Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nic nie wiadomo- na razie to są bezzaliczkowe rezerwacje, więc warte tyle co nic... a i tak przynajmniej kilka osób już się wykruszyło.

Ja znowu na początku się podjarałem, aby po kilku godzinach stwierdzić, że wystarczy, że Moon nie ma daty, to jeszcze w tej wersji z branzy go obdarli- to jednak już nie dla mnie.

Może kiedyś jeszcze do niego wrócę, ale już do klasyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - przecież jest zastrzeżenie, że nie gwarantują dostępności zegarka w lato ;)

Cała Australia jest wkurw... bo się nie załapała na akcję zamówień. Być może Omega cos wymyśli w stylu limitacji ilości na poszczególne kraje ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to czy ktoś tropi, czy wierzy ze wszystko jest swiss, chodzi tylko o dobro nas-czyli uzytkowników.

Tak nalezy odbierać wynajdowane przeslanki ze jednak producenci zegarkowi nie są tacy szwajcarscy na jakich się kreują, a nie deprecjonować tych co patrzą im na ręce.

 

Chowanie glowy w piasek, czy slepa obrona to nie jest wyjscie na rozwiązanie "problemu".

 

Z artykulem się zapoznałem, całym, mówiac kolokwialnie-'gość gada jak potłuczony'-w kontekscie całego wywiadu.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopuścił się modnej ostatnio niebywale - niezręczności ;)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma rację,jakościowo dzisiejsze zegarki omegi niszczą te z lat 80 tych..

To pan prezes amerykę odkrył, w 1981 Omega była na skraju bankructwa, odrzuciła przejecie przez Seiko, uratowaly ją banki i pózniejsze fuzje....

 

 

P.S W tym czasie nie tylko Omega zaprzestala rozwoju i walczyła raczej o przetrwanie niż innowacyjnosć...

 

Brawo pan prezes, widać-zorientowany jest w branzy....haha

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w gre wchodzą ogromne pieniadze to 'gadające glowy' mówią co nalezy...

 

Przeczytaj moj powyzszy post-bo zdaje sie pisaleś w tym momencie :)

 

 

 

P.S Dziwnym trafem"nagle się obudzili" i dementują....:)

 

Edit

Grut się pali, mało kasy....

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/133048-zegarkiipasjapl-baselworld-2016-jaka-jest-kondycja-branży/

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicon, jesteś z Krakowa, znasz pewnie KFA?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie KFA dla zainteresowanych na pokaz zaposiadywuje jedną linię produkcyjną jakiegoś tam produktu a gros towaru płynie do nich okrętami w kartonikach z napisem Made in Poland.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nicon,

dzięki za linka, kilka ciekawych informacji można wyłowić.

Np kolejny akapit mówiący o potrojeniu średniej ceny w okresie ostatnich 15 lat, świadomości ze pod przykrywką swiss made można wiele ukryć i zagrożeń dla branży jakie mogą nieść nadużycia na tym polu.

 

W kontekście takich wypowiedzi i podania konkretów o pochodzeniu produkcji gość musiałby być skrajnie nieodpowiedzialny aby mówić nieprawdę. Co oczywiście jest możliwe bo wystarczy wspomnieć afery w branży motoryzacyjnej, jak producenci oszukiwali.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić, lub zdemontować oryginalność tego paragonu? (ogniwo do brasnolety Omegi Planet Ocean 8500 20mm)

Jesli to fałszywka to uwierzę :) w zapewnienia CEO.post-48316-0-66393200-1484170474_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już spotkałem się z tym w branżowych tekstach nawet wielokrotnie, że pojęcie "strap" obejmuje też bransolety.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę by wygladało ze jestem stroną atakującą, ale na smieszność naraził się nazywajać produkty SWOJEJ FIRMY z lat 80 'gównem"...to wystarczy by nie traktować powaznie Jego wypowiedzi.

Gdzieś już spotkałem się z tym w branżowych tekstach nawet wielokrotnie, że pojęcie "strap" obejmuje też bransolety.

Wielce prawdopodobne.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić, lub zdemontować oryginalność tego paragonu? (ogniwo do brasnolety Omegi Planet Ocean 8500 20mm)

Jesli to fałszywka to uwierzę :) w zapewnienia CEO.

Marek a widziałeś zdjęcie Piotra Ratyńskiego w stroju biskupa? Czy to oznacza, że wierzysz iż jest biskupem?

Jeśli chcesz to dostarczę Tobie takich fotografii więcej z takim logotypem i domniemanym odbiorcą jaki zamówisz.

Ile chcesz? Na Rolexa, Patka, Lange?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam sie podoba z bransoletą?

3238b4b39ad9f278bff2f11460f0a56e.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a widziałeś zdjęcie Piotra Ratyńskiego w stroju biskupa? Czy to oznacza, że wierzysz iż jest biskupem?

