Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Guest Mateusz Dąbrowski

Przymierz w kraju po czym zamów przez sieć :) Ewentualnie mocna negocjacja - choć może być ciężko, bo wszystkie marki tną polityki rabatowe, Omega otwierając butik w Warszawie pewnie tym bardziej.

Edit: Co do Rio ja na razie do szczegółów się nie dokopałem, ale pewnie nie wcześniej niż styczeń razem z Seamasterem 300.

Edited by Mateusz Dąbrowski

Nie lubię tak, jak ktoś ma sklep i ponosi jego koszty, to nie będę go tylko do przmiarki wykorzystywał, to nie fair, zamówię na odległość i tyle, duża łapa wybacza wszystko, no może poza małymi zegarkami ;)

Edited by Kayman

Guest Mateusz Dąbrowski

Przymierz w sklepie, zaproponuj rozsądną cenę, a jak odrzucą to kup w sieci. Koszty kosztami, 25% więcej marży niż sklepy w nieco bogatszych jednak niemczech - 25 procentami ;)

No nie, to racja, nie zamierzam przepłacić więcej niż 1000zł, gdzie poza Warszawą jest możliwe obejrzenie tego zegarka?

Guest Mateusz Dąbrowski

Ja widziałem ją w Kruku (http://wkruk.pl/zegarek/zegarek-omega-speedmaster-mark-ii,id-74088), ale w których salonach konkretnie ona jest dostępna - nie mam pojęcia.

Edit: O ile dalej trzymają się polityki 20% maksymalnego rabatu jaki da się utargować (daawno temu tak u nich było), to byś dał radę ściąć cenę do 15,5 tyś.

Edited by Mateusz Dąbrowski

Dzień dobry, ostatnio choroba na TH trochę przeniosła się na Omegi, powiedzcie,które modele mają powyżej 42mm? Poza nurkami, do których jeszcze nie dojrzałem ;) Na razie na topie mam Speedmaster Mk.II vintage (ale nie mogę przeboleć plastikowej szybki) bądź nowego co axial, ew Speedmastery z szerokimi wskazówkami,ale one chyba mniejsze występują? No i Speedy 125, spory się wydaje, ale znowu plastik? :( Mam pecha i ręka zawsze na coś twardego trafia...

Czegoś nie rozumiem.

Speedmaster Mk II - jakiej plastikowej szybki nie możesz przeboleć ?

Speedmaster 125 - j.w. ???

Guest Mateusz Dąbrowski

Czegoś nie rozumiem.

Speedmaster Mk II - jakiej plastikowej szybki nie możesz przeboleć ?

Speedmaster 125 - j.w. ???

W Speedmasterze Mark II vintage i Speedmasterze 125 masz szkiełko z plexi. Niektórym to przeszkadza - kwestia tego co się robi z zegarkiem i czy lubi się polerować czasem ten plastik.

Bez przesady....w biurze nie pracuję ;)  i jakoś niespecjalnie mi się szkiełko rysuje..

Czy to  snobizmem nie pachnie? :P  ;)

Pozdrawiam, Marek

Guest Mateusz Dąbrowski

Raczej kwestia gustu - ja plastiki zdecydowanie wolę, ładniej wyglądają, są ciepłe i ich polerowanie co jakiś czas daje przyjemność z obcowania z zegarkiem. Inni jednak wolą nie mieć żadnej rysy i tyle - wybór jest, dla każdego coś dobrego :)

Druga sprawa to to że Speedmaster mk II vintage nie ma powyżej 42 mm (choc ma ponad 41 mm :) )

Speedmaster 125 ma 42 mm

Dopiero nowy mk II ma ponad 42 mm dokładnie 42.4 mm :)

o co chodzi z tymi 42 mm ?

W Speedmasterze Mark II vintage i Speedmasterze 125 masz szkiełko z plexi. Niektórym to przeszkadza - kwestia tego co się robi z zegarkiem i czy lubi się polerować czasem ten plastik.

Mam speedmastera mk II vintage i jeżeli jego szkło jest z plexi to ....

Druga sprawa to to że Speedmaster mk II vintage nie ma powyżej 42 mm (choc ma ponad 41 mm :) )

Speedmaster 125 ma 42 mm

Dopiero nowy mk II ma ponad 42 mm dokładnie 42.4 mm :)

o co chodzi z tymi 42 mm ?

Generalnie mniejsze zegarki tak sobie mi się na mojej ręce podobają, mam ok 20cm w nadgarstku. Co do szkiełka, słyszałem że bardzo podatne na zarysowania, z tworzywa sztucznego, ja wolałbym szafirowe. Chyba że to po prostu szkło, choć niewiele to zmienia.

Edited by Kayman

Guest Mateusz Dąbrowski

Mam speedmastera mk II vintage i jeżeli jego szkło jest z plexi to ....

