Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę trochę temat.

I do mnie dziś dotarł:

2015-05-05%2B11.50.52.jpg

2015-05-05%2B11.51.24.jpg

 

I teraz mam problem bo zegarek miał być prezentem na komunię. Ale obawiam się że będzie za duży jak na rękę 9-ciolatka. 

Może jednak poszukać mu jakiegoś mniejszego G-Shocka a resztę kasy w kopertę? Na pewno miałby radochę ale z drugiej strony pewnie jako pamiątka lepszy byłby jednak automat, G-Shock jako pamiątka nie przetrwa próby czasu na ręku dziecka. Znów ze Steinharta pożytku teraz nie będzie miał żadnego.

Co radzicie?

Dodam tylko że w takim wypadku Stenek pozostałby u mnie oczywiście.

 

No i wielkie podziękowania dla Łukasza za ekspresową wysyłkę, świetny kontakt pomimo majowego weekendu i gratisy. Takie transakcje i takie podejście do klienta to ja lubię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marine 38 ma mniejszy rozmiar, tyle że na lasku, no i ma mniej "młodzieżowy" wygląd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że i tak nie zdąży mi Łukasz Mariny dostarczyć do niedzieli bo ma wyjazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

I teraz mam problem bo zegarek miał być prezentem na komunię. Ale obawiam się że będzie za duży jak na rękę 9-ciolatka. 

Może jednak poszukać mu jakiegoś mniejszego G-Shocka a resztę kasy w kopertę? Na pewno miałby radochę ale z drugiej strony pewnie jako pamiątka lepszy byłby jednak automat, G-Shock jako pamiątka nie przetrwa próby czasu na ręku dziecka. Znów ze Steinharta pożytku teraz nie będzie miał żadnego.

Co radzicie?

Dodam tylko że w takim wypadku Stenek pozostałby u mnie oczywiście.

 

No i wielkie podziękowania dla Łukasza za ekspresową wysyłkę, świetny kontakt pomimo majowego weekendu i gratisy. Takie transakcje i takie podejście do klienta to ja lubię!

Tylko G.

Tego Stenka zostaw sobie. Na 18 kupisz jakiś automat.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajumałeś misia Jasiowi Fasoli :ph34r: ,oj nie ładnie, nie ładnie


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup mu jeszcze jakiś lżejszy gumowy pasek i może być nawet i na rękę dziewięciolatka. To wygodny zegarek, przyzwyczai się :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajumałeś misia Jasiowi Fasoli :ph34r: ,oj nie ładnie, nie ładnie

I jeszcze się tym chwali. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup mu jeszcze jakiś lżejszy gumowy pasek i może być nawet i na rękę dziewięciolatka. To wygodny zegarek, przyzwyczai się :)

 

Nie dla każdego taki wygodny. Mnie trochę irytowały te proste uszy i się rozstaliśmy (mam mały obw. nadgarstka).

Myślę do powrotu w wydaniu Ocean One Vintage, choć też spoglądam na Vintage gmt na bazarze.

 

Stąd moje pytanie: czy wszystkie modele mają taki sam profil koperty / dekiel?


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziecko nie da rady go nosić, po pierwsze przez rozmiar, po drugie to tylko i nadal dziecko w bardzo młodym wieku, jak byś nie tłumaczył, nie wytłumaczysz, że to zegarek automatyczny, jak go używać, nosić, dbać i szanować.

Jeszcze w dniu komunii będzie poobijany, albo rozwalony. Będzie cieszył się jak głupi, założy, wsiądzie na rower od drugiego wujka i rozwali. Albo pójdzie biegać gdzieś z innymi dziećmi za piłką. To bardzo męczący i stresujący dzień dla dziecka - myślenie popołudniu się wyłącza, nie ujmując nic, nikomu.

Jedyne rozwiązanie, że rodzice od razu go schowają i dadzą najszybciej dopiero w wieku 14lat... 

 

Niestety, stety kupiłeś prezent sobie i to patrząc, mierząc przez swój pryzmat !

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nic nikomu nie zajumałem! To jest jeden z rodzeństwa misia Jasia.

Teraz w temacie:

Burns, chyba nie do końca jest tak jak piszesz. Gdy ja przystępowałem do Komunii, nie było, przynajmniej u nas, jeszcze zegarków kwarcowych. Sam dostałem jakiegoś nakręconego Poljota. I też z nim biegałem, grałem w piłkę, jeździłem na rowerze, łazilem po drzewach i robiłem masę innych głupot. Tzw zegarki elektroniczne pojawiły się dopiero kilka lat później, najpierw te zwykle, jedynie z datą, stoperem i podświetleniem, później z melodyjkami a na końcu full wypas z kalkulatorem. I też miałem każdy z nich.

