Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władek Meller

Historia Maurice Lacroix

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Równie dobrze taki tekst mógłby poczynić producent. Mamy tu do czynienia z laurką wystawioną na cześć Maurice Lacroix. Nie ma słowa o rozwiązaniach konstrukcyjnych poza jakimś pobieżnym wymienieniem komplikacji, nie ma słowa o wadach i zaletach mechanizmów ML. Jest też fragment tekstu, który aż kuje po oczach, bo nie ma nic wspólnego z prawdą.

 

Wprawdzie w odróżnieniu od marek już od dawna znanych na światowym rynku, Maurice Lacroix swój start datuje na początek lat sześćdziesiątych poprzedniego wieku, ale znając historię branży można zauważyć, że praktycznie wszystkie z chlubiących się wieloletnią historią marki były w ten czy inny sposób reaktywowane po kryzysie zegarków w połowie lat siedemdziesiątych tegoż wieku. Wyjątków, potwierdzających powyżej postawioną regułę? brak.

 

Władek, uważam, że powinieneś to zmienić albo całkowicie wywalić, bo powyższe stwierdzenie to kłamstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Władku za piękny artykuł.Dzięki niemu mogłem poznać bliżej,

historię i rozwój firmy Maurice Lacroix.Maurice Lacroix robi świetne

zegarki,to dobra firma trochę u nas niedoceniana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wladek to sprzedawca-entuzjasta, pierwsza czesc napisal sprzedawca, druga entuzjasta:)

A tak powazniej, to czesc o rozwoju sieci dystrybucyjnej zainteresuje glownie sprzedawcow, natomiast w czesci dla entuzjastow za malo o mechanizmach, mozna tez dodac info o ambasadorach marki - obecnych i przeszlych, o przeplynieciu Ciesniny Beringa na kajcie!!!

 

I zgodze sie z McIntoshem - cytowany akapit nie jest zbyt szczesliwy.

 

Poza tymi uwagami - czytalo sie milo:), dziekujemy za opracowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to artykuł sponsorowany przez wiadomo kogo...

no i próba zareklamowania marki nie lubianej na tym forum która sprzedaje się tylko "od czasu do czasu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to artykuł sponsorowany przez wiadomo kogo...

no i próba zareklamowania marki nie lubianej na tym forum która sprzedaje się tylko "od czasu do czasu".

Czemu nie lubianej? Fakt ceny sklepowe są mało kuszące ale do jakości nie mam zastrzeżeń. Firma ma swój wypracowany elegancki styl. Mirosy mi się nie podobają ale Pontosy łykam wszystkie....nawet te kwarcowe.

 

 

Zobaczcie kto został ambasadorem marki:

http://www.mauricelacroix.com/#MACIEJ%20STUHR%3CBR/%3ENEW%20AMBASSADOR.

 

Moim zdaniem nie bardzo podnosi prestiż marki :]...ani z niego dobry aktor ani komediant. Ale zdjęcie mu zrobili fajne :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Artykuł sponsorowany przez "Ray Center Trading S.J. Sławomir Czajkowski, Władysław Meller"

 

Czegoś takiego mi tam brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie kto został ambasadorem marki:

http://www.mauricelacroix.com/#MACIEJ%20STUHR%3CBR/%3ENEW%20AMBASSADOR.

 

Moim zdaniem nie bardzo podnosi prestiż marki :]...ani z niego dobry aktor ani komediant. Ale zdjęcie mu zrobili fajne :rolleyes:

 

U mnie link sie nie otwiera, tzn, otwiera sie strona startowa ML. A Stuhra uwazam za dobrego aktora, potrafi grac, niestety w rodzimej kinematografi malo jest filmow na tyle ambitnych, zeby mogl pokazac swoj warsztat. Zgodze sie natomiast ,ze srednio mi pasuje jako ambasador ML

 

I tak jak marko -tez lubie marke ML.. pomijajac glosne na forum wpadki z serwisem, zegarki robia sliczne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te różnice pomiędzy cenami katalogowymi a rzeczywistymi powodują... :rolleyes:

 

Stuhr jak Stuhr i tak lepszy niż Zelt :rolleyes:


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zgodze sie z McIntoshem - cytowany akapit nie jest zbyt szczesliwy.

 

Przepraszam, ale jaki akapit nie jest "zbyt szczęśliwy" ?

- dlaczego ?

Ja Mariusza nie czytam, więc nie wiem o co mu chodzi.

Z resztą on zawsze ma uwagi, tylko nigdy uzasadnienia nie podaje innego, jak tylko swój autorytet, dlatego mam go ignorowanego.

Czy tym razem podał jakiś fakt , racjonalny wywód ?

 

Bez logowania wszedłem - nie widzę ?

Praktycznie wszystkie Jego wypowiedzi są takie. Teraz znowu nic nie ma. Więc nie ma także... wyjątku potwierdzającego regułę.

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Władek, przyznać trzeba, że marketingowo to ty jesteś orzeł, niema co....hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przepraszam, ale jaki akapit nie jest "zbyt szczęśliwy" ?

- dlaczego ?

Ja Mariusza nie czytam, więc nie wiem o co mu chodzi.

Z resztą on zawsze ma uwagi, tylko nigdy uzasadnienia nie podaje innego, jak tylko swój autorytet, dlatego mam go ignorowanego.

Czy tym razem podał jakiś fakt , racjonalny wywód ?

