Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jooka90

zegarek amerykanskich sil specjalnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem sie zapytać jaki to moze byc model zegarka taki jak nosza amerykanskie sily specjalne strasznie mi sie on podoba niestety jestem zielony w tych sprawach. taki zegarek mial np. glowny bohater filmu Predators i czy oplaca sie kupic taki prosze o zrozumienie iz jestem amatorem w swiecie zegarkow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

siskofacepalmk.gif

 

każdy nosi to co chce, większość pewnie g-shocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w "Predators" Adrien Brody ,jeśli o niego Ci chodzi ,nosił zdaje się.,Hamilton Khaki Below Zero...tyle wynalazłem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Luminox-ów, cały czas reklamują się jako oficjalne zegarki SEAL's. A faktycznie jest tak kolega Jooka napisał, większość nosi co chce a najczęściej to różne G-Shocki. Poszukaj np. Mudmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Poszukaj Luminox-ów, cały czas reklamują się jako oficjalne zegarki SEAL's.

Luminox to zabawki.

 

Oficjalny zegarek sił specjalnych wygląda tak:

 

DW5600c-1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie przyciski ma takie solidne...wojskowe ;) Swoją drogą rzeczywiście ciekawe, czy regulamin wojskowy przewiduje zegarek?


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Hehehe, niemalze identycznego casioka kupilem za dyszke .Nie spodziewalbym sie ze to moze byc wojak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Niemalże robi wielką różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zgadza sie, moj ma powlekana plastik kopete pozatym identyko jak na fotce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie specjalsi jakoś nie przywiązują wagi do tego co na nadgarstku (w przeciwieństwie do kolegów :D ) Ma toto być solidne i co akurat jest w PX na stanie :) Generalnie wszelkiej maści G-Shocki, Suunto, Timexy i tym podobne. Ostatnio dużo towaru oprócz ciuchów jest z 5.11 - właśnie zegarki ale i np. noże.

Zresztą mowa tu specjalsach amerykańskich i państw "satelickich" :) jak my. Ładne zegarki lubią Włosi, ale reszta Europejczyków raczej zaopatruje się u amerykańca więc i G przeważają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Seiko 6105 też było w Vietnamie w PX-ach, czy musieli kupowali na przepustkach? ... ten nurek kosztowł wtedy mniej niż 100 usd bodajże..:D

 

post-23173-0-62861800-1331632368.jpg

 

edit:i czy w ogóle były wtedy PX-y czy coś na kształt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zegarek generalnie był cenniejszy i przywiązywano do niego (być może) większą wagę. Teraz to kolejny gadżet, jak się złupi to się kupi nowy za 30$, takie czasy.

Podobnie głupie pytanie mogłoby dotyczyć jakie TV czy DVD kupują Marines do swojego kontenera w bazie :) ano no name, również w PX i to takie które po okresie misji wyrzucą w kosz. Czy to zegarek, czy jaki kolwiek inny sprzęt elektroniczny to dla żołnierza najważniejsza jest wygoda i funkcjonalność a nie inne "wyższe" emocje.

Wracając do zegarka jednak to może dam przykład - mój kolega specjals kupił G-Shocka w tym samym czasie co ja. Mój G jest nadal ok (bo nie jestem specjalsem :) ) a jego to strzępy zegarka i zaraz kupi kolejnego taniego G :D Teraz wyobraźcie sobie "komandosa" paradującego w polu z np. Panerajem :) Cena, funkcjonalność i wytrzymałość sprawiaja że G nie ma sobie równych "na współczesnym polu walki" :blink::(:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyobraźcie sobie "komandosa" paradującego w polu z np. Panerajem :) Cena, funkcjonalność i wytrzymałość sprawiaja że G nie ma sobie równych "na współczesnym polu walki" :) :) :)

Jestem pewny ,że Panerai o wiele więcej wytrzyma niż G-Shock.

Właśnie obie wyobraziłem komandosa i nie tylko z Paneraiem Pam w akcji

Ludzie z np. Mosadu lub Delta force ,a przyziemniej z SPAP takiego plastiku nie tykają.Ich kręci inny plastik.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku z G już się przekonałem, że z poczuciem humoru u mnie kiepsko :) ale że aż tak źle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawniej w Navy Seals zegarkiem byl zodiac super seawolf :)

 

IMGP0039-1.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawniej w Navy Seals zegarkiem byl zodiac super seawolf

 

 

A jeszcze wcześniej  (w latach 40.) coś takiego było zegarkiem wojskowym. 
 
1943 Bulova Military
 
Bulova A11
 
Co stało się inspiracją dla zegarka:   
Bulova Ultra High Frequency Military 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i? Golden navy showel?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem nowy serial Six o Navy Seals wszyscy mają takie same zegarki, ale ciężko rozszyfrować co noszą wygląda trochę jak suunto albo coś w tym stylu.

10aef7673d5eb3ef9f599703d4c27dfb_1.jpg

499560a288457cdb95879cab51a51d1c_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.