Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, noszę się od dłuższego czasu z zakupem bardziej prestiżowego czasozapodawacza i jakoś najbardziej ciągnie mnie do Omegi. Jako, że stylistyka diverów bardzo do mnie przemawia to w tym kierunku chciałbym zmierzać.

I tu prośba o doradztwo: zakładam kupno używanego zegarka, a kwota jaką będę miał do dyspozycji to w porywach 12 k. Da się? I kwestia modelu (wiem, estetyka rzecz względna naturalnie) ale prosił bym o jakieś wskazówki, łącznie z kolorem, chociaż z racji uniwersalności skłaniam się ku czarnej. Pozdrawiam

Wg mnie;

1. PO w starszych wersjach

2. AT z ramka daty

3. Poprzednia SMPc


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Od kilku lat na bieżąco śledzę forum, wątek Omegi w szczególności, nabierając coraz większej ochoty na własne cudo.

I nareszcie, stało się!

Nowy seamaster wygląda absolutnie cudownie, a w szczególności w swoim naturalnym, morskim, środowisku  :)

Pozdrawiam serdecznie

post-74767-0-54705500-1563965212_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki research i i widzę, że w tej kwocie ciężko będzie. Albo nie wiem gdzie szukać :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam forumowiczów.

Od kilku lat na bieżąco śledzę forum, wątek Omegi w szczególności, nabierając coraz większej ochoty na własne cudo.

I nareszcie, stało się!

Nowy seamaster wygląda absolutnie cudownie, a w szczególności w swoim naturalnym, morskim, środowisku :)

Pozdrawiam serdecznie

Super, niech cieszy!!! A i fota z klimatem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Od kilku lat na bieżąco śledzę forum, wątek Omegi w szczególności, nabierając coraz większej ochoty na własne cudo.

I nareszcie, stało się!

Nowy seamaster wygląda absolutnie cudownie, a w szczególności w swoim naturalnym, morskim, środowisku :)

Pozdrawiam serdecznie

Mega fajny sport!

Szybki research i i widzę, że w tej kwocie ciężko będzie. Albo nie wiem gdzie szukać :o

12 to aż nadto na starszą smpc. Czekaj i szukaj, za te pieniądze normalnie kupiłbyś nową w salonie. Na chrono24 dilerzy z monaco coś mieli jeszcze niedawno ze starszego stocku w tej cenie, jeśli chcesz nówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pokazana została olimpijska edycja AT na igrzyska 2020.

Jak dla mnie totalne nieporozumienie.

 

Miałem okazje zobaczyć ją na żywo w butiku Omegi i jest o wiele lepiej niż na zdjęciu i filmie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza chyba trochę jak z AT z Bonda...?

 

Tam wyglądała super IMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie;

1. PO w starszych wersjach

2. AT z ramka daty

3. Poprzednia SMPc

Z tego wynika, że najnowsze wypusty Omegi o kant d*py potłuc. Coś w tym jest ;-)

Jestem skłonny się zgodzić.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że najnowsze wypusty Omegi o kant d*py potłuc. Coś w tym jest ;-)

Jestem skłonny się zgodzić.

 

A za 12k to już można upolować 2254.50 w pełnym secie i idealnym stanie a to jest najlepszy diver jaki Omega kiedykolwiek zrobiła.

Uprzedzając - tak, mam ale nie sprzedaję i nie będę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że najnowsze wypusty Omegi o kant d*py potłuc. Coś w tym jest ;-)

Jestem skłonny się zgodzić.

Po pierwsze primo śmiem sie nie zgodzić

Po drugie primo nowym wypustom nic nie brakuje

Po trzecie secundo z tego co zauważyłem tu na forum to w przypadku omeg wychwala sie wersje przedostatnie, gdy ostatnia np wersja była 300m bez fal to duża grupa osób twierdziła ze najlepsza wersja była ta z tradycyjnymi falami a gdy weszły niwe fale to nagle ceramika została okrzyknięta klasykiem i juz nie przeszkadza ze swieci sie jak psu jajca na wiosnę ze bransoleta włosy wyrywa ;) a nowa tradycyjnie jest ble :D

Po czwarte w przypadku nowej PO pisze o wersji która nosze 43.5 śmiem twierdzić ze

Po pierwsze primo ma jak najbardziej idealne proporcje z wszystkich PO

Po drugie primo jest antymagnetyczna czy jak to sie tam pisze

Po trzecie secundo przynajmniej na moim nadgarstku nowa bransoleta nie załamuje sie przy uszach tak fatalnie jak przy 8500

Po czwarte kochajmy wszystkie zegarki

:D


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po pierwsze primo śmiem sie nie zgodzić

Po drugie primo nowym wypustom nic nie brakuje

Po trzecie secundo z tego co zauważyłem tu na forum to w przypadku omeg wychwala sie wersje przedostatnie, gdy ostatnia np wersja była 300m bez fal to duża grupa osób twierdziła ze najlepsza wersja była ta z tradycyjnymi falami a gdy weszły niwe fale to nagle ceramika została okrzyknięta klasykiem i juz nie przeszkadza ze swieci sie jak psu jajca na wiosnę ze bransoleta włosy wyrywa ;) a nowa tradycyjnie jest ble :D

Po czwarte w przypadku nowej PO pisze o wersji która nosze 43.5 śmiem twierdzić ze

Po pierwsze primo ma jak najbardziej idealne proporcje z wszystkich PO

Po drugie primo jest antymagnetyczna czy jak to sie tam pisze

Po trzecie secundo przynajmniej na moim nadgarstku nowa bransoleta nie załamuje sie przy uszach tak fatalnie jak przy 8500

