Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Woytec60 albo bluejack może któryś z Was zrobić zdjęcie tego długopisu Stenka, który widnieje na Waszych zdjęciach ostatnich nabytków? - rozumiem,że jest dorzucany do zegarka?


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie: Moim zdaniem ubytki w powłoce są mniej widoczne na matowej wersji powłoki.

Zegarki z tą powłoką bardzo mi się podobały - stąd decyzja.

Jednak potem powłoka, a właściwie jej ubytki, trochę mnie zniechęciły.

Teraz po czasie - jednak uważam, że warto!

Należy tylko trochę uważać i na pewno, przynajmniej dla mnie, to nie jest zegarek na EDC!

Dzięki za info, a przede wszystkim za zdjęcia.

 

Może jeszcze ktoś pokazał by swoje stenki (noszone) z DLC w zbliżeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Tylko co w tej rodzince pilotów robi łódź podwodna? Daleki kuzyn? Jakiś bękart? Czy tylko na zdjęcie załapał się "mistrz drugiego planu"? ;-)

 

 

Która to ta łódź?

Ludzie....OKRET podwodny   ;)  Lodzia to sobie mozna wyplynac w celu powedkowania.   :D

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marina wymiata, mój cel zakupowy

Dokładnie, Marine jest świetna, mam wersję automatic z arabskimi cyframi od Stowy, ale przymierzam się teraz do Steinharta z rzymskimi indeksami na Unitasie:) Mam już jeden zegarek Steinharta i mam bardzo dobre zdanie o tej firmie - jest o wiele lepiej wyregulowany niż Stowa, sam nie mogłem w to uwierzyć, dokładność chodu w moim egzemplarzu to +1s dziennie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Bardzo dobry wynik - na poziomie dobrego chronometru. Moj OC1 black robil +5s/24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie....OKRET podwodny   ;)  Lodzia to sobie mozna wyplynac w celu powedkowania.   :D

Ona służy do podwodnego wędkowania. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

aha....no chyba, ze tak   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie....OKRET podwodny   ;)  Lodzia to sobie mozna wyplynac w celu powedkowania.   :D

 

Zależy... okręt to jednostka uzbrojona, stanowiąca część floty wojennej, zaś turystów w takim Puerto Calero wozi sobie łódź podwodna a nie okręt, bo jedyne uzbrojenie na pokładzie tej jednostki to aparaty fotograficzne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Zależy... okręt to jednostka uzbrojona, stanowiąca część floty wojennej, zaś turystów w takim Puerto Calero wozi sobie łódź podwodna a nie okręt, bo jedyne uzbrojenie na pokładzie tej jednostki to aparaty fotograficzne. :)

Tak...i to wlasnie takim lodziom  jak w Puerto Rico dedykowane sa zegarki  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie u-boot młodzież słyszała? 07icon_smile4.gif


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, przyjęte jest stosowanie pojęcia okręt (podwodny) tylko w kontekście nazewnictwa jednostek zmilitaryzowanych.

W przypadku jednostek cywilnych, jak najbardziej poprawne jest stwierdzenie łódź (podwodna) czy statek (podwodny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z pudełka ma nawiązywać do jednostki o numerze taktycznym 85A. A wiadomo, że w Tallinie ten okręt rozbrojono i przerobiono na statek, nie? Czyli mamy do czynienia z łodzią podwodną a nie okrętem :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Woytec60, przede wszystkim gratulacje kolekcji :-)

 

Ale mam do Ciebie pytanko odnośnie wielkości New Military - zwłaszcza w odniesieniu do Nav B-Uhr 44.

Wiem, że papierowo New Military jest ciut mniejszy, ale powiedz jak to wygląda w realu?

Mam własnie Nav B-uhra 44 i powiem szczerze, że nie mogę sie przekonac do jego wielkości - niby wszystko jest ok, ale jednak coś nie tak ;-)

 

Za to bardzo sobie cenię Unitaska i chętnie nabyłbym coś z jego serduchem, ale mniejszego. Stąd prośba o ocenę wielkości New Military.

 

Dzięki i pozdrowienia

 

P.S A może jest ktoś z Warszawy i użyczył by New Military do przymiarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jest prośba - czy ktoś kto posiada ocean 1 black, green lub vintage red nie chciałby się wymienić na stenka OVM (starsza wersja)? Generalnie zegarek super, brakuje mi daty jednak. Żeby nie zaśmiecać wątku  proszę ewent.  zainteresowanych i szczegóły na pw.

