Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Nie dziwię się, jako, że ładna, więc będzie długo cieszyła. 

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Gratuluje kolegom zacnych nabytków. Osobiście stoje przed wyborem między nimi. Co tu wybrać jeśli obie mają to coś  :wub: Ale tylko jedna może zostać... :(

Eeeehhh :)

Ten zegar z definicji będzie miał u mnie dożywocie ;). Jeszcze z miesiąc, dwa i jest mój. 

Mój ulubiony model diverka, nie licząc MM od Seiko :)

Dałem sobie jednak trochę czasu. Na wszystkich możliwych zdjęciach bardziej podoba mi się niebieski, zaś na żywo o dziwo pasuje mi czarny. Dali mi nawet to poprzymierzać do słońca i to samo. 

Edited by atrax

Na zdjeciach niebieski jest właśnie super, ale na żywo nie bardzo. Jakoś czarny bardziej do mnie przemawia. Tak jak Tobie.

Edited by ptakug

Gratuluje kolegom zacnych nabytków. Osobiście stoje przed wyborem między nimi. Co tu wybrać jeśli obie mają to coś  :wub: Ale tylko jedna może zostać... :(

Przyznam że ja też ze zdjęć nastawiałem się na 300-tkę ale miałem to szczęście że kupując mogłem przymierzyć obie i powiem szczerze że na żywo PO deklasuje 300m

oczywiście to moja prywatna ocena ale dla mnie PO wygląda bardziej poważnie, a używając przenośni 300-tka jest dla 30-latka a PO dla 40-latka, takie mam odczucia :)

Oj tam, jako trzydziestolatek też wybrałbym PO :) , no i jeżeli PO jest dla 40 latka to AT jest dla kogo :D ?

9CZs3uOl.jpg

AT vs. PO

Gaaadanie... Mnie bardziej podszedl niebieski. Mierzylem oba kolory. Czarny byl smutny po prostu... PO jest fajna, ale jakos mnie nie przekonuje. 300m jest wg mnie idealna.

Guest Mateusz Dąbrowski

Dostałem właśnie informację z butiku Omegi:

W nawiązaniu do naszej rozmowy o dostępności zegarków OMEGA Seamaster 300, które miały być dostępne od Stycznia 2015, mam dla Pana świetną wiadomość.

Specjalnie dla Pana udało mi zorganizować takie dwa zegarki.

Dokładnie:

·         233.30.41.21.01.001

·         233.90.41.21.03.001

(czyli czarny i niebieski)

Będzie na co popatrzyć :)

OMEGA+Seamaster+300+MASTER+Co-Axial+02.j

AT za elegancka dla 30 i 40, myślę że jak dla mnie to po 50 ;)

To za parę lat możemy się zamienić :) Świetna jest ta PO. Gratuluję.

AT vs. PO

Prawie wszystkie Omegi mi się podobają ale SEAMASTER 300 OMEGA MASTER CO-AXIAL 41 MM podoba mi się wyjątkowo w tej chwili to moim skromnym zdaniem najładniejszy model nie tylko wśród Omeg

Guest Mateusz Dąbrowski

Właśnie go zdjąłem z nadgarstka - tarcza, bezel werk (wbrew temu co mówiłem na podstawie zdjęć) poezja. Tytan dziwnie leży na ręku przez niską wagę, ale czarnostalowa w swojej cenie jest bardzo ciekawa. Z minusów - palcuje się na potęgę (szczególnie bransoleta mam nadzieję że w pudełku jest szmatka załączona) i drugi, nieco poważniejszy minus - jest mniej wymiarowa od Speediego. Może to kwestia tego, że moonwatcha mam na ręku na co dzień, ale ten milimetr średnicy więcej i wizualnie większą mocno grubość (Speedy pod względem ukrywania tuszy jest bezbłędny) trochę kolą w oko i sprawiają, że mankiet nie będzie krył tak ładnie jakby mógł. Niemniej zegarek fantastyczny i warty uwagi.

P. S. W butiku mają w sejfie Speedmastera Mark II limitowana edycja Rio z numerem 1904 (data wprowadzenia systemu medalowego) - jak ktoś się zastanawia nad Markiem to warto wziąć pod rozwagę ;)

Guest Mateusz Dąbrowski

300 w stali 20,5k. 300 w tytanie (niebieska) ~27k. Reszta 300 już droższa.

Czarna jest naprawdę świetna, przynajmniej na renderach. 

Tylko to wybłyszczenie na bransolecie ni w pięć ni w dziesięć...

Cena w porównaniu np z Black Bayem jednak trochę przesadzona.

Jaki duży masz nadgarstek i jak na nim leżała, masz jakieś zdjęcie?

Guest Mateusz Dąbrowski

Czy ja wiem? Estetyka kwestia gustu, ale mechanizm w omedze miecie ten z tunera pod każdym względem.

Mam 16cm ale zdjęcia brak. Leży jednak już całkiem dobrze - jedyny problem to ta wizualna grubość przy tak małym nadgarstku odczuwalna.

Mechanizmów nie ma co porównywać.

Ja mam 15,5 cm i na podstawie zdjęć i wymiarów ją skreśliłem. A może to błąd?

A ile ona ma grubości?

Guest Mateusz Dąbrowski

13-14, ale wizualnie więcej niż Speedy. Poza tym powinna Ci wejść.

Tomek,

Jak przy takim nadgarstku tolerujesz SUBa FatBoya ; ) to i z 300 "vintage" sobie poradzisz

Jestem ciekaw tego mariażu niebieskiej tarczy i tytanu...stal wygląda fajnie ale obawiam się że starego SUBa nie przeskoczy a to jednak ta sama kategoria nadgarstkowa

Zaletą w tych Omegach jest wielkość L2L czyli te 48mm,  przy moich 16mm w nadgarstku też uważałem że 40mm średnicy do już będzie przegięcie ale Mariusz otworzył mi oczy i gdy przymierzyłem jego speediego 42mm, okazało sie że nie jest tak źle, no i stąd decyzja aby przymierzyć się do PO 42mm a potem już nie chciała zejść z ręki ;)

Chociaż PO jest także trochę grubsza od Speedmastera to jednak leży bardzo ładnie 

dzięki Mariusz, gdyby nie Ty nadal szukałbym jakiegoś Brajtka 39mm  :)

Sub ma 47 mm lug to lug i uważam, że całkiem dobrze leży na moim nadgarstku.

Zresztą generalnie w sportowych zegarkach jestem w stanie zaakceptować większy rozmiar.

Np. Black Bay IMO leży u mnie dobrze, a Omega AT 41,5 mm, która ma praktycznie identyczne rozmiary (i średnica koperty i lug-to-lug) już nieciekawie...

Takie coś w necie znalazłem, ładna jest:

59156972818921298743.jpg

Edited by Tommaso

Guest Mateusz Dąbrowski

Ile za tego Marka II RIO wołają?

Niestety nie wiem - nie pytałem ani nie przymierzałem, jako że na mnie nie wejdzie i tak. Na pewno jednak zdradzą na maila/telefon.

Ciekaw jestem czy ktoś z forum już "rozdziewiczył" salon Omegi w PL, czy póki co tylko przymierzanie a zakupy w innych punktach z rabatami:)