Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Capri

O co chodzi z puszczaniem tych chmur na ulicy? Vapowanie co to? O co w tym chodzi?

Zamiast śmierdziuchow, czysta dawka nikotyny Edytowane przez Capri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

A te takie wielkie chmury to na co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem rozowego dla zony. Niestety trzeba czekac na dostepnosc. Sirluke wiesz dlaczego? Jak dojdzie to wstawie fotki.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fota z dzisiaj + ps = zdjęcie postarzane

B)

 

20170915_114324.jpg

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toolwatch w użyciu.

 

Ładnie sie ''starzeje''.

 

 

fota z dzisiaj + ps :P

 

 

Pilot i samolot, fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Po półrocznym posiadaniu Steinhart Marine Chronometer 44 Arab naszły mnie pewne wątpliwości dotyczące grubości i masywności jego koperty. Zacząłem zastanawiać się nad jego sprzedażą i zakupem czegoś dyskretniejszego. Jednak w przypadku sprzedaży po pierwsze byłbym kilkaset złotych stratny, a po drugie, jedyny sensowny zamiennik to Stowa Marine a jej cena bardzo, ale to bardzo mi się nie podoba, mam wręcz wrażenie, że rośnie „w oczach”. Poza tym przypomniała mi się pewna piosenka – „Bo jak nie my to kto?” -  czyli ludzie o obwodzie nadgarstka 19,5 cm mają nosić takie zegarki. I w związku z tym, oraz faktem, że „idzie jesień” i brązowe buty i dodatki zamieniam na czarne, Marinka dostała nowe ubranko z czarnej, polerowanej płaszczki. "Świeżo" odebrane od kuriera.

Bardzo wytworny zegar się zrobił:

 

gallery_94891_3149_100693.jpg

gallery_94891_3149_119585.jpg

gallery_94891_3149_276987.jpg

gallery_94891_3149_237817.jpg

gallery_94891_3149_233449.jpg

 

Następne foty zrobię w towarzystwie mankietu koszuli. Ale dziś już nie będę się przebierał, w końcu zaczął się weekend  :rolleyes: .

Edytowane przez Mc Gyver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Dzięki. To pasek z ebaya. Strap maker  ze środkowej Anglii. Zdążyłem przed brexitem  B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obstawiałem, że to nie z forum, nasi nie robią prostokątnych dziurek. Drogi był?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Gościu teraz zrobił obniżkę 30% i z przesyłką wyszło 140zł przy płatności Paypalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem i chyba kupię u niego brązową. Jak z jakością, zadowolony jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze Steihart wypuścił Ocean 1 w rozmiarze 39 - zdecydowana większość ich zegarków pasowała na większe nadgarstki. Posiadacze mniejszych jak ja, niestety nie bardzo mieli w czym wybierać z oferty. A jeżeli chodzi o budżetowe zegarki swiss made to nie ma tu zbyt dużego wyboru.

Jeszcze tylko pilot mniejszy by się przydał:)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez komar_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Znalazłem i chyba kupię u niego brązową. Jak z jakością, zadowolony jesteś?

Poczytałem trochę tematy o paskach hand made i wiem, że polerowana skóra płaszczki jest dość wymagająca w obróbce. W tym pasku krawędzie są idealnie przycięte, owalne otwory do klamerki również mają idealne krawędzie. Wokół teleskopów skóra zawinięta idealnie, do tego spodnia strona paska bardzo dokładnie wykonana z cieniutkiej czarnej skóry. Rdzeń paska nie jest zbyt gruby, symetrycznie wklejony między warstwy skór. Wszystkie krawędzie paska są dokładnie pomalowane odpowiednią farbą. Szlufki wykonane perfekcyjnie. Całość uzupełnia dobrej jakości polerowana klamra.

Ale nie byłbym sobą, czyli niepoprawnym pedantem, gdybym nie znalazł kilku wad. Rdzeń paska przy teleskopach nie jest idealnie dopasowany i pod pewnym kątem światło inaczej się załamuje na licu paska. Jeden, przedostatni otwór do zapinania klamerki jest przesunięty o około 0,5 mm w prawo od osi paska. Zawinięcie skóry na teleskopach jest idealne ale wstawione tam wypełnienie jest o jakiś ułamek milimetra mniejsze niż szerokość paska.

No dobrze, pamiętam, że to ręczna robota i mimo tych drobnych niedoskonałości jestem bardzo zadowolony ze stosunku ceny do jakości. Tym bardziej, że owe wady widać dopiero po wnikliwej obserwacji paska. Pasek pomimo oczywistej twardości wierzchniej warstwy jest bardzo miękki i doskonale układa się na nadgarstku. Dlatego wystawiam ocenę 9,5 / 10.

