Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Recommended Posts

Urwij jeszcze stówkę i bierz! Na forum rzadko się zdarzają zmęczone zegarki, każdy tu ma ich kilkanaście najmarniej, a sprzedawana są te najrzadziej noszone. No i to Tobie ma się podobać...

Ten o1 z bazarku wizualnie ładnie wygląda. A czy nowy drozszy czy używany tanszy to już decyzję musisz podjąć indywidualnie. :)

Dzięki koledzy. Wziołem za 1000zł. Ponieważ mam jeszcze innego divera na brazolecie do tego kupię chyba pasek. Pozdrawiam. Jak przyjdzie to wrzucę jakieś zdjęcia.

Pasek można wybrać pogrubiony w uszach.Wizualnie zmniejszy się wtedy przerwa między koperta a paskiem.

Fantom, bardzo fajnie!

Ale musisz nam koniecznie pokazać swojego divera, bo zegarka na branzolecie tośmy tu jeszcze nie widzieli <_<

Dobra, ale i tak pokaż... A najlepiej zrób porównawcze z Oceanem

Edited by Thomas666

Albo ja mam szczęście i Trafił mi się jakiś super egzemplarz albo firma mocno poprawiła jakość bo nie mam na tarczy ani jednego paprocha , nie idzie znaleźć jakiegoś błędu , data wycentrowana, idealnie szlify, koperta , spasowanie uszu jak na tą cenę majstersztyk. Do tego dobrze wyregulowany.

post-74721-0-92561000-1572948176_thumb.jpg

Zegareczek przyszedł. Super. Jestem zadowolony. Prezentuje się lepiej niż na zdjęciach. Dokładny..., sprawdzałem u zegarmistrza i przy różnych pozycjach wskazał od -3s do +4s. Uważam to za dobry wynik. Chyba, że się mylę i mnie wyprowadźcie z błędu. W wolnej chwili porównam go zdjęciowo w terenie z innym moim diverem, tak jak pisałem.

post-110877-0-00592700-1573396092_thumb.jpeg

Nie wiem co lepsze ETA czy Selita. Widziałem gdzieś na foru wypowiedzi, że to porównywalne werki. Może nie będzie tak źle.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Selita to już nie ETA niestety  :(  problemy z rezerwą chodu są częstym zjawiskiem. Widać albo tną koszty, albo problem z zaopatrzeniem w mechanizmy. Zawsze to był plus dla nich, że trzymali klasę z tymi werkami, jak wiele innych marek wkładał selity

Mam sw200 w Heroicu i w sumie nie narzekam, rezerwa jak trzeba, odchyłka -2s/doba...

Ale w Tritonie mam soprod'a i też nie narzekam, dokładny, rezerwę trzyma, a wiele negatywnych opinii o tym werku można znaleźć. Cóż, może farciarz ze mnie?

wiadomo że usterki to jest jakiś procent, dla mnie ważna jest świadomość. W dzisiejszym świecie większość zegarków jest objętych takim samymi prawami jak sprzęty gospodarstwa domowego, samochody itp. Liczy się zysk, sprzedaż. Dla mnie zegarek ma być odskocznią od tego, czyli na pierwszym miejscu stawiam trwałość i dokładność no oczywiście wygląd też się liczy. I jeżeli słyszę że parę osób ma problem z mechanizmem, to raczej unikam tego zegarka. Zakupu mojego Ocean One 500T dokonałem zaraz po tym jak zmienili mechanizm na ETA  2892 bo wiedziałem, że to jeden z najlepszych mechanizmów produkowanych masowo. Oczywiście to są moje poglądy i rozumiem, że inni mogą myśleć inaczej  <_<

Steinhart i tak miał  dobry kontrakt na Etę ,  ze starczyło aż na tyle lat . 

Wydaje mi się, że mimo wysokiej jakości nie cieszy się aż takim wzięciem na rynku. Patrzyłem teraz i jeszcze mają parę modeli z etą  :)

Od dziś mam Stenka Ocean GMT 42 mm, niestety brakuje mi 2-3 ogniw do komfortu noszenia go na bransie Ma ktoś może do odstąpienia? Bransa to bodaj 22 - 20 jak na foto.

b31572234f2bdb5bf842d5d2938fb215.jpg

Edited by Jaroslaw Jerry Esowy