Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się dziś (pierwszy raz) z takim oto ciekawym dopiskiem do opisu oferowanego zegarka:

"KTO WYGRA TO PROSZĘ DOLICZYĆ 10% WIĘCEJ DO KWOTY Z POWODU ŻE ALLEGRO DUŻY PROCENT NALICZA OD SPRZEDAŻY"

 

Powiem szczerze, że mnie ten tekst rozwalił :D


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się dziś (pierwszy raz) z takim oto ciekawym dopiskiem do opisu oferowanego zegarka:

 

"KTO WYGRA TO PROSZĘ DOLICZYĆ 10% WIĘCEJ DO KWOTY Z POWODU ŻE ALLEGRO DUŻY PROCENT NALICZA OD SPRZEDAŻY"

 

Powiem szczerze, że mnie ten tekst rozwalił :D

Czyli, że jak wygram aukcje za 200zl to nie płacę wylicytowanej kwoty, tylko mam kliknąć dopłać i przelać 220 :)

 

Coś czuję że nikt tak nie zrobi a z aukcjami będą same problemy ;)

 

Pokaż sprzedawcę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zgłosić - jest tam opcja "manipulacje w opisie " 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co, dostanie negatywa i odejdzie od tych praktyk. 

 

Kiedyś na ebay.de jeden sprzedawca kazał sobie doliczać 3% jak płatność paypal lub na konto bez prowizji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość łamie regulamin Allegro w punkcie 6.9

,,Cena za Towar powinna być określona zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Sprzedający, oprócz ceny za Towar, może dodatkowo obciążyć Kupującego jedynie wskazanymi w Ofercie kosztami dostawy w rzeczywistej wysokości"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, że nie może żądać dodatkowych 10%. Jak chce bez tego to wystarczy dać cenę 10% wyższą albo wystawić na OLX.

Możliwe (tak wnioskuję po opisie), że jest to starszy sprzedawca, który nie zna się na zasadach panujących na allegro i jak mu nagle wyskoczył monit, że ma zapłacić prowizję od sprzedaży to nie był już tak zadowolony...

 

Natomiast odniosę się do prowizji serwisu całkowicie subiektywnie - są niemożliwie przesadzone. Rzeczywiście 10% to bardzo dużo - załóżmy sprzedaję zegarek za 1000zł to w rzeczywistości dostaję do ręki 900, ponieważ tak czy inaczej muszę oddać haracz za wystawienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem większy :)

ale to nadal 12.4 % za zamieszczenie i sprzedaż czegokolwiek :) nie licząc PayPal-a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, że nie może żądać dodatkowych 10%. Jak chce bez tego to wystarczy dać cenę 10% wyższą albo wystawić na OLX.

Możliwe (tak wnioskuję po opisie), że jest to starszy sprzedawca, który nie zna się na zasadach panujących na allegro i jak mu nagle wyskoczył monit, że ma zapłacić prowizję od sprzedaży to nie był już tak zadowolony...

 

Natomiast odniosę się do prowizji serwisu całkowicie subiektywnie - są niemożliwie przesadzone. Rzeczywiście 10% to bardzo dużo - załóżmy sprzedaję zegarek za 1000zł to w rzeczywistości dostaję do ręki 900, ponieważ tak czy inaczej muszę oddać haracz za wystawienie...

Z tego co pisał swego czasu Paweł Bury (nie sprawdziłem, ale niedługo to pewnie zrobię), to prowizja w dziale Antyki i sztuka jest niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał swego czasu Paweł Bury (nie sprawdziłem, ale niedługo to pewnie zrobię), to prowizja w dziale Antyki i sztuka jest niższa.

 

Niestety czasami sprzedaję na allegro, więc orientuję się jakie są stawki :) Kiedyś była bardzo mała prowizja na dziale antyki, teraz jest 10%.

 

c9e044ffbd5b694d00393afbaf0ee47b_big.jpg

 

Już bardziej opłaca się wystawić aukcję w dziale "Biżuteria Zegarki" Wtedy prowizja jest 8%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 10% i 8% z czego aby być na bieżąco trzeba sprawdzać cenniki bo kiedyś allegro informowało o zmianach a teraz już nawet nie wiem kiedy coś zmieniają


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety czasami sprzedaję na allegro, więc orientuję się jakie są stawki :) Kiedyś była bardzo mała prowizja na dziale antyki, teraz jest 10%.

 

 

 

Już bardziej opłaca się wystawić aukcję w dziale "Biżuteria Zegarki" Wtedy prowizja jest 8%

uuu... dzięki za wyjaśnienie. paskudnie.

Edytowane przez hrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Wyglada na stare dobre prlowskie kombinerki ze sciagnieta czerwona izolacja z uchwytow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro to teraz jedno wielkie......numizmatyka siedzi. Ludzie wystawiają uncjowe srebrne monety za jakas tam cenę i potem ciach im 9 procent. To duzo biorąc pod uwagę ceny srebra i jak mozna sie naciąć sprZedając bulion premium. Sporo lidzi jest zakończonych podwyzkami bo allegro cichaczem trochę to wprowadziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał swego czasu Paweł Bury (nie sprawdziłem, ale niedługo to pewnie zrobię), to prowizja w dziale Antyki i sztuka jest niższa.

Doczytałem teraz dopiero - na antykach też niestety 10% 

Za Maurice Lacroix sprzedaż za 2499 zł prowizja wyniosła 249zł    :(  rozumiem 50-70zł ale nie tyle za to wystawiać można do bólu bez kosztów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Ja już miałem parę sytuacji pt "Panie może załatwimy temat poza Allegro" gdy pisałem do sprzedawcy zegarka. I wcale się nie dziwię. To co jest teraz to czyste zdzierstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kwoty maksymqlnej ? Tzn mam na mysli, ze np 10%, ale nie wiecej niz np. 300 zl ?


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Panowie nisza ... zrobić darmowy dom aukcyjny dla hobbystów a nie firm i sklepów. Utrzymywać się z reklam ( niestety ).

Tylko to już nie będzie ten zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.