 

Marinka weszła do wyższej ligi po jego założeniu i uważam, że wygląda z nim doskonale.

Edytowane przez Mc Gyver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale nie byłbym sobą, czyli niepoprawnym pedantem, gdybym nie znalazł kilku wad. Rdzeń paska przy teleskopach nie jest idealnie dopasowany i pod pewnym kątem światło inaczej się załamuje na licu paska. Jeden, przedostatni otwór do zapinania klamerki jest przesunięty o około 0,5 mm w prawo od osi paska. Zawinięcie skóry na teleskopach jest idealne ale wstawione tam wypełnienie jest o jakiś ułamek milimetra mniejsze niż szerokość paska.

 

Mc Gyver takie pedantyczne podejście do wszystkiego to chyba musi być męczące?

Jeśli nie dla Ciebie, to dla otoczenia :o 

Nie bierz tego do siebie, takie przemyślenia po przeczytaniu posta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Nie jest aż tak źle, pracuję na sobą ;) . Ogólnie objawia się to tylko w momencie kupowania nowych rzeczy, które po prostu mają być nowe i nieskazitelne, jeżeli takimi sprzedaje je producent (przy hand made jestem bardziej wyrozumiały). Poza tym starałem się dokładnie opisać rzeczony pasek, tak aby następny potencjalny klient, np. kolega z forum, wiedział za co płaci. :D

Edytowane przez Mc Gyver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę tematy o paskach hand made i wiem, że polerowana skóra płaszczki jest dość wymagająca w obróbce. W tym pasku krawędzie są idealnie przycięte, owalne otwory do klamerki również mają idealne krawędzie. Wokół teleskopów skóra zawinięta idealnie, do tego spodnia strona paska bardzo dokładnie wykonana z cieniutkiej czarnej skóry. Rdzeń paska nie jest zbyt gruby, symetrycznie wklejony między warstwy skór. Wszystkie krawędzie paska są dokładnie pomalowane odpowiednią farbą. Szlufki wykonane perfekcyjnie. Całość uzupełnia dobrej jakości polerowana klamra.

Ale nie byłbym sobą, czyli niepoprawnym pedantem, gdybym nie znalazł kilku wad. Rdzeń paska przy teleskopach nie jest idealnie dopasowany i pod pewnym kątem światło inaczej się załamuje na licu paska. Jeden, przedostatni otwór do zapinania klamerki jest przesunięty o około 0,5 mm w prawo od osi paska. Zawinięcie skóry na teleskopach jest idealne ale wstawione tam wypełnienie jest o jakiś ułamek milimetra mniejsze niż szerokość paska.

No dobrze, pamiętam, że to ręczna robota i mimo tych drobnych niedoskonałości jestem bardzo zadowolony ze stosunku ceny do jakości. Tym bardziej, że owe wady widać dopiero po wnikliwej obserwacji paska. Pasek pomimo oczywistej twardości wierzchniej warstwy jest bardzo miękki i doskonale układa się na nadgarstku. Dlatego wystawiam ocenę 9,5 / 10.

 

Marinka weszła do wyższej ligi po jego założeniu i uważam, że wygląda z nim doskonale.

 

Super recenzja, dziękuję, kolego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pojawilo się foto, bezel niebieski gmt, wskazówki tudorowe"...

post-95072-0-63560300-1505674439.jpg

Edytowane przez rafi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż tak źle, pracuję na sobą ;) . Ogólnie objawia się to tylko w momencie kupowania nowych rzeczy, które po prostu mają być nowe i nieskazitelne, jeżeli takimi sprzedaje je producent (przy hand made jestem bardziej wyrozumiały). Poza tym starałem się dokładnie opisać rzeczony pasek, tak aby następny potencjalny klient, np. kolega z forum, wiedział za co płaci. :D

Mógłbym prosić o namiar na autora tej płaszczki? Może być na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz w wyszukiwarkę zatoki "stingray strap", posortuj od najtańszych i te po 120-150 zeta są od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Sprzedawca tej płaszczki używa nicka: highlandcaboodle.

Edytowane przez Mc Gyver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz w wyszukiwarkę zatoki "stingray strap", posortuj od najtańszych i te po 120-150 zeta są od niego.

 

 

Sprzedawca tej płaszczki używa nicka: highlandcaboodle.

 Dziękuję bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.