Więc chyba nie do końca to jest tak że automat dla dziecka się nie nadaje bo go rozwali w pierwszy dzień.

Poza tym dokonując wyboru myślałem sobie że to,dość solidny zegarek, wodoszczelny, z szafirem, dobrze wykonany, nie powinien się ot tak sam siebie rozpaść. Jedynym czynnikiem który budzi moje wątpliwości jest jego rozmiar właśnie, a może nawet nie sam rozmiar co wyprofilowanie uszu. Po prostu mam wątpliwości czy będzie on odpowiedni na rękę dziewięciolatka. A chowanie prezentu i czekanie aż dorośnie absolutnie nie wchodzi w grę, on ma cieszyć dzieciaka przede wszystkim.

Nie wiem, muszę to jeszcze z żoną wieczorem skonsultować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak byłem mały to psułem zegarki na potęgę. Bo zaraz rozkręcałem. Teraz myślę jaki głupi byłem wywaliłem ze dwie Montany innych nie pamiętam oprócz zbicia szybki w jakiejś amfibi chyba. G to dobre rozwiązanie. Gulfman albo G-7700, G-7710 bardzo fajne są. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój, 14- letni obecnie, syn dostał Monstera na komunię i nadal z przyjemnością go nosi, myśli o modowaniu, kombinuje z paskami i bransoletami... Można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

 Jedynym czynnikiem który budzi moje wątpliwości jest jego rozmiar właśnie, a może nawet nie sam rozmiar co wyprofilowanie uszu. Po prostu mam wątpliwości czy będzie on odpowiedni na rękę dziewięciolatka. ...

Mój Junior dostał w sumie dwa zegarki. Żadnego nie nosi. :(

Jakby miał założyć Stenka, którego nawiasem mówiąc miałem i byłem zadowolony, to po pierwszych minutach wszystkie futryny by rozwalił.  ;)

Co by nie mówić jest to duży zegarek. Oczywiście dla koministy.

Kup  Mu jakiegoś G. Będzie o niebo bardziej zadowolony. Ewentualnie z kalulatorem. Dziecaki fajerwerki. ;) Stenek jest "nudny" dla nich.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację, czasy się zmieniły, chyba za bardzo patrzę swoimi kategoriami.

Jeszcze rozważam opcję G-Shock i złoty łańcuszek bo kasa w kopercie to według mnie nie prezent, a tak będzie miał i pamiątkę, i coś co go na chwilę obecną ucieszy. Bo że zegarek chce mieć, i to koniecznie ze wskazówkami, to wiem.

No i żona też się bardziej do tego pomysłu przychyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie tylko wielkość zegarka przekreśla jako prezent dla 9-cio latka ale zwłaszcza stylizacja w tej formie!

To zegarek zdecydowanie dla faceta, pomijam kwestię wielkości albo czy automat czy nie, bo nie to tutaj jest problemem. Przepraszam za bezpośredniość krisu2 ale byłby to kompletnie nie trafiony prezent! Nie tylko dla dzieciaka ale ośmieszysz się przed innymi.

Moja córka szła w tym roku do Pierwszej Komunii (wczesnej wprawdzie) ale wiem co piszę.

 

Jak już z różnych powodów uważasz, że ta stylizacja rolexopodnona będzie się dzieciakowi podobać to znajdź coś dla dzieciaka w tym stylu ale nie z zegarków dla dorosłego faceta. Nautica ma fajne zegarki w tej stylizacji dużo bardziej podchodzące dla nastolatków, popatrz na SWISSa albo G-Shocka jakiegoś (tu pełna dowolność) a najlepiej wziąć dzieciaka i niech sam wybierze (frajda podwójna), nawet Monster będzie lepszy niż Ocean One z "lupką", która zawsze mi się kojarzyła z bratem mojego dziadka.

 

 

Mi jako dzieciakowi długo się nie podobały zegarki na rękach wujków, dopiero jak jestem po 30-tce zaczynam zerkać na różne starsze omegi, vintage military itp.

 

ps. jedyne co może tłumaczyć "taki" zegarek na ręce dziecka to, że ojciec i wujostwo noszą "tylko rolexy" i chłopak ma być podobny do nich od małego :) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krisu2 teraz wpadłem na pomysł.