Jeśli chcesz to dostarczę Tobie takich fotografii więcej z takim logotypem i domniemanym odbiorcą jaki zamówisz.

Ile chcesz? Na Rolexa, Patka, Lange?

Gustaw, to nie jest odpowiedz.

Pytanie dotyczyło potwierdzenia lub obalenia oryginalnosci tego paragonu, a co ludzie są w stanie wyprodukować, to wiem, wystarczy popytać pracujacych np w US :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zdjęcie to ani dowód ani nawet sensowna poszlaka. Mogę Tobie takich zdjęć zrobić sto.

 

Nikt autentyczności nie potwierdzi więc można tak sobie rzucać w każdego błotem y gnojem.

 

Szymon, bardzo dobrze to wygląda.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już spotkałem się z tym w branżowych tekstach nawet wielokrotnie, że pojęcie "strap" obejmuje też bransolety.

 

tak jest . 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zdjęcie to ani dowód ani nawet sensowna poszlaka. Mogę Tobie takich zdjęć zrobić sto.

Nikt autentyczności nie potwierdzi więc można tak sobie rzucać w każdego błotem y gnojem.

.

Widzę ze się 'nie dogadamy' w tej materii :)

Co do dowodów i poszlak posiadam odmienne zdanie.

Wystarczy by ktoś z kolegow mieszkajacych w Norwegii wykazał trochę zainteresowania i poswiecił czas, a autentyczność mozna potwierdzić dwoma telefonami.

 

A produkcja tego typu falszywek to przestępstwo.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie wykluczam, że to może być oryginał - dla jasności. Tym bardziej, że zeznania szefa mogą to potwierdzać - "strap".

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie ma potrzeby potwierdzać ani podważać wiarygodności paragonu. Jest oryginalny jak również informacja na nim umieszczona. Irek też potwierdził, że zwyczajowo strap oznacza rownież bransolety. Dla mnie temat jest jasny.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 36 lat jakiś CEO przemówi do ludu, że okres współpracy z Chinami był bardzo gówniany w ich historii. I co im zrobisz ? Ja już wtedy mogę kiepsko widzieć i słyszeć. Ale już teraz mam na to wylane i nie kontynuuje. Chcą być 100% czyści niech pokażą namacalne dowody.

 

A Rafał znowu na przymusowym leczeniu psychotropami bo żeście smiali się z niego, że znalazł różne ogniwa w swojej bransolecie... To jak jest "obejma" po szwajcarsku z angielskiego ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kamienie, bransolety, paski. Jeśli całe zegarki poza kamieniami są w 100% szwajcarskie to super sprawa.

 

Natomiast szczerze mówiąc to skoro liczebnie a jeszcze bardziej wartościowo udział części z Chin jest tak marginalny - to dziwi mnie rezygnacja z możliwości podniesienia czoła i stwierdzenia:"nasze zegarki są w 100% szwajcarskie". Dla drobnych procentów czy promili dodatkowego zysku?

Ile procent zysku z korzyści wizerunkowych mogliby zyskać mogąc powiedzieć o swoim produkcie: "100% swiss"??

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, oni niczego nie mają powodu dowodzić bo nie naruszają kryteriów swiss made a w ciągu 15 lat zegarki zdrożały 300% przy likwidacji autoryzowanych punktów sprzedaży niemal o połowę.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam sie podoba z bransoletą?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Słaby składak bo zegarek będzie szczotkowany cały a tu ma polerowane boki. Moim zdaniem jeżeli bransoleta to nie taka tylko cała szczotkowana i bardziej widział bym bransoletę trzy rzędową jak np z PO. Mi na pasku pasuje super. Nie założę do niej bransolety jeżeli udA mi się ją kupić.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie ma potrzeby potwierdzać ani podważać wiarygodności paragonu. Jest oryginalny jak również informacja na nim umieszczona. Irek też potwierdził, że zwyczajowo strap oznacza rownież bransolety. Dla mnie temat jest jasny.

Dla mnie też, był zresztą od dawna, moze nie w kwestii rozumienia, czy uzywania sformulowania slowa 'strap", a produkcji elementów zegarka- w tym przypadku bransolety w Chinach, za co byłem besztany :) na forum ze o glupku i pijaku nie wspomnę :)

 

Ile taka bransoleta chinsko omegowa teraz kosztuje w butiku?

Bo tu od 1730 zł do 6430 zł...

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://zegarmistrz.chorzow.pl/k211_255-bransoleta-omega.htm&ved=0ahUKEwik8_SumLvRAhVDOJoKHVw7DHAQFggjMAE&usg=AFQjCNGxuRftaus9KbiloBat1tQM14I4rg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.