Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

To mój drugi Stenek. I nigdy nie sprawdzałęm dokłądności. Jest ona mi obojętna. I tak jak go zakładam drugi raz to stoi. Oczywiście po pierwszym zauroczeniu gdy go noszę co drugi dzień ewentualnie codziennie. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gunter szykuje serię limitowaną, ze sprzedaży której dochód ma trafić na cel charytatywny. Z tego co pamiętam, będzie to odbudowa przedszkola w Rosji. 

 

Z załączonego na FB zdjęcia wynika, że będzie to Nav B-Uhr Chrono w kopercie z brązu, białymi subtarczkami i tarczą typu sandwich.

 

Ewentualni chętni na zakup, muszę być wyczuleni, jak znam życie zegarek rozejdzie się w pierwszej godzinie.

 

 

 

post-5518-0-11877500-1427627923_thumb.jpg

 

 

 

post-5518-0-98672200-1427627823.jpg

 

 

 

Łukasz

 

 

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak z dokładnością waszych steinhartów? Z racji że dzisiaj przestawiało się zegarki a ja swój ustawiałem ostatni raz 1 marca to prawie po miesiącu wyszło na 0 :D dodam tylko że mój ocean one przez ten miesiąc spedził poza moim nadgarstkiem może z godzinę.

 

O1 Blue Premium, to najdokładniejszy mechanik jakiego posiadam.

Od zakupu (bodaj 6 czy 7 marca) z odkładaniem na noc, dzisiaj przy zmianie czasu miałem różnicę poniżej sekundy z radiowym kwarcem.

Dodam, że noszony nie wykazuje żadnych odchyłek, kładziony na deklu ciut śpieszy, a na szkle ciut spóźnia.

W rezultacie, jak na noc, na jakieś 6 h, kładę go raz tak, a raz tak, + 18 h noszenia, to sumarycznie mam niemal zero odchyłek dobowych :)

Z tego co czytam, to nawet ety 2824, które Stenek montuje są bardzo dokładne.

Jak dla mnie bomba i taka dbałość o wykonanie sprawia, że kolejny to też pewnie będzie Stenek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O1 Blue Premium, to najdokładniejszy mechanik jakiego posiadam.

Od zakupu (bodaj 6 czy 7 marca) z odkładaniem na noc, dzisiaj przy zmianie czasu miałem różnicę poniżej sekundy z radiowym kwarcem.

Dodam, że noszony nie wykazuje żadnych odchyłek, kładziony na deklu ciut śpieszy, a na szkle ciut spóźnia.

W rezultacie, jak na noc, na jakieś 6 h, kładę go raz tak, a raz tak, + 18 h noszenia, to sumarycznie mam niemal zero odchyłek dobowych :)

Z tego co czytam, to nawet ety 2824, które Stenek montuje są bardzo dokładne.

Jak dla mnie bomba i taka dbałość o wykonanie sprawia, że kolejny to też pewnie będzie Stenek :)

ja już zaczołem zbierać na tritona 30at na kajdanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dopłacił.

Dopłaciłbym nawet, gdyby ETA 2824 w Classic była w wersji Top czy Chronometer (a chyba nawet Elabore nie jest) :)

Sam bym go pewnie wziął, ale wskazówka GMT jest dla mnie zupełnie zbędna, a nie lubię zbędnych rzeczy, jeśli chodzi o funkcjonalność.

Z uwagi na co byś dopłacił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest porównań, popytaj gugla.

Ogólnie przeważają głosy, że 289x jest mechanizmem lepiej przemyślanym, staranniej złożonym z lepszymi mechanizmami (łożyska itp), a przez to dokładniejszym, zachowującym przy tym stabilne odchyłki.

Ogólnie o klasę wyższym, niż 2824.

Nie znaczy to, że eta 2824 jest zła, ale jak za 3 stówki więcej mogę mieć nowy zegarek z mechanizmem 289x, to w zasadzie bym się nie zastanawiał.

 

No chyba, że przewidujesz jakieś masakryczne obchodzenie się z zegarkiem, poddawanie go częstym i mocnym udarom, wstrząsom itp, to wtedy może i lepiej brać z 2824, ponoć lepiej znosi takie akcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

No chyba, że przewidujesz jakieś masakryczne obchodzenie się z zegarkiem, poddawanie go częstym i mocnym udarom, wstrząsom itp, to wtedy może i lepiej brać z 2824, ponoć lepiej znosi takie akcje :)

Do tego jest G.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, na ekstremalne warunki, to faktycznie tylko kwarc :)

A co do mechanizmu w Stenkach, to jednym z moich ulubionych jest Unitas 6497, zwłaszcza po ich modyfikacjach:

0_0_productGfx_a7ea543330a3fb2cfd387f934

 

Nieprzekombinowany, dokładny, prosty i niezawodny mechanizm, przy tym ładnie wyglądający.

