Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy ktoś licytując za 3500 zrobił to przed, czy po dodaniu komentarz i jeżeli przed, to jak się teraz czuje...


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, najpierw spojrzalem na cene i mysle sobie "wtf, co jest grane?!" a po chwili na sprzedawce i sie usppkoilem:) wszystko w normie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ah, najpierw spojrzalem na cene i mysle sobie "wtf, co jest grane?!" a po chwili na sprzedawce i sie usppkoilem:) wszystko w normie

 

:D  :D :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu za "dzielo sztuki o legendarnej precyzji chodu" mozna tyle zaplacic:)

 

Ja sie ciesze, ze do Sopotu nie wpadl żaden Patek.

Bo hmm co oni by napisali? Jakich epitetow mogli by uzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mr Z w swoim żywiole. :D Choć tarcza "w niemalże idealnym stanie", to jednak dostrzegalne są nierówności na granicy kolorów na niej. Widać to jest to "niemalże". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej tarczy można by co najwyżej napisać "indeksy czytelne".

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Znalazłem taką oto ofertę:

 

http://allegro.pl/stary-zegarek-kieszonkowy-brzezinka-birkenau-i4966916706.html

 

i teraz zastanawiam się, czy to nie jest przypadek "uatrakcyjnienia" oferty analogiczny do wyklejanek SS itp., tylko w nowej formule. No bo więźniowie raczej nie dysponowali zegarkami w takim miejscu, jakie sugeruje napis, a oprawcy raczej nie wydrapywaliby koślawym charakterem pisma pamiątkowej daty z pobytu. Moim zdaniem "majstersztyk".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - mógł być własnością mieszkańca wsi Brzezinka, nie koniecznie musi mieć związek z obozem. Zresztą to tylko "wydrapka" a sprzedający nie wspomina o jakiejś szczególnej historii zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bez przesady - mógł być własnością mieszkańca wsi Brzezinka, nie koniecznie musi mieć związek z obozem. Zresztą to tylko "wydrapka" a sprzedający nie wspomina o jakiejś szczególnej historii zegarka.

 

hm... a po co mieszkaniec wsi Brzezinka miałby pisać na wewnętrznej stronie koperty datę i nazwę Birkenau? Miałby upamiętnić w ten sposób dożynki? :blink:

 

Edit: nie wspomina, ale moim zdaniem chyba sugeruje. Taka subtelniejsza form wyklejania symboli nazistowskich na tarczach w ruskach? Próba dorobienia historii?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ludzie wypisują różne rzeczy w różnych miejscach? Np. "Byłem tu - Józek" albo "Legia Pany"?

Jakaś data i tyle. Doszukujesz się jakiegoś drugiego dna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale jak Józek jest w Brzezince, to nie wysyła pocztówki z Birkenau. Po prostu data i nazwa wydaje mi się nieprzypadkowa. No, ale może masz rację i jestem nadto podejrzliwy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawy zegarek obozowy dla porównania jutro wkleje jak zrobię zdjęcia w świetle dziennym 

opisany PAMIĄTKA Z NIEWOLI  MOOSBURG   30.IX.1940  i monogram właściciela na środku 

Czym był obóz w Moosberg ??

 

Stalag VII A Moosburg - (Kriegsgefangenen-Mannschafts-Stammlager (Stalag) VII A) obóz jeniecki dla szeregowców i podoficerów z czasów II wojny światowej. Założony na północ od miejscowości Moosburg an der Isar we wrześniu 1939 roku. Zakładana liczba wieźniów - 10.000 os. - w rzeczywistości pod koniec wojny w obozie było ok. 80.000 osób, głównie jeńcówfrancuskich i radzieckich. Obóz został wyzwolony w 1945 roku przez wojska amerykańskie. Do roku 1948 na jego terenie działał obóz internowania nr 6 (Civilian Internment Camp No. 6) dla osób oskarżonych o współpracę z nazistami.

