Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek sory nie zauważyłem, że to Ty zapytałeś :lol: gdybym zobaczył wcześniej napisał bym krócej nie myć :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje - macie racje! albo się przyzwyczaimy do siebie.....albo bazarek. Wielkie dzięki za argumentację .

 

Btw. Stary, niezły elaborat - pewnie wiedziałes kogo bym poprosił o pomoc przy myciu :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ten zegarek od chwili gdy zamieściłeś jego zdjęcie i nie widzę najmniejszego powodu by naruszać tę piękną tarczę - zdecydowanie zgadzam się tu z bardziej doświadcznymi przedmówcami - jego urok tkwi w tym jak teraz po latach sie zachował - od jakiegoś czasu zaprzestałem mycia tarcz, bo, mając podobny przypadek (zresztą kilka) niestety zdecydowałem się, delikatnie, ale jednak, umyć i efekt mnie nie powalił, pomijając fakt częściowego wyblaknięcia napisów. Co prawda po tym zabiegu zachwycił się nim jeden z kolegów, przejął go zatem, jednak gdybym go nie mył to by pewnie nadal mieszkał w mojej szkatule. Zresztą jak w życiu - jeden woli na rybki a drugi ....

Podejrzewam zresztą, że zegarek prezentuje się świetnie choć zdjęcia potrafią uwypuklić różne elementy i to co jednego razi drugiemu się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie wszystkie tarcze można myć i większość zależy od stopnia przybrudzenia, ja wczoraj nabyłem droga aukcji taki oto zegarek szwajcarskiej manufaktury dość rzadko występuje na aukcjach i często jest już mocno nadszarpnięty zębem czasu. Ten egzemplarz także nie należy do idealnych ale jest w przyzwoitym stanie. Oto efekty moich dwóch wieczornych nasiadówek :D Zdjęcie zegarka z aukcji

beztytuuafp.jpg

 

Zegareczek ma zaśniedziałą wskazówkę godzinową i uszkodzony włos przez co nie cykał, po rozebraniu mechanizm dostał mój majster na czyszczenie i montaż włosa. Koperta będzie oczyszczona i lekko prze polerowana.Po tym wszystkim postaram się pokazać efekt końcowy a oto jak przebiegły prace nad tarczą :) Szału nie ma ale jakiś efekt widać :mellow:

 

Przed czyszczeniem

 

105cm.jpg

103sj.jpg

 

I po czyszczeniu, oczywiście zdjęcia robione wieczorem przy nocnej lampce gdyż jest już 20:40 ale efekt chyba widać?

 

106id.jpg

101pe.jpg

100rxg.jpg

 

Jedyna rzecz jaka zniknęła to krzyż od sekundnika pozostałe ubytki widniały również przed myciem :) Sam jestem ciekaw jaki będzie efekt całkowity ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie - wrzuc prosze foty w swietle dziennym!


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeszcze przed myciem wyglądał dobrze, ale po myciu świetnie - moim skromnym zdaniem krzyżyk konieczny i napis pod "17 RUBIS..." chyba model, ale myslę, że masz to w planie - sam się z tym uporasz czy raczej jakiś "renowator"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

jeszcze jedna prośba - taki zenith sporto jest nierówno spatynowany i nie wiem jak lakier..

 

Chronostar Łódź albo Poznań ..?

 

zdjcie5g.jpg

 

zdjcie6t.jpg

 

z góry dzieki za dobre słowo


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeby zaspokoić ciekawych efektów końcowych wklejam fotki skończonej popołudniówki. Tak jak pisałem szału nie ma ale pamiętajcie, że to oryginalny stan, nie odnawiany i nie malowany, tylko naprawiony ,wyczyszczony ,wyregulowany, umyty i lekko przetarty szmatką :D

 

49075529.jpg

44277286.jpg

89482201.jpg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

jeszcze jedna prośba - taki zenith sporto jest nierówno spatynowany i nie wiem jak lakier..

 

Chronostar Łódź albo Poznań ..?

 

 

 

z góry dzieki za dobre słowo

Nie mam porównania akurat z Poznaniem ale Chronostar mogę śmiało rekomendować. Zrobiłem już kilka sztuk i zawsze jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek: Tissot Visodate Camping z 55 roku.

Tarcza już zrobiona

 

Przed:

20121026201115.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20121026201148.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

teraz PO:

20121026210258.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20121026210436.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Czy ją także polakierować ??????????????

 

 

 

Koperta jest w złym stanie , zporysowana i złazi chrom , jak zabiorę się za nią to wkleję zdjęcia .

