Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Guest Mateusz Dąbrowski

To w sumie subiektywna sprawa  potrzeb - ja bym swojego Speediego przy takim wyniku nie dawał. Dobry wynik, a do tego jak spieszy to problemu nie ma (gorzej jakby późnił).

Jednak trochę mnie denerwuje, że muszę 3x w miesiącu go przestawiać (używam go jako EDC i nie toleruję przesunięć względem prawidłowego czasu o ponad 1 min.) Poza tym lepiej jednak odkręcać i zakręcać koronkę rzadziej niż częściej... Zakładam też, że przy przeglądzie dostałbym nowe uszczelki co byłoby jakąś wartością dodaną  ;)

Edited by rafgam

Guest Mateusz Dąbrowski

A, jeżeli chodzi Ci o serwis w SGP to tym bardziej nie polecam. Mojego Speediego nie wyregulowali nawet do Twoich wyników - według ich wydruku robi po kilkanaście sekund na większości pozycji...

Za dwa tysiace w S G to te kilka sekund bym sobie darował...,zreszta,jak kto woli-porysowany zegarek z S G ,czy kilku sekundowa odchylka...:-)

Pozdrawiam, Marek

To raczej byłoby na gwarancji więc bezpłatnie, ale chyba muszę się jeszcze nad reklamacją w SGP poważnie zastanowić...

A czy warto w ogóle coś robić z taką odchyłką - czy jest szansa na poprawę po wizycie w dobrym serwisie? 

Guest Mateusz Dąbrowski

Na gwarancji jeszcze bardziej odradzam, dostaniesz w gorszym stanie niż oddałeś - i mówię to z własnego doświadczenia. Póki zegarek nie ma poważnej wady omijaj ten serwis jak się tylko da.

Co do zrobienia tego ogólnie - jest szansa oczywiście, będzie Cię to trochę zapewne kosztować ale dobry zegarmistrz może spróbować nastawić to lepiej. O ile lepiej - to już kwestia zegarmistrza i mechanizmu.

Z drugiej stronie przy tak małej odchyłce sprawdziłbym od ręki jak się zegarek zachowuje w różnych pozycjach i zamiast nastawiać go, to po prostu korygował odpowiednią pozycją przez noc.

Guest Mateusz Dąbrowski

Zaszedłem dziś do butiku Omegi warszawskiego - pierwsza klasa (oby serwis kiedyś dogonił). Obsługa nieba uchyla, a wręcz nawet do nachalności nieco się z wiedzą i wsuwaniem zegarków na rękę posuwa (co dla nas, świrów, jest raczej pozytywne) - chciałem zobaczyć Seamastera 300, ale niestety go nie było. Zostanie dla mnie do przymierzenia (sic) sprowadzony, pokazano mi kilka speedmasterów, zaproponowano kupno pudełka od nowej ref. moonwatcha (około 600 franków... bez komentarza), przedstawiono model działania wychwytu co-axial (jak już mówiłem, wręcz nachalność), ale generalnie jestem pozytywnie zaskoczony podejściem do klienta (nie ma absolutnie wywyższania się i podejścia "pana nie stać na przymierzanie" i to mimo, że byłem w mocno smart casualowym stroju, z naciskiem na casualowy wręcz). Wybór zegarków niestety wciąż jeszcze nie taki, jaki mógłby być (brakuje paru co ciekawszych modeli), ale też i nie jest źle - nowa ref moonwatcha z boxem, speedmaster alaska project, speedmaster z-33, dwa mark II i trzeci - rio - w drodze. Dobry punkt i warto zajrzeć z pewnością :)

Może faktycznie serwis dogoni ten poziom obsługi, może warto oddawać na serwis za pośrednictwem tego butiku.

1dFQTya.png

Guest Mateusz Dąbrowski

Jeżeli w ogóle coś tam oddawać to zdecydowanie poprzez ten butik, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości

Swoją drogą 2000zł za pudełko ze szkiełkiem i przyrządem do zmiany pasków to faktycznie trudno skomentować...

1dFQTya.png

Guest Mateusz Dąbrowski

Swoją drogą 2000zł za pudełko ze szkiełkiem i przyrządem do zmiany pasków to faktycznie trudno skomentować...

Cóż, równowartość podwyżki ceny Moonwatcha, gdzie jedyną zmianą poza referencją jest właśnie to pudełko. A w nim oprócz powyższego są dwa paski i medialion służący ponoć jak klips do papieru :rolleyes: co o tyle uzasadnia tę cenę, że paski Omega generalnie sprzedaje po 500-800zł ;)

Edited by Mateusz Dąbrowski

Cóż, równowartość podwyżki ceny Moonwatcha, gdzie jedyną zmianą poza referencją jest właśnie to pudełko. A w nim oprócz powyższego są dwa paski i medialion służący ponoć jak klips do papieru :rolleyes: co o tyle uzasadnia tę cenę, że paski Omega generalnie sprzedaje po 500-800zł ;)

To nie jedyna różnica , w nowej referencji bransoleta jest z ogniwami skręcanymi.

Właśnie, czy ktoś pytał jak wygląda serwis poprzez butik? Czy jest taka możliwość?

Im na pewno zależy na kliencie więc może niech oni się martwią żeby w serwisie wszystko poszło OK.

Właśnie, czy ktoś pytał jak wygląda serwis poprzez butik? Czy jest taka możliwość?

Im na pewno zależy na kliencie więc może niech oni się martwią żeby w serwisie wszystko poszło OK.

Pewnie trwa jeszcze dłużej.....

Złudne nadzieje...

Pozdrawiam, Marek

Guest Mateusz Dąbrowski

Przy półtora miesiąca na regulację ten dodatkowy tydzień na transport w obie strony nie boli, a jest szansa, że faktycznie z butikiem łatwiej będzie się dogadać co do stanu w jakim oczekujemy zegarka z powrotem.

Sie trzeba przejechać i pogadać.

Przy okazji można trochę ponarzekać na SGP ;)

Może ktoś się w końcu za to zabierze.

Guest Mateusz Dąbrowski

Ja już ponarzekałem krótko w mailu, jednocześnie chwaląc sam butik. W odpowiedzi:

Bardzo dziękujemy za pozytywną opinię. Bardzo ją doceniamy.

Z pewnością poziom jakości serwisu będzie identyczny z poziomem obsługi butiku, pracujemy nad tym.

Oby :)

Czy może ktoś ma adres zegarmistrza albo bardziej elektronika gdzie można by bylo naprawic moduł Omega Cal 1640????

Nie dziwota!

Piepanik jak ta lala.... :wub:

I to nie  ten z awataru.

Czyżby druga pięknisia?

Edited by lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)