 

To coś z aukcji to grawer gwoździem - nie wygląda mi to na obiekt muzealny raczej na wesołą tfórczość sprzedającego albo osoby od której tą nic nie wartą kopertę nabył - OT naciąganie frajerów na pamiątki wojskowe/obozowe

 

A miałem iść spać ale jeszcze zrobiłem kilka zdjęć tzw łazienkowych tego zegarka a raczej koperty z tarczą i niekompletnym mechanizmem zegarka kieszonkowego URANIA - zegarek z budzikiem - od 2 lat szukam pasującego mechanizmu i coś nie mogę trafić 

PO KLIKNIĘCIU NA ZDJĘCIE ONO SIĘ POWIĘKSZY WIDAĆ WTEDY LEPIEJ 

post-68206-0-48973700-1421358493_thumb.jpg

post-68206-0-09552400-1421358507_thumb.jpg

post-68206-0-31270900-1421358516_thumb.jpg

post-68206-0-43209900-1421358537_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam ciekawy zegarek obozowy dla porównania jutro wkleje jak zrobię zdjęcia w świetle dziennym 

opisany PAMIĄTKA Z NIEWOLI  MOOSBURG   30.IX.1940  i monogram właściciela na środku

 

Jestem bardzo ciekawy, jak to wygląda. Czekamy na fotki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak, widać, że ktoś, kto to robił, miał na to czas, a na powierzchniach jak i w grawerze widać ten sam wpływ... czasu właśnie. Ciekawy kawałek historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - musi być patyna - zresztą jak coś się ogląda setki razy (grawerki) to potem z 5 metrów poznasz współczesną a starą 

Tutaj gościu produkuje takie okazy http://allegro.pl/rosja-carska-pawel-bure-kieszonkowy-paul-buhre-i4997205013.html

 

Ta kura z dwoma głowami i sygnatura są współczesne 

post-68206-0-57768800-1421359359_thumb.jpg

post-68206-0-64383800-1421359395_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na lewą łapę kury z tą dzidą no przecież za takie coś w Rosji by go sam Putin na sybir zesłał

Grawerują potem oksyda na zimno aby poczernić rowki i potem polerka - gotowe 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak zamieściłeś zdjęcia oryginału oraz tej kury z dzidą, to przez chwilę i ja pomyślałem, że znam się na rzeczy, bo różnica aż bije w oczy. Myślę że jest też jeszcze jeden aspekt. Przed wojną w szkołach uczono kaligrafii. Ludzie potrafili pisać pięknym charakterem pisma i mieli wyćwiczoną rękę. Teraz sadzą kulfony i w większości nie byliby w stanie podrobić takiego pisma, jak np. to na tej kieszonce z Moosburga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "wydrapki" z Allegro, nie znam się (niestety!) na zegarkach i nie potrafię go datować, ale (I) umiem czytać i nie widzę tam Birkenau, tylko jakieś "Birkenkal" (może: http://de.wikipedia.org/wiki/Birkenhain_%28Wilsdruff%29?) a poza tym (II) obóz Birkenau zaczęto budować jesienią 1941! Konkluzja? Wydrapanie może być autentyczne, choć nieobozowe.

Edytowane przez 45jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do "wydrapki" z Allegro, nie znam się (niestety!) na zegarkach i nie potrafię go datować, ale (I) umiem czytać i nie widzę tam Birkenau, tylko jakieś "Birkenkal" (może: http://de.wikipedia.org/wiki/Birkenhain_%28Wilsdruff%29?) a poza tym (II) obóz Birkenau zaczęto budować jesienią 1941! Konkluzja? Wydrapanie może być autentyczne, choć nieobozowe.

 

Kolego, po pierwsze, ja też potrafię czytać ;) i widzę, że w opisie aukcji jest Birkenau/Brzezinka. (Zauważ, że temat dotyczy wałków kręconych przez nieuczciwych sprzedawców na aukcjach.)

 

Po drugie, nie jestem ekspertem w dziedzinie historii IIWW, ale bazując na wiedzy podręcznej, choćby tej:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Auschwitz-Birkenau

skłonny jestem podejrzewać, że obóz w Brzezince jednak funkcjonował w 1940.

 

A po trzecie, jakieś "Birkenkal" (sic) pasuje równie kiepsko do Birkenau co i do Birkenhain.

 

Konkluzja?: sprzedający chciał lepiej opchnąć towar licząc na emocje u potencjalnego kupującego, sugerując/dorabiając tzw. "historię".

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.