Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

WYBIERZMY ZEGAREK DEKADY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Czy lista jez juz zamknieta - bo w kategorii hitu marketingowego chcialbym uscislic moja propozucje - automatyczny chinski werk Sea-Gull ST-25 - zdjecie bylo wczesniej w watku.

 

Głosowanie nie zostało rozpoczęte więc można jeszcze coś do list dopisać. Podaj konkretny model zegarka.

 

Co do samego głosowania, to przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl. Wygląda to tak:

 

1. Na każdą z kategorii przypada po 20 punktów do wykorzystania.

2. Głosujemy na dowolną ilość zegarków w każdej kategorii.

3. Wybranym zegarkom przydzielamy dowolną liczbę punktów jednak jeden czasomierz nie może otrzymać więcej niż 5 punktów.

 

I to chyba jest sensowny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest bez sensu. Hitem marketingowym jest wlasnie ten mechanizm - stosowany w wielu zegarkach roznych firm i w rozmaitych modyfikacjach. Przez analogie - gdyby ETA wypuscila 2892 w ciagu tej dekady to to bylby hit, wlasnie sam mechanizm, a nie jeden z wielu modeli do ktorego by zegarek kladziono.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale to jest bez sensu. Hitem marketingowym jest wlasnie ten mechanizm - stosowany w wielu zegarkach roznych firm i w rozmaitych modyfikacjach. Przez analogie - gdyby ETA wypuscila 2892 w ciagu tej dekady to to bylby hit, wlasnie sam mechanizm, a nie jeden z wielu modeli do ktorego by zegarek kladziono.

 

Dobrze. Ale w takim razie ja jako hit dekady proponuję kaliber 5000 firmy IWC oraz 3120 Audemars Piguet :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z moja propozycja glosowania na zegarki/mechanizmy ktore chociaz raz w zyciu widzielismy na zywo?Entuzjastow zdjec jest tutaj duzo i beda glosowac na zegarki niedostepne i nieznane,bo mignal im taki gdzies na jakims portalu.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A co z moja propozycja glosowania na zegarki/mechanizmy ktore chociaz raz w zyciu widzielismy na zywo?Entuzjastow zdjec jest tutaj duzo i beda glosowac na zegarki niedostepne i nieznane,bo mignal im taki gdzies na jakims portalu.

 

Trudno jest mi się do Twojej propozycji odnieść, bo z idei wyboru zegarka dekady nie zostanie nic. Ze swojej strony mogę tylko odpowiedzieć, że widzieć zegarek na wystawie sklepowej to nie to samo co faktycznie go użytkować. Nie poznałbym wad Patrimony Grand Taille gdyby go nie kupił i nie użytkował. Tak samo jest z każdym innym zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Okay, Sea-Gull dodany. Chyba czas już zakończyć tę dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@McIntosh: dziekuje za uwzglednienie moich propozycji, jak to sie mowi: "BedzieszPanzadowolony".

 

Sam odeslales do tego watku celem prowadzenia dalszej dyskusji. Mam wiec pytanie o Twoj tok myslenia i oczekiwania - jakiego poziomu obiektywizmu oczekujesz? Najbardziej wymowny przyklad, ktory zreszta juz sie przewinal w glosowaniu - Panerai. Subiektywnie nie lubie nie podobaja mi sie i nawet niespecjalnie powazam (za BARDZO mocno naciagana historie marki). Wiec w moim prywatnym, czysto subiektywnym rankingu to mocny typ na kit dekady. Ale, jak to juz zreszta napisano, obiektywnie to ogromny sukces marketingowy, swietna sprzedaz, oddane grono fanow itp. Powinnismy wiec byc maksymalnie obiektywni, w pelni subiektywni czy cos posrodku?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że powinnismy być jak najbardziej subiektywni.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

@McIntosh: dziekuje za uwzglednienie moich propozycji, jak to sie mowi: "BedzieszPanzadowolony".

 

Sam odeslales do tego watku celem prowadzenia dalszej dyskusji. Mam wiec pytanie o Twoj tok myslenia i oczekiwania - jakiego poziomu obiektywizmu oczekujesz? Najbardziej wymowny przyklad, ktory zreszta juz sie przewinal w glosowaniu - Panerai. Subiektywnie nie lubie nie podobaja mi sie i nawet niespecjalnie powazam (za BARDZO mocno naciagana historie marki). Wiec w moim prywatnym, czysto subiektywnym rankingu to mocny typ na kit dekady. Ale, jak to juz zreszta napisano, obiektywnie to ogromny sukces marketingowy, swietna sprzedaz, oddane grono fanow itp. Powinnismy wiec byc maksymalnie obiektywni, w pelni subiektywni czy cos posrodku?

 

Trudno być maksymalnie obiektywnym. Każdy z nas może inaczej postrzegać to, co jest przełomem w zegarmistrzostwie albo różnie punktować Wielką komplikację. To samo z hitem marketingowym. Oczywiście nie twierdzę, że nasze głosy mają być totalnie odjechane, trochę rozsądku zawsze jest wskazane. Ale zachowajmy własny punkt widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.