 

Bez logowania wszedłem - nie widzę ?

Praktycznie wszystkie Jego wypowiedzi są takie. Teraz znowu nic nie ma. Więc nie ma także... wyjątku potwierdzającego regułę.

 

Co to znaczy, że praktycznie wszystkie moje wypowiedzi są "takie" ?. Skoro mnie ignorujesz, to po co mam Ci odpowiadać ?. Chcesz wyjątków ?. Jeżeli na pojęcie reaktywacji patrzymy przez pryzmat takich firm jak Moser czy Lange & Soehne, które po wielu latach niebytu powróciły lub też innych producentów, którzy bankrutowali i mają dziury w swojej historii, to wyjątkiem jest chociażby Vacheron Constantin, który od samego początku zachowuje ciągłość istnienia. Kolejny wyjątek stanowi Jaeger-LeCoultre choć tutaj należy uwzględnić fakt, iż firma pod tę nazwą zaistniała oficjalnie w 1937 roku, ale ciągłość jest zachowana od czasu Antoine LeCoultre. Kolejny przykład istnienia bez konieczności reaktywacji to Audemars Piguet. Mam wymieniać dalej ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem akapit na następujący:

"praktycznie wszystkie z chlubiących się wieloletnią historią marki były w ten czy inny sposób reanimowane po kryzysie zegarków w połowie lat siedemdziesiątych tegoż wieku. Wyjątki, potwierdzających powyżej postawioną regułę? chyba tylko nieliczne".

 

W poprzedniej wersji użyłem złego słowa. Myślałem "reanimacja" - napisałem "reaktywacja"

Jako reanimację określam zmianę właścicielska wynikająca ze zlej kondycji finansowej firmy i jej upadku.

Z wymienionych w dyskusji reanimowane były:

Vacheron Constantin

Jaeger-LeCoultre

IWC

Chopard - ale trochę wcześniej i nie z powodu kryzysu lat siedemdziesiątych.

itp.

napisałem, że wyjątki nieliczne.

Powyżej podany Chopard ?

Wydaje się, że Audemars Piguet jest takim wyjątkiem, ale nie znam na tyle dobrze historii tej firmy i jej struktury własności.

Wszystkie firmy skrzętnie ukrywają ten czas w swojej historii.

- czy ktoś zna jeszcze jakąś ?

 

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale jaki akapit nie jest "zbyt szczęśliwy" ?

- dlaczego ?

...

Chodzilo o ten akapit

Wprawdzie w odróżnieniu od marek już od dawna znanych na światowym rynku, Maurice Lacroix swój start datuje na początek lat sześćdziesiątych poprzedniego wieku, ale znając historię branży można zauważyć, że praktycznie wszystkie z chlubiących się wieloletnią historią marki były w ten czy inny sposób reaktywowane po kryzysie zegarków w połowie lat siedemdziesiątych tegoż wieku. Wyjątków, potwierdzających powyżej postawioną regułę? brak.

 

A dlaczego? - bo postronny user wywnioskuje,ze podczas kryzysu z lat 70 wszystkie marki przestaly istniec i sie dopiero pozniej reaktywowaly... oczywiscie poza ML, ktory nieprzerwanie od lat 60 istnieje :P

 

 

edyta: ups, widze ze w miedzyczasie nastapilo sprostowanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zmieniłem akapit na następujący:

"praktycznie wszystkie z chlubiących się wieloletnią historią marki były w ten czy inny sposób reanimowane po kryzysie zegarków w połowie lat siedemdziesiątych tegoż wieku. Wyjątki, potwierdzających powyżej postawioną regułę? chyba tylko nieliczne".

 

W poprzedniej wersji użyłem złego słowa. Myślałem "reanimacja" - napisałem "reaktywacja"

Jako reanimację określam zmianę właścicielska wynikająca ze zlej kondycji finansowej firmy i jej upadku.

Z wymienionych w dyskusji reanimowane były:

Vacheron Constantin

Jaeger-LeCoultre

 

Zmiana zastosowana przez Władka ma teraz sens. Choć na historię i dokonania poszczególnych firm można mieć różne spojrzenie. Ja uważam, że jeżeli firma istnieje, wytwarza zegarki i jest obecna na rynku, to gorsza sytuacja finansowa nie zawsze równoznaczna jest z upadkiem, a więc pojęcie reanimacji też nie zawsze oddaje stan rzeczywisty. W przypadku Vacheron Constantin, to w ich 250 letniej historii przez ponad 180 lat, firma była rodzinną i przekazywano ją z pokolenia na pokolenie. Dopiero w roku 1938 nastąpiło zwarcie sił z Jaeger-LeCoultre w ramach projektu SAPIC. Ten stan rzeczy trwał do roku 1965. Później była grupa Vendome, która ostatecznie została wchłonięta przez RG. Przez ten czas Vacheron Constantin był aktywnym producentem więc nie wiem o jakiej reanimacji w kontekście VC pisze Władek. To nie było tak, że Vacheron był wyciągany z jakiegoś niebytu. W latach 1938 - 1999, a więc do momentu przejęcia VC przez Richemont, genewski producent wykonał wiele zegarków i znacząco wzbogacił swoją kolekcję. Ktoś może mi zarzucić, że na punkcie VC jestem totalnym freakiem. Może to i prawda, ale mieszanie tej firmy w jakieś dwuznaczne reanimacje, to kolejna gafa Władka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.