Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

No to rozemocjonowany kupujący popłynął... na 19 dukatów.

 

A budowę i organizację obozu w Brzezince rozpoczęto w październiku 1941r.

Edytowane przez mashun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W 1940 funkcjonował "stary" Auschwitz, potem zaczęto budować "nowy" Birkenau (zob. to samo źródło, które podajesz, albo i Borowski w lekturach do liceum). Saksońskie "Birkencoś" mi się znalazło, gdy szukałem, co mogłoby to być wydrapane, to może być cokolwiek. No i z konkluzją o intencjach sprzedawcy się w zupełności zgadzam (choć może przynajmniej nie popsuł ładnego zegarka kretyńską kalkomanią).

Pozdr,

jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolego xenocratex pora odwiedzić okulistę bo czytać może umiesz ale nie dostrzegasz istoty rzeczy,kolega 45jk ma rację obóz w Brzezince zaczęto budować dopiero  w 1941 roku a tu cytat ze strony którą podajesz:

 

Budowę obozu rozpoczęto w październiku 1941 r. siłami więźniów i jeńców radzieckich, osadzonych w Auschwitz, realizując rozkaz Himmlera z czasu jego pierwszej wizytacji obozu Auschwitz w marcu tego roku. W dokumentach niemieckich Auschwitz II nosił aż do wiosny 1944 roku nazwę obozu jenieckiego (Kriegsgefangenenlager) i choć funkcji tej nigdy nie pełnił, to plany zakładały wystawienie w nim 174 baraków murowanych dla pomieszczenia 100 000 jeńców radzieckich

Nie zmienia to jednak faktu że podzielam twoją opinię -ktoś próbuje uatrakcyjnić ofertę i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to rozemocjonowany kupujący popłynął... na 19 dukatów.

hehe, nie znaczy to, że emocji nie było. A osobiście wolałbym inaczej zainwestować te 19 dukatów. ;)

 

Co do Brzezinki, to doczytałem i macie rację.

 

Jednak nie zmienia to ewentualnej słuszności mojej "konkluzji" z poprzedniego postu.

 

Edit:

 

@czwartywymiar

No to kolego xenocratex pora odwiedzić okulistę bo czytać może umiesz ale nie dostrzegasz istoty rzeczy,kolega 45jk ma rację obóz w Brzezince zaczęto budować dopiero  w 1941 roku a tu cytat ze strony którą podajesz

no biję się w piersi! nie doczytałem  :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, nowy właściciel spoleruje sobie dekielek i może dorobi nową historię  :P

 

Edit:

A napis na tym dekielku to Birkental

Edytowane przez mashun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zegarek - może nie bardzo nadaje się do tego działu bo nie jest majstersztykiem a raczej bardziej współczesną produkcją http://allegro.pl/duzy-zadbany-szwajcar-dla-rolnika-catorex-54mm-i4974575318.html

Coś jak w reklamie "Prawie Żywiec" - tarcza naklejka papierowa i wskazówki tłoczone z żółtej blachy

post-68206-0-18465000-1421438781_thumb.jpg

post-68206-0-24522600-1421438805_thumb.jpg

post-68206-0-51280600-1421438825_thumb.jpg

post-68206-0-72044300-1421438837_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oryginał  na którym powyższy był wzorowany - w mojej kolekcji od lat - był już pokazywany jako "zegarek bambra" pamiętam że temat się rozwinął wtedy ale nie chodziło o zegarek tylko o określenie BAMBER 

 

Zdjęcia mojego cudeńka - porcelanowa tarcza , piękne zdobienia - sygnowany na kopercie pod grawerowanym motywem wiejskim HUGUENIN 

post-68206-0-78211000-1421439105_thumb.jpg

post-68206-0-48901500-1421439114_thumb.jpg

post-68206-0-26273000-1421439123_thumb.jpg

post-68206-0-71046000-1421439133_thumb.jpg

post-68206-0-38701500-1421439144_thumb.jpg

post-68206-0-14993500-1421439156_thumb.jpg

post-68206-0-87118100-1421439165_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majstersztyk to to nie jest, bo sprzedawca bzdur nie wypisuje. To jedynie problem licytujących, że chcą parę stów zapłacić za współczesny zegarek na Unitasie. Tu to widać na oko, że to nie jest przedwojenny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Tak do sprzedającego nic absolutnie nie mam jak i do zegarka - jest współczesny i to widać - dla tego napisałem że nie bardzo pasuje do tego tematu bo nie jest majstersztykiem tylko taką reedycją po 80 latach  jeśli można tak nazwać  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia. Ten współczesny by świetnie do dresów pasował. Dewizkę przypiąć do kołczanu prawilności, zegar w kieszeń i na miasto. ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zenith-automatic-idealny-nienoszony-stan-bcm-i4981687622.html

 

KOPERTA  JEST  WYKONANA  ZE ZŁOTA 18 K (20 mikronów) 

i  STALI  SZLACHETNEJ

 

ciekawa kolejność stopu tej koperty,..... ze złota...ale i stali szlachetnej...

od kiedy złocenie 20 mikronów (jak nowe) może obligować do tego, żeby napisać że z tego materiału wykonana jest koperta?

 

to może napiszmy: "ściany domu wykonane z bardzo drogiej farby grubości 1 mm i ...dodatkowo z cegły"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dopisac ze brak dokumentow i wystawic od 1k i ktos sie znajdzie:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakkolwiek zabawnie wygląda ten zegarek (musiałem ekran przecierać, jak link otworzyłem), to mimo wszystko smuci mnie fakt, że są chętni do licytacji. Parafrazując forumowego klasyka można by rzec, że ludzi chyba barany pogryzły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają - to nie jest nawet śmieszne ...to jest tragiczne - ktoś to kupi i będzie potem opowiadał znajomym jakiego ma unikata 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry. To jest przesada i tyle. Jak ktoś licytuje, to kij z nim. Naprawdę łatwo się zorientować, że to wał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jakże, też tak myślę, że kij z nimi (delikatnie powiedziawszy), ale jaką zachętą jest to dla "twórcy" takiego cacka. Ludzie, licytując, nakręcaja ten pseudo-biznes. :(

 

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam wrazenie ze chyba podstawieni są ci licytujący....
ta Pobieda (mimo, że to ZIM tak w ogole) jest warta flaszke. A Oni biją w 200 zł? tym bardziej patrzac na ta kalkomanie... i SS z lat 50tych...
Nie może to być prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nadal mam wrazenie ze chyba podstawieni są ci licytujący....

ta Pobieda (mimo, że to ZIM tak w ogole) jest warta flaszke. A Oni biją w 200 zł? tym bardziej patrzac na ta kalkomanie... i SS z lat 50tych...

Nie może to być prawda.

Chciałbym, żeby tak było. Te kalkomanie są tak perfidne, że faktycznie aż ciężko uwierzyć, że są chętni do licytacji. Boję się jednak, że prawda jest inna.

 

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.