Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Recommended Posts

hejka,

zacząłem robić przymiarki do nowej DOXA'y 200 ale chyba DOXA 300T bardziej mi się podoba (obie pomarańczki).

200 ma takie wymiary ze strony - https://doxawatches.com/collections/homepage-collection/products/sub-200?variant=29458973589613

• Diameter 42.00 mm
  • Height 14.00 mm
300T następujące https://doxawatches.com/collections/homepage-collection/products/sub-300-t
  • Diameter 42.50 mm x 44.50 mm
  • Height 14.00 mm
Posiadam Seiko SUMO SBDC033, ktory ma wymiary:

średnica: Ø 45.00 mm

Grubość: 13.80 mm

Niestety suby DOXA'y są praktycznie niedostępne więc cieżko bedzie sprawdzić przed zakupem w ciemno. Dajcie znać jak to wygląda w stosunku do SUMO, czy jest L2L jest wieksze w DOXA'ie 300T.

Niestety w przypadku posiadania nadgarstka 18+cm pytania by nie było i brałbym 300T natomiast mój ma 17-17,5cm i nie wiem czego oczekiwać. Zaraz wrzucę kilka zdjęć jak Sumo wygląda na moim nadgarstku i bede wdzięczny o jakies porady od osób,które miały okazje mieć do czynienia z w/w zegarkami..

a6a5b1f0b482fd81a1b7bdffbbdaa865.jpg

1671ae9e6c09235e9c251a277140d293.jpg

635e0bf41589a5593fa3838de403d504.jpg

Edited by disaster3

Jeśli pasuje ci rozmiar Sumo (a na zdjęciach wygląda ok), to 300T będzie malutkie. 200 optycznie jest trochę większa, ale to zupełnie innej klasy zegarek. Na twoim miejscu bardzo poważnie rozważałbym 1500T.

Mercel - super ta Doxa !

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Czy ktoś robił ostatnio zakupy na nowej stronie doxawaches.com?

Widzę, że dla osób z UE ceny wyrażone są w EUR, a dla zamawiających z US - w USD. Oczywiście kurs zrobili z przeliczeniem 1:1, czyli standard u nich, ale w końcu 95% sprzedaży mają na USA, więc nie dziwne, że Europę traktują jak Afrykę. Mniejsza o to. Zastanawia mnie informacja ze strony umieszczona nad ceną: All prices include tax. Jeśli dobrze kojarzę z lekcji angielskiego to taki zapis oznacza, że to już są ceny brutto, czyli tak jakby VAT brali na siebie. Z drugiej strony wiem, że kiedyś były niezłe cyrki z dostawą z USA i koniecznością dwukrotnego zapłacenia VAT w przypadku odesłania błędnie nadanej paczki.

Jak to tutaj będzie? Przeszedłem próbnie etapy zamówienia i w ostatniej fazie, gdzie podaje się numer karty, wychodzi dokładnie taka cena, jak na głównej stronie. Piszę o tym dlatego, że czasami firmy w tym miejscu odejmują VAT i albo zostawiają go do zapłaty kupującemu przy odbiorze paczki, albo naliczają VAT zgodny z krajem odbiorcy zamówienia (japoński amazon tak robi). Wiecie, jak tutaj będzie? Czy to już faktycznie jest ostateczna cena z VAT-em, czy też ten zapis All prices include tax to pic na wodę i tak im się po prostu napisało, a do mnie przyjdzie rachunek od przewoźnika.

I jeśli VAT jednak będzie do zapłacenia, to skąd DOXA wysyła na Europę - z USA, ze Szwajcarii czy z Austrii - i czy ma to jakieś znaczenie?

Edited by poiuyt

2 godziny temu, poiuyt napisał:

Czy ktoś robił ostatnio zakupy na nowej stronie doxawaches.com?

Widzę, że dla osób z UE ceny wyrażone są w EUR, a dla zamawiających z US - w USD. Oczywiście kurs zrobili z przeliczeniem 1:1, czyli standard u nich, ale w końcu 95% sprzedaży mają na USA, więc nie dziwne, że Europę traktują jak Afrykę. Mniejsza o to. Zastanawia mnie informacja ze strony umieszczona nad ceną: All prices include tax. Jeśli dobrze kojarzę z lekcji angielskiego to taki zapis oznacza, że to już są ceny brutto, czyli tak jakby VAT brali na siebie. Z drugiej strony wiem, że kiedyś były niezłe cyrki z dostawą z USA i koniecznością dwukrotnego zapłacenia VAT w przypadku odesłania błędnie nadanej paczki.

Jak to tutaj będzie? Przeszedłem próbnie etapy zamówienia i w ostatniej fazie, gdzie podaje się numer karty, wychodzi dokładnie taka cena, jak na głównej stronie. Piszę o tym dlatego, że czasami firmy w tym miejscu odejmują VAT i albo zostawiają go do zapłaty kupującemu przy odbiorze paczki, albo naliczają VAT zgodny z krajem odbiorcy zamówienia (japoński amazon tak robi). Wiecie, jak tutaj będzie? Czy to już faktycznie jest ostateczna cena z VAT-em, czy też ten zapis All prices include tax to pic na wodę i tak im się po prostu napisało, a do mnie przyjdzie rachunek od przewoźnika.

I jeśli VAT jednak będzie do zapłacenia, to skąd DOXA wysyła na Europę - z USA, ze Szwajcarii czy z Austrii - i czy ma to jakieś znaczenie?

Od jakiegoś już czasu Doxa bierze opłaty celne na siebie i dolicza wszystkie ewentualne koszty celne przy złożeniu zamówienia.
Ja jak zamawiałem limitkę sub300, to po prostu zapłaciłem cenę, którą mi pokazało przy zamówieniu i przyszło bez żadnego załatwiania formalności z kurierem i UC.
Teraz to chyba nawet wysyłają z terenu UE.

Witam maila ktoś do czynienia z doxa diver automat shark 300 ceramica? Jak oceniacie? 

Ja polecam, fajny zegarek - we wklejonym linku masz szybkie podsumowanie.

Dla mnie tak. Moim zdaniem lepiej wykonany niż Longines Hydroconquest.

1 godzinę temu, estor napisał:

A wart 3tys zł? 

Miałem okazje kupić za niecałe 2k. Wiec srednia oferta 3k ??a zegarekbjak zegarek. Ma się Tobie podobać i Ciebie cieszyć. 

3 godziny temu, Wacor napisał:

Ja polecam, fajny zegarek - we wklejonym linku masz szybkie podsumowanie.

włąsnie ten kolor moge kupić cena zeszła na 2600

ogólnie nosze różne divery ale microbrandy

To został jeszcze brąz. Nie wiem, czy to najlepszy pomysł na rozwijanie kolekcji, ale przynajmniej coś robią.

Jak dla mnie ten Carbon jest mega. Szkoda ze cena to 21k. ?

7 minut temu, Wacor napisał:

Świetny zegarek ?

Dziękuje ?