Edytowane przez Staszek60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek: Tissot Visodate Camping z 55 roku.

Tarcza już zrobiona

Czy ją także polakierować ??????????????

 

Moim zdaniem zdecydowanie polakierować, bo bardzo fajnie wyszła i szkoda, zeby ściemniała. Gratulacje :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak lakierowac to taką cieniutką warstwą. Grubiej lakierowane wyglądają słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak lakierowac to taką cieniutką warstwą. Grubiej lakierowane wyglądają słabo.

 

A kto powiedział, że grubą?

Staszek lakierował już tarczę w swoim "błoniaku" i wie co i jak :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza po lakierowaniu :)

 

20121028081758.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20121028081819.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Żałuję tylko jednego -że zapomniałem zrobić zdjęcia zegarka przed renowacją .

No i jeszcze jedna rzecz - koperty i dekle nie oddaję do chromowania tylko do rodowania , koszt niewiele większy a efekt wizualny lepszy gdyż tak nie "świeci" .

 

Poza tym wskazówki w tym Tissociku muszą być uzupełnione masą świecącą gdyż mają braki. Gdzie można kupić jakąś Superluminovę, oglądałem na necie hurtownie i tam nie znalazłem żadnej masy świecącej. Pewno gdzieś jest i pewnie w którymś momencie na takową masę trafię ale na chwilę obecną to mam zagwostkę :( . Tym bardziej że w tym Tissociku pod indeksami , według mnie, też była substancja luminescencyjna ale pod pedzęlkiem zeszła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny efekt gratuluje udanej reanimacji, jak się chce to można nie??? ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek60 - tarcza naprawdę wygląda przyzwoicie - czasami na indeksach tarcz po lakierowaniu pozostają jakby pory, co pewnie jest wynikiem zbyt grubej warstwy po użyciu sprayu, tu tego nie widać - a Ty malowałeś sprayem czy też inną zaczarowaną techniką?

 

gdzie robisz rodowanie - mógłbyś pokazać próbkę?

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza wyszła bardzo ładnie. Gratulacje, Staszku :)

Co do rodowania koperty, to mam mieszane uczucia. Efekt może i ładny - nie oglądałem, to nie wiem, ale warstwa rodu szybko się wyciera, co doskonale widać na rodowanej biżuterii. Ale bez ryzyka nie ma zabawy - daj znać, jak się taka powłoka zachowuje w praktyce. Jak grubą warstwę stosują?

Jeśli zaś chodzi o różne luminowy na starych tarczach i wskazókach, to mam jeszcze bardziej mieszane uczucia. Większość tarcz i wskazówek jakie widziałem po nałożeniu nowej lumy wyglądała źle. Od razu widać, że ten krasnoludek jest z innej bajki. Trzeba się dobrze pobawić, żeby dobrać kolor luny tak, żeby się to nie gryzło


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcze malowałem sprayem , takim

 

lakierz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

lakierowałem tzw. mgiełką to znaczy że słyszałem lekki syk i tak nanoszę lakier.

Zaczynam lakierowanie z 10 cm przed tarczą , ten dystans to czas na ustalenie odpowiedniego nacisku i odległości od dyszy do tarczy . Lakieruję 2 razy , raz za razem , uważając na "zlewy"

Co do rodowania to jeszcze nie mam żadnej koperty ale tak za 2 tygodnie pokażę z 2,3 sztuki.

Sam najpierw ocenie 1 sztukę i pokażę . Ocenimy wspólnie czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto efekty mojego działania - nie jestem całkiem z niego zadowolony, jednak z uwagi że to mój PIERWSZY RAZ proszę o wyrozumiałość...

 

Przed...

f01dc4c8a4e180a9med.jpg

 

Po...

8804bd679d2927c3med.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto efekty mojego działania - nie jestem całkiem z niego zadowolony, jednak z uwagi że to mój PIERWSZY RAZ proszę o wyrozumiałość...

 

Gdyby każdemu tak pierwszy raz wychodził to o wiele mniej nerwic by było ;)

Gratuluję udanej inicjacji :P


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Ci wyszło- na serio super.

Teraz tylko lakier zabezpieczający ( bo jak kolega chronofil mówi- zawsze warto taką starą tarczę zabezpieczyć )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał efekt rewelacyjny dzięki za linka.Niestety straty zawsze jakieś muszą być. Ale na prawdę wyszło bardzo dobrze :blink: wklej zdjęcie całego zegarka przez i po myciu bo tak naprawdę cały efekt widać po złożeniu całości do kupy ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.