Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

:D Piekne rekodzielo


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

nie allegro ale ebay 

 

z serii, potrzymaj piwo to ci pokażę jak to się robi 

 

http://www.ebay.de/itm/OMEGA-Seamaster-HAU-Edelstahl-Automatic-Ref-16072442-Kaliber-501/391580783680?_trksid=p2047675.c100008.m2219&_trkparms=aid%3D444000%26algo%3DSOI.DEFAULT%26ao%3D1%26asc%3D39074%26meid%3D13b76f14d61a42418bca796dbab51f23%26pid%3D100008%26rk%3D4%26rkt%3D5%26mehot%3Dpp%26sd%3D391580799069

 

jestem początkujący mogę się nie znać, równie dobrze może to być limitowana wersja dla wtajemniczonych, wykonana przez samego stusiedmio letniego mistrza od zegarków, jeżeli tak to zwracam honor, no i chyba te 19 osób co licytuje jest wtajemniczona 

od jutra ze szwagrem będziemy robić renowacje zegarków ale tylko na ebaya :) ja murarz szwagier stolarz damy rade :) 

 

no i tego nie mogłem przepuścić brawo Grecja :) 

 

http://www.ebay.de/itm/ZENITH-VINTAGE-SPORTO-/201681553104?hash=item2ef52846d0:g:KfMAAOSwCGVX8Vi9

 

jak mawiał klasyk "mają rozmach skurwisy.y..."

 

Pozdrawiam

Paweł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Koledzy, mam takie pytanie odnośnie jednego majstersztyku. Parę dni temu jeden sprzedający wystawił na sprzedaż 180 g-shockow z linii gd-x w cenie 1pln/szt. I to jest tytułowy majstersztyk. A teraz pytanie: kliknąłem jednego nie analizując, choć podejrzewałem, że coś nie tak. No ale trochę dla żartu też kliknąłem, a trochę z ciekawości. Następnego dnia sprzedający napisał, że się pomył, bo był zmęczony i zamiast jednego za 180pln wystawił... wiadomo. ;) Przyjąłem wyjaśnienie i ofertę zwrotu środków finansowych (zdążyłem zapłacić). Następnego dnia na wskazane konto wpłynęły pieniądze. Uznałem sprawę za zamkniętą, ale przed chwilą dostałem od allegro prośbę o wyjaśnienie w związku z tym, że warunki transakcji uległy zmianie. Jako powód wymieniono, cyt. "Kupujący odstąpił od umowy kupna zawartej na odległość"

Dalej zapytanie, czy potwierdzam wersję sprzedającego i do wyboru TAK lub NIE. Co kliknąć, bo w sumie to nie ja odstąpiłem od umowy i wolałbym nie robić sobie "złej opinii na alle", ale z drugiej strony rozumiem, że można się pomylić i nie chciałbym robić temu sprzedającemu kłopotów, szczególnie, że nie byłem jedynym, który kliknął w tej aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz tak to dostaniesz upomnienie z allegro, ja raz tak miałem jak mój telefon oszalał i kliknąl sobie 2x gw-3500 na łączną kwotę około 2000zl...sprzedający anulowal moje oferty ale żeby odzyskać prowizję która allegro zabrało musieli mi wysłać mail potwierdzający czy to rzeczywiście z mojej winy...dałem tak i otrzymałem ostrzeżenie, napisali tez że jak się to powtórzy to mogą mi konto zawiesić

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w podobnej sytuacji i potwierdzałem, że nie doszło do transakcji, więc coś jest nie halo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja byłem w podobnej sytuacji i potwierdzałem, że nie doszło do transakcji, więc coś jest nie halo...

Ale nie halo, bo nie doszło do transakcji, czy nie dostałeś upomnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzałem, że nie doszło do transakcji i nie dostałem żadnego upomnienia.

Edycja: powtórzę: nie potwierdzałem swojej rezygnacji, tylko że nie doszło do transakcji a to jest różnica.

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wydaje mi się, żebym zasłużył na ostrzeżenie od alle. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie dostaniesz, dokładnie nie pamiętam tego mojego maila bo to było z 2 lata temu (nie mogę go odszukać) ale chyba sprzedający zaznaczył, że z winy kupującego i pewnie dlatego dostałem ostrzeżenie

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz kliknąć "tak" - znaczy potwierdzasz wersję sprzedającego . "Kupujący odstąpił od umowy kupna zawartej na odległość" znaczy tyle że zgodnie z prawami konsumenta masz  prawo zwrócić towar zakupiony na odległość bez podania przyczyny w terminie 14 dni i ani ty ani sprzedający nie poniesiecie żadnych konsekwencji ani kosztów. I tu sprzedający zastosował taki manewr aby wilk był syty a owca cała choć owca nic tu nie zawiniła.Jednak jeśli nie klikniesz  "tak" w terminie bodaj 7 dni od otrzymania maila od alle - dostaniesz ostrzeżenie choć jesteś bogu ducha winien.Jeśli klikniesz "nie " sprzedawca dostanie ostrzeżenie i zapłaci prowizję od sprzedaży.Reasumując : klikając "tak" anulujesz transakcji bez konsekwencji dla którejś ze stron,każde inne działanie niesie konsekwencje dla ciebie lub sprzedawcy.Mam nadzieję że ktoś zrozumiał te moje brednie bo już prawie śpię nad klawiaturą.Bobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to, żeby dokończyć historię... Potwierdziłem wersję sprzedającego i dostałem kolejny mail, w którym alle pisze, cyt.: Otrzymaliśmy informację, z której wynika, że transakcja nie została ostatecznie sfinalizowana. W związku z tym, zwróciliśmy prowizję od sprzedaży.