Niech ktoś z Twoich znajomych co ma dzieciaka, bo nie wiem czy Ty masz, da mu do przymierzenia. Problem się rozwiąże.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla dzieciaka to chyba gshock bylby idealny ;)

jakiś czas temu trafiłem na stronkę ze steinhartami i szczerze mówiąc w takich cenach to chyba ciężko znaleźć coś "markowego" na automacie...

jak z jakością mechanizmów, faktycznie siedzą tam szwajcary czy jakieś azjatyckie wynalazki? :D

chętnie bym na żywca obejrzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla dzieciaka to chyba gshock bylby idealny ;)

jakiś czas temu trafiłem na stronkę ze steinhartami i szczerze mówiąc w takich cenach to chyba ciężko znaleźć coś "markowego" na automacie...

jak z jakością mechanizmów, faktycznie siedzą tam szwajcary czy jakieś azjatyckie wynalazki? :D

chętnie bym na żywca obejrzał

Mylisz sie ;)

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla dzieciaka to chyba gshock bylby idealny ;)

jakiś czas temu trafiłem na stronkę ze steinhartami i szczerze mówiąc w takich cenach to chyba ciężko znaleźć coś "markowego" na automacie...

jak z jakością mechanizmów, faktycznie siedzą tam szwajcary czy jakieś azjatyckie wynalazki? :D

chętnie bym na żywca obejrzał

Jakość ok.

W środku ciocia Ecia tyka. Dobrze wyregulowana.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z tym ze gshock jest dla dziecka czy ze ciezko znalezc cos markowego na automacie w tej cenie?  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam. :D

Tu też wkleję, bo akurat dzisiaj jest ze mną.

 

AuUHcw5.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym, szwajcar, automat, z szafirem, z wysoką wodoszczelnością to niestety praktycznie wyboru nie ma. Tissot czy Certina spełniający te wymagania to ok 1000zl drożej jeśli chodzi o wysoki WR i wygląd typowego nurka, z WR 100 większy wybór ale znów zegarki bardziej delikatne w porównaniu ze Stenkiem. Oglądałem, przebierałem i niestety, tutaj konkurencji dla Steinharta nie ma.

Dziecko mam, nawet w podobnym wieku, ale dziewczynkę z bardzo szczupłą rączką więc to wogóle parodia była jak jej założyłem, bałem się że jej rękę urwie. Poza tym że to duży zegarek dla dziecka, pomijając nawet wyprofilowanie uszu, to jeszcze swoje waży.

 

PiTT, w środku siedzi szwajcarska ETA, zegarek naprawdę porządnie wykonany, ja się jak na razie żadnych wad nie dopatrzyłem, w porównaniu ze szwajcarami w tej cenie to kawał porządnego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ale z tym ze gshock jest dla dziecka czy ze ciezko znalezc cos markowego na automacie w tej cenie? :P

Z tym, ze cieKo znalezc "markowy" zegarek w automacie za kwote ~2000pln :)

 

W tym przedziale cenowym, szwajcar, automat, z szafirem, z wysoką wodoszczelnością to niestety praktycznie wyboru nie ma. Tissot czy Certina spełniający te wymagania to ok 1000zl drożej jeśli chodzi o wysoki WR i wygląd typowego nurka, z WR 100 większy wybór ale znów zegarki bardziej delikatne w porównaniu ze Stenkiem. Oglądałem, przebierałem i niestety, tutaj konkurencji dla Steinharta nie ma.

Dziecko mam, nawet w podobnym wieku, ale dziewczynkę z bardzo szczupłą rączką więc to wogóle parodia była jak jej założyłem, bałem się że jej rękę urwie. Poza tym że to duży zegarek dla dziecka, pomijając nawet wyprofilowanie uszu, to jeszcze swoje waży.

PiTT, w środku siedzi szwajcarska ETA, zegarek naprawdę porządnie wykonany, ja się jak na razie żadnych wad nie dopatrzyłem, w porównaniu ze szwajcarami w tej cenie to kawał porządnego zegarka.

Kolega nic nie wspomnial, ze ma byc szwajcarski tylko markowy. Edytowane przez SzalonyJackPirat

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stenka zostaw sobie, a chłopakowi kup:

Tissot-T-Race-Touch-watch-7.jpg


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piracie, markowy to jest praktycznie każdy, Parnis dla przykładu to też marka, jakby nie patrzeć (od razu mówię że nic do Parnisa nie mam, podałem pierwszy z brzegu przykład).

Maro, i to jest dobry trop! Jaki to konkretnie model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.