Dzięki


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bryku, ja to Ci chyba codziennie będę wysłał sms'a z datą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Zegarek z pudełka ma nawiązywać do jednostki o numerze taktycznym 85A. A wiadomo, że w Tallinie ten okręt rozbrojono i przerobiono na statek, nie? Czyli mamy do czynienia z łodzią podwodną a nie okrętem :-P

Jak przerobiono na statek?  :blink:  Odcieli kiosk, wstawili maszt z zaglem?  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Woytec60, przede wszystkim gratulacje kolekcji :-)

 

Ale mam do Ciebie pytanko odnośnie wielkości New Military - zwłaszcza w odniesieniu do Nav B-Uhr 44.

Wiem, że papierowo New Military jest ciut mniejszy, ale powiedz jak to wygląda w realu?

Mam własnie Nav B-uhra 44 i powiem szczerze, że nie mogę sie przekonac do jego wielkości - niby wszystko jest ok, ale jednak coś nie tak ;-)

 

Za to bardzo sobie cenię Unitaska i chętnie nabyłbym coś z jego serduchem, ale mniejszego. Stąd prośba o ocenę wielkości New Military.

 

Dzięki i pozdrowienia

 

 

Dziękuję, też lubię swoje "militarne" :)

Military ma o dwa milimetry mniejszą średnice od B-Uhra ale to nie wszystko.

Trochę szersza luneta delikatnie pomniejsza optycznie zegarek i wydaje się, że różnica jest nieco większa.

Mam gruby nadgarstek, obwód 20 - 20,5 cm i zegarek o średnicy 42 mm to moje absolutne minimum, mniejszych już nie kupuję więc trochę obawiałem się, czy nie będzie wydawał się przymały.

Jednak bardzo wygodnie leży mi na ręce i wygląda dobrze, co prawda mógłby mieć trochę większy rozmiar ale i tego jestem zadowolony.

Jeszcze lepiej powinien wyglądać na mniejszym nadgarstku, obwód 16-19 cm będzie dla niego optymalny.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, też lubię swoje "militarne" :)

Military ma o dwa milimetry mniejszą średnice od B-Uhra ale to nie wszystko.

Trochę szersza luneta delikatnie pomniejsza optycznie zegarek i wydaje się, że różnica jest nieco większa.

Mam gruby nadgarstek, obwód 20 - 20,5 cm i zegarek o średnicy 42 mm to moje absolutne minimum, mniejszych już nie kupuję więc trochę obawiałem się, czy nie będzie wydawał się przymały.

Jednak bardzo wygodnie leży mi na ręce i wygląda dobrze, co prawda mógłby mieć trochę większy rozmiar ale i tego jestem zadowolony.

Jeszcze lepiej powinien wyglądać na mniejszym nadgarstku, obwód 16-19 cm będzie dla niego optymalny.

Dzięki :-)

jeszcze chwilę się ponamyślam i poczekam, może ktoś w Wawy będzie chętny do prezentacji na żywo :rolleyes:

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i mogę gdzieś się spotkać, najchętniej jakaś stacja 2 linii metra  :rolleyes:

Na <16,5 leży całkiem nieźle imo, choć mógłby mieć ciut krótsze uszy  B)

IMG_20150330_135547_zpsvua96iwp.jpg

IMG_20150324_134809_zpsnfbqvucz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wiele skrócić by się ich już nie dało.
koperta nie pozwoli. musiły by być znacznie zagięte w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bryku, ja to Ci chyba codziennie będę wysłał sms'a z datą :D

 

I to jest jak najbardziej prawidłowe podejście do zagadnienia obsługi posprzedażnej. :D

A na poważnie to osobiście bym się nie wymieniał - OVM "rzondzi" (szczególnie stara wersja)!

Edytowane przez il Dottore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na <16,5 leży całkiem nieźle imo

 

 

 

Jezu, to jest aż takie wielkie???

goTomku, nie obraź się, totally no offence, ale to wygląda jak jakiś budzik noszony na nadgarstku. Trochę groteskowo, szczerze mówiąc.

Jeśli miałbym cokolwiek doradzić, to udaj się na najbliższą pakernię, ożeń sikora jakiemuś Arnoldowi a sobie kup cosik mniejszego.

16,5cm na ten budzik to zdecydowanie za mało.

Tu jest potrzebne ŁAPSKO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia często nieco zniekształcają perspektywę, może w rzeczywistości wszystko wygląda ok.

Poza tym obwód nadgarstka to nie wszystko - ważny jest jeszcze przekrój :)

Inaczej wygląda nadgarstek 16,5 cm okrągły, a inaczej spłaszczony.

 

Ja mam jakieś 17 - 17,5 cm i na moim jeszcze jakoś sensownie wygląda zegarek o średnicy 42 mm i to tylko na bransolecie.

Przy mniejszym nadgarstku <17 cm, też bym pewnie szukał czegoś mniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.