 

I tyle. Ostrzeżenia jak narazie nie ma. :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gitara :) Mój sprzedawca też mógł to tak rozwiązac to nie dostał bym upomnienia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie dostaniesz żadnego ostrzeżenia,poprostu alle traktuje to jako zwrot towaru do którego masz prawo.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam takie pytanie odnośnie jednego majstersztyku. Parę dni temu jeden sprzedający wystawił na sprzedaż 180 g-shockow z linii gd-x w cenie 1pln/szt. I to jest tytułowy majstersztyk. A teraz pytanie: kliknąłem jednego nie analizując, choć podejrzewałem, że coś nie tak. No ale trochę dla żartu też kliknąłem, a trochę z ciekawości. Następnego dnia sprzedający napisał, że się pomył, bo był zmęczony i zamiast jednego za 180pln wystawił... wiadomo. ;) Przyjąłem wyjaśnienie i ofertę zwrotu środków finansowych (zdążyłem zapłacić). Następnego dnia na wskazane konto wpłynęły pieniądze. Uznałem sprawę za zamkniętą, ale przed chwilą dostałem od allegro prośbę o wyjaśnienie w związku z tym, że warunki transakcji uległy zmianie. Jako powód wymieniono, cyt. "Kupujący odstąpił od umowy kupna zawartej na odległość"

Dalej zapytanie, czy potwierdzam wersję sprzedającego i do wyboru TAK lub NIE. Co kliknąć, bo w sumie to nie ja odstąpiłem od umowy i wolałbym nie robić sobie "złej opinii na alle", ale z drugiej strony rozumiem, że można się pomylić i nie chciałbym robić temu sprzedającemu kłopotów, szczególnie, że nie byłem jedynym, który kliknął w tej aukcji.

W sumie umowa została zawarta i powinien Ci sprzedać zegarek w cenie z aukcji, były już takie sprawy i kupujący je wygrywali w sądach. To tak apropo's kupna po zaniżonych cenach.

by zawsze mieć: rower droższy niż samochód i zegarek droższy niż rower :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W sumie umowa została zawarta i powinien Ci sprzedać zegarek w cenie z aukcji, były już takie sprawy i kupujący je wygrywali w sądach. To tak apropo's kupna po zaniżonych cenach.

No tak, ale zegarek miał jeden, a kupupjących czterech. Poza tym po sądach nie chciałbym ciągać - ani siebie, ani sprzedającego. Wreszcie jest coś takiego, jak pomyłka - świadome zawarcie umowy w sytuacji, kiedy wiesz, że sprzedający się pomylił, unieważnia umowę (ponoć, ja prawnikiem nie jestem), a gdyby sprzedający odwołał się do tej regulacjia to mnie raczej trudno byłoby udowodnić, że nie byłem świadom jego pomyłki. Jednak najważniejsze jest to, że gość się pomylił, a ja kliknąłem raczej z ciekawości niż chęci oskubania go. Na pewno nie chciałem robić człowiekowi problemu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, szkoda nerwów


by zawsze mieć: rower droższy niż samochód i zegarek droższy niż rower :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zegarek miał jeden, a kupupjących czterech. Poza tym po sądach nie chciałbym ciągać - ani siebie, ani sprzedającego. Wreszcie jest coś takiego, jak pomyłka - świadome zawarcie umowy w sytuacji, kiedy wiesz, że sprzedający się pomylił, unieważnia umowę (ponoć, ja prawnikiem nie jestem), a gdyby sprzedający odwołał się do tej regulacjia to mnie raczej trudno byłoby udowodnić, że nie byłem świadom jego pomyłki. Jednak najważniejsze jest to, że gość się pomylił, a ja kliknąłem raczej z ciekawości niż chęci oskubania go. Na pewno nie chciałem robić człowiekowi problemu.

Ten koleś dobrze wiedział co robił wystawiając. Klikając tak i biorąc "winę" na siebie tamten typ odzyskuj prowizje czy coś takiego.

Kiedyś po kupnie jakiegoś przedmiotu napisał do mnie sprzedający żebym właśnie tak zrobił. Pytając go dlaczego wytłumaczył że w ten sposób zwrócą mu się koszty dostawy itd.

Czyli płacąc powiedzmy 1zł+ ileś tam przesyłka, zarabia na tym.

Tak w skrócie działa mechanizm wyłudzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten koleś dobrze wiedział co robił wystawiając. Klikając tak i biorąc "winę" na siebie tamten typ odzyskuj prowizje czy coś takiego.

Kiedyś po kupnie jakiegoś przedmiotu napisał do mnie sprzedający żebym właśnie tak zrobił. Pytając go dlaczego wytłumaczył że w ten sposób zwrócą mu się koszty dostawy itd.

Czyli płacąc powiedzmy 1zł+ ileś tam przesyłka, zarabia na tym.

Tak w skrócie działa mechanizm wyłudzania.

No nie wiem, słabo się na tym rozeznaję. Ale forsę zwrócił, łącznie z kosztami przesyłki. W wiadomości od serwisu aukcyjnego było, że anulowano prowizję. Poza tym co by zyskał na 4 transakcjach?.. Ale kto wie?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.