Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Recommended Posts

W ofercie Steinharta Marine  Chrono w brązie z arabskimi cyframi,   pojawiła sie 2 opcja  czyli   rzymianka.

post-95072-0-34934100-1578140113_thumb.jpeg

No, Rzymianka bardziej do mnie gada, zastanawia mnie upór w drukowaniu czterech pałeczek na indeksie 4 i osobiście mnie to drażni :angry:

Pytanie koledzy mam, zamawiał ktoś ostatnio zegarek z polskiej strony, wszystko tam działa, można śmiało kupować? Pytam bo chcę zostawić tam parę złotych, wiem że kolega Łukasz jest a raczej chyba był na forum, ale zawsze lepiej spytać. Pozdrawiam

No, Rzymianka bardziej do mnie gada, zastanawia mnie upór w drukowaniu czterech pałeczek na indeksie 4 i osobiście mnie to drażni :angry:

Dlaczego?

To podstawowy i jak najbardziej poprawny zapis.

IV pojawiło się później, jako uproszczenie.

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

IV wizualnie bardziej mi podchodzi, ale IIII często stosowana przez innych producentów.

Kupowalem przez www a wysyłke realizowala Zegarmistrzowska , jak najbardziej obsługa godna polecenia.

Bo nigdzie nie występują cztery jednakowe znaki obok siebie, tylko na tarczy zegarka. Drażni mnie niekonsekwencja, nie podoba mi się, wolę IV

Dlaczego?
To podstawowy i jak najbardziej poprawny zapis.
IV pojawiło się później, jako uproszczenie.

Bo nigdzie nie występują cztery jednakowe znaki obok siebie, tylko na tarczy zegarka. Drażni mnie niekonsekwencja, nie podoba mi się IIII, zdecydowanie wolę IV

Kupowalem przez www a wysyłke realizowala Zegarmistrzowska , jak najbardziej obsługa godna polecenia.

Dzięki. Więc będę korzystać.

Wizualnie IIII na tarczy wygląda bardzo dobrze, bo dzieli ją na 3 równe części i taki zapis przeważnie przyjmują producenci aby tarcze miały estetyczny i zbalansowany wygląd. Wg mnie jest to oryginalne ale ciekawe i przemyślane rozwiązanie.

I, II, III, IIII

V, VI, VII, VIII

IX, X, XI, XII

Inny powód - czy raczej teoria - dla takiego zapisu, o którym kiedyś czytałem jest taki, że IV to dwie pierwsze litery od imienia Jupiter (IVpiter) - a w dawnych czasach był to chyba jakiś rzymski bóg stąd zapis IV nie był przez nich używany (mam nadzieję że nic nie pokręciłem:D).

Tak naprawdę nic nie jest wyjaśnione, bo są to tylko hipotezy :)

O ile pierwsze są raczej żartobliwe, to aspekt wizualny, czyli ostatnia z nich przemawia do mnie najbardziej.

Zwróćcie też uwagę, że VI na tarczy jest obrócona do góry nogami, a tak łatwiej ją pomylić z IV.

Nie przekonuje mnie to, tym bardziej, że byłby to wyjątek w zapisie, a konsekwencja podpowiada np 9 powinno być zapisane VIIII, 14 - XIIII

IIII wprowadza bałagan. Ale to moje zdanie.

Nie przekonuje mnie to, tym bardziej, że byłby to wyjątek w zapisie, a konsekwencja podpowiada np 9 powinno być zapisane VIIII, 14 - XIIII

IIII wprowadza bałagan. Ale to moje zdanie.

Masz prawo, a nawet powinieneś​ mieć własne zdanie.

Ale na koniec rzuć okiem:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/182228-iv-w-miejscu-vi-w-adriatica-a8276/

:)

Edited by Sol

Bardziej mnie ciekawi jak do tego doszło? :D

Rozumiem błąd przy projektowaniu, ale do gotowego zegarka to jeszcze jest kilka etapów.

Wytłumaczenie widzę tylko w tym, że Chińczykowi wszystko jedno.

Jedynka jest dobrze, a piątkę zapomnieli odwrócić " do góry nogami "

Ale ogólnie to jest duża wtopa

Edited by inomarek

Cześć,

Do tej pory tylko obserwowałem temat, ale przyszła pora by dołączyć oficjalnie jak posiadacz Steinharta, także witam Wszystkich serdecznie.
Obecnie posiadam O1 39, zegarek jest jeszcze na gwarancji to już mój czwarty produkt tej firmy i pierwszy raz zdarza mi się ten problem, a mianowicie śruby odkręcają się w trakcie noszenia (dotyczy to kilku ogniw), czy ktoś z Was miał podobny problem, czy wg Was można to zareklamować?

Pozdrawiam!

Edited by lenybo