bejcowana i tylko lekko politurowana bo połysk jest bardzo słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem skrzynię od starego zegara. Skrzynia prawdopodobnie była politurowana bo politura puszcza po kontakcie ze szmatką nasączoną spirytusem

Niestety szmatka pokrywa się kolorem politury także po przetarciu skrzyni lekko wilgotną ściereczką. Skrzynia była bardzo brudna pokryta jakimś nalotem błota, aby to doczyścić musiałem użyć wilgotnej ściereczki

Nie wiem czy to jest normalne aby politura puszczała także od wody. Jedyne co mi przychodzi do głowy że skrzynia była tylko bejcowana i tylko lekko politurowana bo połysk jest bardzo słaby

Politura nie rozpuszcza się po wpływem wilgotnej szmatki,moim zdaniem to puszcza bejca i bród.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za czyszczenie tej skrzyni, po kontakcie z alkoholem na powierzchni utworzył się woskowy nalot, to wyglądało jak zeschnięta parafina

Po długim  czasie udało mi się to doczyścić tak aby drewno przyjęło bejcę, wcześniej jak robiłem próbę bejca nie chciała się wchłaniać

Dlatego podejrzewam że poprzedni właściciel zastosował preparat na wosku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką bejcę?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem bejcę rustykalną. Po pierwszym bejcowaniu całość wyglądała jakbym pociągnął to rozwodnioną bejcą. Po dokładnym oczyszczeniu bejca się wchłonęła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to na jakim rozpuszczalniku.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy umycie z brudu i kurzu skrzyni woda jest szkodliwe , Zrobilem tak bo mysle ze kilka minut wody z prosezkiem poczym splukalem woda z weza i teraz czekam na efekt  .

Jezeli nie nalezy tego robic to prosze o wyjasnienie dlaczego .

 

 

zvpi.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez kwb3rdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.