Tyle tylko, że źle się czuję w zegarkach, których rozmiar wynosi 47 mm bez koronki :)

No i cena też słuszna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gunter szykuje serię limitowaną, ze sprzedaży której dochód ma trafić na cel charytatywny. Z tego co pamiętam, będzie to odbudowa przedszkola w Rosji. 

 

Z załączonego na FB zdjęcia wynika, że będzie to Nav B-Uhr Chrono w kopercie z brązu, białymi subtarczkami i tarczą typu sandwich.

 

Ewentualni chętni na zakup, muszę być wyczuleni, jak znam życie zegarek rozejdzie się w pierwszej godzinie.

 

 

 

attachicon.gif11081273_856012344441529_6058883076403639644_n.jpg

 

 

 

attachicon.gif11079049_857222724320491_6072349419006580487_n.jpg

 

 

 

Łukasz

 

 

Na www http://www.steinhartwatches.de/en/Nav-B-Chrono-44-Bronze-KIGA-No2,943.html

 

 i  FB https://www.facebook.com/media/set/?set=a.858479630861467.1073741865.117251171650987&type=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, na ekstremalne warunki, to faktycznie tylko kwarc :)

A co do mechanizmu w Stenkach, to jednym z moich ulubionych jest Unitas 6497, zwłaszcza po ich modyfikacjach:

0_0_productGfx_a7ea543330a3fb2cfd387f934

 

Nieprzekombinowany, dokładny, prosty i niezawodny mechanizm, przy tym ładnie wyglądający.

Tyle tylko, że źle się czuję w zegarkach, których rozmiar wynosi 47 mm bez koronki :)

No i cena też słuszna.

Tylko, że ten mechanizm jest tylko w linii Premium. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gunter szykuje serię limitowaną, ze sprzedaży której dochód ma trafić na cel charytatywny. Z tego co pamiętam, będzie to odbudowa przedszkola w Rosji. 

 

Z załączonego na FB zdjęcia wynika, że będzie to Nav B-Uhr Chrono w kopercie z brązu, białymi subtarczkami i tarczą typu sandwich.

Łukasz

 

Ten?

 

14xdvo8.jpg

 

jzyzgg.jpg

 

Fajny ale dla mnie będzie za drogi.

Edytowane przez Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woytec60 jesteś dziwak,  głupio się pytasz czy to ten zegarek, a  wkleiłeś zdjęcia skopiowane  z podanych wyżej linków od Steinharta, w których jest  to opisane. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek całkiem mi się podoba, za wyjątkiem wskaźnika na godzinie 9.

Co to jest? Wskazanie noc/dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek całkiem mi się podoba, za wyjątkiem wskaźnika na godzinie 9.

Co to jest? Wskazanie noc/dzień?

Sekundnik.

To jest 7750.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek całkiem mi się podoba, za wyjątkiem wskaźnika na godzinie 9.

Co to jest? Wskazanie noc/dzień?

 

Jestem tego samego zdania. Ogólnie udany projekt i ten jeden detal bruździ. Podobnie zrobili w Marine Chronograph, gdzie również sekundnik jest przekombinowany.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik.

To jest 7750.

 

Dzięki za odpowiedź. Chyba bym na to nie wpadł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są barwy Rosji.

Mua się podoba takie rozwiązanie. Taka inna wskazówka.

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woytec60 jesteś dziwak,  głupio się pytasz czy to ten zegarek, a  wkleiłeś zdjęcia skopiowane  z podanych wyżej linków od Steinharta, w których jest  to opisane. :D

 

Nie przejmuj się, dziwacy tak mają :)

 

Co prawda fotki akurat skopiowałem z drugiego forum a zegarka na stronie producenta (wtedy jeszcze) nie widziałem ale trochę mi przykro, że naraziłem Cię na wysiłek zwrócenia mi uwagi.

Edytowane przez Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Stenkow z powłoką DLC. Jak wygląda trwałość powłoki po miesiacach/latach użytkowania? Zastanawiam się nad kupnem, ale chciałbym mieć go na ręce regularnie (kilka dni w tygodniu) i stad moje obawy. Czy mógłbym prosić o opinię i ewentualnie zdjęcia pokazujące zużycie ew. brak zużycia powłoki po dłuższym czasie? Z góry dziękuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zegar forumowy działa jeszcze w czasie zimowym. Poprzedniego posta pisałem po 23 a czas forumowy 22.18. Może to wina pogody za oknem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegar, którego zdjęcie jako ostatnie jest wrzucone, naprawdę piękny. Zna ktoś jego cenę? Nie dopatrzyłem się w wątku. Chyba, że jeszcze nie jest znana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar sobie dziś żartuje ;)

 

dziś tzn. 2.04 dalej sobie żartuje ;)

Jest 9.10. Za oknem zima, zegarek forumowy się dostosował.

Edytowane przez krysza2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.