Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Limitowana edycja z sieci.

Limitowana edycja z sieci.

Limitowana edycja z sieci.

post-95072-0-02683500-1520364457_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego konkretnego nie miałem, ale opierając się na moich doświadczeniach z ETA i Soprod nie powinien mieć odchyleń większej niż 5s/24h. Póki co to nie natrafiłem też na informacje o jakichkolwiek awariach.

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba nawet w tym wątku kiedyś ktoś pisał, że St1 robił w którąś stronę między 5, a 10 s na dobę.

Zatem, żeby się nie rozczarować, to nastawiałbym się na dobowe odchyłki rzędu +/- 10 s.

 

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam pomarańczowe akcenty, ładnie ożywiają zegarek. Na wiosnę i lato jak znalazł.

W tym połączeniu bardzo fajny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, że mam już 3 Steinharty i Nav B Uhr 44 ma odchyłkę zaledwie około 4 sek na dobę, czad jak dla mnie. Prawie jak mój Sub 16610. Tak mi się poszczęściło, bo z kolei Regulator Marine już tak  nie jest wyregulowany.... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Muszę się pochwalić, że mam już 3 Steinharty i Nav B Uhr 44 ma odchyłkę zaledwie około 4 sek na dobę, czad jak dla mnie. Prawie jak mój Sub 16610. Tak mi się poszczęściło, bo z kolei Regulator Marine już tak  nie jest wyregulowany.... :angry:

To jaką masz odchyłkę w przypadku tego Regulatra? Sam jakiś czas temu się nad nim zastanawiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

jak sama nazwa wskazuje. "Regulator" czyli trzeba regulować ;)

 

 

 

No własnie. Jaka odchyłka.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaką masz odchyłkę w przypadku tego Regulatra? Sam jakiś czas temu się nad nim zastanawiałem...

Mój Regulator ostatniej doby miał odchyłkę -2 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To chyba jednak nie jest tak źle. Tej wielkości odchyłka utrzymuje się, czy różnie z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu jest (-2), (+2), regularnie nie sprawdzam. Po weekendzie jest większa bo przeważnie leży w pudełku. Od poniedziałku zacznę test i w piątek napiszę co wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu jest (-2), (+2), regularnie nie sprawdzam. Po weekendzie jest większa bo przeważnie leży w pudełku. Od poniedziałku zacznę test i w piątek napiszę co wyszło.

Odchyłka +/-2 sec to bardzo dobry wynik.

 

Chyba się polubimy :)

 

Ładnie mu w tym brązowym pasku.

Edytowane przez rafi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się polubimy :)

 

 

wkamil gratuluję zakupu. Od kilku dni chodzi mi po głowie ten zegarek. Wcześniej byłem nastawiony na Aviatona ale ten  bardziej mi się podoba, niebieskie wskazówki super. Masz model 44 mm? Kupowałeś nowy? Bo patrząc na stronie kolegi Sirluke to obecnie ten model ma inną koronkę i wskazówkę sekundnika.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przybyło nowe ubranie dla pilota:

 

20180309_142844.jpg

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nice  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkamil gratuluję zakupu. Od kilku dni chodzi mi po głowie ten zegarek. Wcześniej byłem nastawiony na Aviatona ale ten  bardziej mi się podoba, niebieskie wskazówki super. Masz model 44 mm? Kupowałeś nowy? Bo patrząc na stronie kolegi Sirluke to obecnie ten model ma inną koronkę i wskazówkę sekundnika.

To jest model 44mm i ma już kilka latek, kupiony na forum z ogłoszenia :) Jest trochę różnic, wskazówka sekundowa jest inna, luma zielona (obecnie jest niebieska), srebrny mechanizm po całości (obecnie dwa duże koła są żółte) no i zdaje się u mnie jest mineralne szkło na dole (wnoszę to z niewielkiej ryski ;), teraz jest szafir na górze i na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wkamil, jeśli mnie wzrok nie myli, nowy nabytek ma nr 1010. Dobrze znam ten egzemplarz :)

Gratulacje, bardzo fajny zegarek.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdaje się, że poznałem już wszystkich poprzednich właścicieli, czołem Stenkomaniacy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony zapewniam, że bardzo dbałem o ten zegarek i nosiłem z szacunkiem :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten egzemplarz zmieni jeszcze właściciela nie raz. Fajna historia z tego będzie, trzeba zapamiętać ten numer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkamil jak Ci się znudzi daj znać :) chyba że nie wytrzymam i nabędę wcześniej nówkę, choć wg mnie koronka w Twoim zegarku dużo ładniejsza niż w obecnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza koronką moim zdaniem lepszy był też sekundnik oraz okrąg łączący indeksy.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.