Po czwarte kochajmy wszystkie zegarki

:D

Pod czwartym primem, ultimem podpisuję się wszystkimi kończynami :D

A zwłaszcza omegi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Po pierwsze primo śmiem sie nie zgodzić

Po drugie primo nowym wypustom nic nie brakuje

Po trzecie secundo z tego co zauważyłem tu na forum to w przypadku omeg wychwala sie wersje przedostatnie, gdy ostatnia np wersja była 300m bez fal to duża grupa osób twierdziła ze najlepsza wersja była ta z tradycyjnymi falami a gdy weszły niwe fale to nagle ceramika została okrzyknięta klasykiem i juz nie przeszkadza ze swieci sie jak psu jajca na wiosnę ze bransoleta włosy wyrywa ;) a nowa tradycyjnie jest ble :D

Po czwarte w przypadku nowej PO pisze o wersji która nosze 43.5 śmiem twierdzić ze

Po pierwsze primo ma jak najbardziej idealne proporcje z wszystkich PO

Po drugie primo jest antymagnetyczna czy jak to sie tam pisze

Po trzecie secundo przynajmniej na moim nadgarstku nowa bransoleta nie załamuje sie przy uszach tak fatalnie jak przy 8500

Po czwarte kochajmy wszystkie zegarki

:D

Bardzo Cię polubiłem chłopcze. Jak masz na i imię? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za 12k to już można upolować 2254.50 w pełnym secie i idealnym stanie a to jest najlepszy diver jaki Omega kiedykolwiek zrobiła.

Uprzedzając - tak, mam ale nie sprzedaję i nie będę ;)

 

To jest 300-tka która najlepiej opiera się próbie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że najnowsze wypusty Omegi o kant d*py potłuc. Coś w tym jest ;-)

...

Tak to wygląda wg mnie. Te mi się podobają i już.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czwarte kochajmy wszystkie zegarki

:D

 

To jest najważniejsze :)

Oczywiście rozumiem też udoskonalanie mechanizmu. Wszystkie ww. modele (AT, PO, SMP) przeszły przez kaliber 2500, który zastąpiono lepszym kalibrem 8500 i pochodnymi. To jest spory skok technologiczny. Niestety, nie poszedł w parze z akceptowalnymi rozmiarami, jedynie AT się broni. Nie tylko mnie nie podoba się klockowatość najnowszych PO i SMP, jest to powszechnie wyrażane zastrzeżenie do nowych modeli Omegi.

Jeśli chodzi o politykę nazwijmy to "dizajnerską" Omegi, osobiście mam bardzo duże zastrzeżenia. PO, SMP, AT - które to już kolejne wersje na przestrzeni stosunkowo krótkiego okresu? PO od pierwszej wersji z kalibrem 2500 doczekała się już chyba trzech??? kolejnych odsłon. Pierwsza AT ma bodajże też trzy następne. SMP zależy od której liczyć, ale też zmienia się regularnie. Wygląda to jak pościg za najnowszymi trendami mody, co akurat niezbyt cenię w takiej dziedzinie jak zegarmistrzostwo, gdzie powinno się trochę rozważniej podchodzić do face liftingu swoich sztandarowych linii (chyba wszystkie ww. modele możemy uznać za sztandarowe). Klasyka gatunku powinna się bronić przez długie lata i to bez wprowadzania żadnych zmian w wyglądzie. Skoro tak długo projektowaliśmy drugą generację, to po co tak szybko zastępujemy ją trzecią? Druga była nieudana? A przecież gdy ją wypuszczano były same och i ach. Z mojego punktu widzenia ciągły face lifting to brak szacunku dla danej linii, co powoduje, że linia coraz bardziej traci przymiot "kultowości", o ile w ogóle ten przymiot zdobyła.

 

P.s.

Wiem, dział marketingowy Omegi jest innego zdania ;)

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kolegów , którzy dłużej niż ja posiadają Speedmastera z mechanizmem 1861 - czy ktoś z Was sprawdzał dokładność chodu ?

U mnie od soboty robi +4 sek/dobę.

 

Jak to wyglada u Was ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Pisałem tutaj wcześniej, mój jako nowy robił +6s odkładany na dekiel. W innych pozycjach było gorzej/podobnie. Po trzech latach robi +2.5s. W międzyczasie nie sprawdzałem, ale na pewno chód się poprawił po kilku miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - pytałem z czystej ciekawości bo nie kupiłem go po to żeby był mega precyzyjny tylko dlatego , że ma w sobie to coś oraz kawałek historii , którą bardzo lubię. I jest uzupełnieniem dla mega precyzyjnego OP.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Na nowym pasku od Mateusza :-)

post-34987-0-41693200-1563992142_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowym pasku od Mateusza :-)

Bardzo fajnie wygląda, inaczej, lepiej, podoba się nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo fajnie wygląda, inaczej, lepiej, podoba się nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0232

Piotr, wyjątkowo muszę się z Tobą zgodzić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, wyjątkowo muszę się z Tobą zgodzić ;-)

"Wyjątkowo"? Hi,hi, ja zawsze zgadzam się z Tobą nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

"Wyjątkowo"? Hi,hi, ja zawsze zgadzam się z Tobą nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0001

Ale ja NIE ZAWSZE zgadzam się z Tobą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja NIE ZAWSZE zgadzam się z Tobą ;-)

 nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0262

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.