Hm, a może faktycznie w Marku starym wsadzili mineralne zamiast plexi jak w Moonwatchu. Tak czy inaczej - rysowalne w przeciwieństwie do szafiru. A jak mineralne to do tego ciężko spolerować w przeciwieństwie do plexi.

Jest tak moonwatch ma wypukłe szkiełko z plexi.

Mk ii ma płaskie mineralne. nowy mk II ma szafir

Spokojnie, to mineralne szkło jest polerowalne i to bez wyjmowania bo wystaje z koperty.

Mark II w ogóle to miód zegar :

post-42288-0-70926900-1414450720_thumb.jpg

Choć trzeba przyznać że w nowej wersji nie udało im się zbyt wiele spartolić

ale czy warto przepłacać?

Jest tak moonwatch ma wypukłe szkiełko z plexi.

Mk ii ma płaskie mineralne. nowy mk II ma szafir

Spokojnie, to mineralne szkło jest polerowalne i to bez wyjmowania bo wystaje z koperty.

Mark II w ogóle to miód zegar :

attachicon.gifSpeedmaster Mark II.jpg

Choć trzeba przyznać że w nowej wersji nie udało im się zbyt wiele spartolić

ale czy warto przepłacać?

różnica 50% nowego za ładny Mark II race edition czy jak to się zwało z kolorami. Ale nowy troszkę inny, większy i z datą, szafirem. Rozważam obie opcje :)

Edited by Kayman

No wiesz . Większy to on jest 0.65 mm na szerokość i 1.2 mm na długość.

Vintage też występuje w wersji race (choć mnie bardziej podoba się czarna) natomiast różnica w cenie to raczej x3 niż 50 %

Niezaprzeczalnie jest data szafir i co-axial

Ale nie ma cal.861 :)

Ładnego Mark II w wersji race poniżej 8 nie znalazłem, co-axial to 15kzł. Jest jeszcze model pośredni, Omega Speedmaster 125 

Fakt. Miałem na myśli wersję czarną.

Z drugiej strony obawiam się że część ładnych Mk II race to przeróbki z czarnych - komplet tarcza + wskazówki do nabycia choćby w Australii a różnica między race a czarną wersją zwraca koszty z grubą nawiązką, więc pokusa jest silna.

Jak już pisałem wolę wersję czarną. Race jest efektowna ale jednak nie dla mnie. W nowej wersji "usportowiono" również czarną tarczę - ja chyba wolę oryginał. Chyba ! bo muszę przyznać że na zdjęciach bardzo ładnie się prezentują wszystkie trzy wersje.

Speedmaster 125 to model pośredni jak rozumiem - cenowo.

Hmm.

To niestety wygląda tak, że chciałoby się powiedzieć :

"Zbierz je wszystkie" :)

Tak, ostatnie zdanie najlepiej oddaje moje odczucia również ;) 125 jest też ciekawa, czasem aukcje kończą się w ciekawych pieniądzach, szkoda tylko że mówi się, że Omega troszkę więcej niż 2000 ich wyprodukowała ;) Na pewno nie zastępuje ona Mark II, to są 2 różne jednak zegarki ;) Pomysł zmienianej tarczy nie podoba mi się na pewno w vintage :(

Kolory na tarczy są dla mnie ciekawsze traktują zegarek jako EDC, wykluczą jednak mało wiele te zegarek do marynarki (może poza sportową), gdzie czarny jeszcze się jakoś odnajduje. Choć w sumie do marynarki mam inne zegarki ;)

$_57.JPG

2954858e_xxl.jpg?v=1

2819249gross.jpg?v=1

Edited by Kayman

Guest Mateusz Dąbrowski

Zdecydowanie bardziej elegancki, a i mniej 'kultowy' od mark II. Poza tym jak na współczesne chrono seamastera - całkiem ładnie. Hm, a może jednak vintage Speedsonic? Ciężko dostać ale oba modele świetne na właśnie nieco większą rękę (choć też nie będzie szafir).

Guest Mateusz Dąbrowski

To nie kwarcusie tylko kamertony - choć też na baterii, to jednak ma się do siebie jak mechanizm kołkowy do tourbillona ;)

Zamiast kryształu kwarcu masz kamerton, który nie dość że pięknie buczy, to jeszcze drga z taką częstotliwością, że sekundnik płynie bardziej niż w najbardziej nawet zaawansowanym mechaniku. Niemniej rozumiem, tylko mechanik. Ja osobiście - gdyby mi ręki starczyło - szedłbym w Marka. Za nietuzinkowość, kultowość i ponadczasowość. Zegarków podobnych do tego chronoseamastera nie brakuje. Mark jest jedyny w swoim rodzaju, ale w pozytywny sposób.

Fakt, mam jeden bardzo podobny ze stajni eposa, z pasami genewskimi zamiast imitacji podłogi statku,  indeksy też ma podobne :( A z tym kamertonem to bardzo ciekawe, gdzie to można o tych mechanizmach poczytać?