Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

post-63031-0-03408700-1563649616_thumb.jpeg

A ja celebruję 50-lecie ze speedytuesday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne widoki z tego księżyca :)cc49055aa258d0ee8c755ebfbe317894.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten historyczny dzień zgłaszam się do klubu z kolejnym nudnym Moonwatchem. Dodatkowo kompletnie nie w swoim środowisku :)

 

Fotka z plaży, jak mniemam.

Czułbym lekki dysonans mając na ręku zegarek, który był na księżycu, ale nie można z nim wejść do wody :D

Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytuj zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wody zawsze można wejść, byleby nie zamaczać   :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarłem do domu żeby nie powiedzieć wylądowałem

A więc chciałem się przywitać i zameldować w temacie Omegi z moim nowym nabytkiem.

Już jakiś czas temu pytałem Was o Wasze opinie , uwagi i spostrzeżenia i teraz dziękuję Wam za odpowiedzi.

Szczególnie muszę podziękować Robertowi bo dzięki niemu mam mój zegarek - Robert wielkie dzięki i bardzo się cieszę , że mogłem Cię poznać osobiście.

Mariuszowi , że przekazał mi namiary na Roberta !!!

Maciek - dzięki Tobie i naszemu spotkaniu w Polańczyku z Tobą i Speedmasterem podjąłem ostateczną decyzje że to właśnie Omega będzie w parze z moim OP .

Na koniec kilka zdjęć autorstwa mojego syna , który mam nadziej odziedziczy po mnie pasje zegarkową ...... i zegarki

c713d2b15e84bc52f1b89208f45f7453.jpg

5d738c44f05c0df670ec0a108f2a9018.jpg

8fbe50fb6912989751129d45b10c0881.jpg

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hesalit

 

Prawidłowa opcja. Gratuluję.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Nie chwaląc się to mój speedy zainspirował Maćka do zakupu. To działa jak jakiś wirus :)


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gratulacje. Nie chwaląc się to mój speedy zainspirował Maćka do zakupu. To działa jak jakiś wirus :)

Coś w tym jest :D

Byłem prawie zdecydowany, ale to tylko przymiarki w sklepie. Dodatkowo kilku kolegów mnie próbowało od tego niecnie odwieść, po przymiarce Twojego w normalnym świetle już nie było wątpliwości :)

Za co jeszcze raz dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pokazałeś sporo fajnych zegarków. Również dzięki.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pokazałeś sporo fajnych zegarków. Również dzięki.

Mi Maciek też proponował pokazanie swoich innych zegarków - na szczęście nie uległem pokusie i skończyło się tylko na Moonie.

Resztę zegarków widziałem na zdjęciach - swoją drogą zarąbistych zdjęciach. Może jak za jakiś czas będę znowu w okolicach Maćka to się umówimy na kolejne spotkanie i znowu się czymś zarażę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z plaży, jak mniemam.

Czułbym lekki dysonans mając na ręku zegarek, który był na księżycu, ale nie można z nim wejść do wody :D

Polska plaża więc nie ciągnie za bardzo do morza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moonów nigdy za wiele, szczególnie w obliczu takiej rocznicy  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie szkodzi. Moonwatch wylądował 20 lipca o 20:17 UTC. Armstrong wyszedł z lądownika o 2:56 UTC, ale bez zegarka, a dopiero później o 3:14 UTC Aldrin z zegarkiem, więc był już 21 lipca i to też można w razie czego świętować   :)

 

Aldrin_Apollo_11.jpg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to ja wstrzeliłem się jako pierwszy w faktyczną rocznicę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat, zegarkowe świry i sama Omega bardziej skupia się na fakcie lądowania 20 lipca. Ale jak bardzo chcesz to możesz apostołować i nawracać wszystkich na 21 lipca.  ;) Celem misji Apollo 11 było lądowanie a nie transport zegarków. Speedmaster został wybrany jako narzędzie, a nie dla chwały marki i modelu. Ta przyszła sama później, a Omega już tylko ją  wzmacniała marketingowo, chociaż niestety czasami przeinaczając fakty.  Armstrong, Aldrin i Collins mieli w rzeczywistości trzy różne referencje Speedmastera: 145.012, 105.012, 105.003. Jak to dobrze pamiętam artykuły z Fratello, to do dziś nie jest do końca jasne, który miał którą (a Collins na księżycu przecież nie wylądował) i która nie była definitywnie pre-Moonwatchem. Sama Omega wykorzystuje obie daty (zazwyczaj jedną dla modelu Moonwatch, a drugą do limitek rocznicowych). Tak jak do dziś wprowadza w błąd hasłem na deklu "First and only...." w szafirowym Moonie, tak i robiła to kiedyś, kiedy słowa wypowiedziane 20 lipca podpisywała  datą 21 lipca. Zatem na pytanie czy się wstrzeliłeś w rocznicę należy odpowiedzieć jak prawnik, "to zależy..." co chcesz świętować i dorobić do tego uzasadnienie w ciągu 14 dni od daty złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia   :D

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.