Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W Katowicach mierzyłem niebieska na bransolecie i na gumie. Guma moim zdaniem tragiczna jeśli chodzi o jakość. W dzieciństwie miałem taki zegarek Pepsi który dawali do kilku kupionych butelek tego napoju (było też radio w kształcie piłki nożnej :P) i ten pasek porównałbym do paska tego właśnie zegarka - zabawki. A sama Omega... już sam nie wiem. Po tej nagonce myślałem, że będzie gorzej. Jest może trochę cukierkowa w mojej ocenie ale jak ktoś lubi taki styl to będzie zadowolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

A czego brakuje aby dogonić?

Tu nawet nie chodzi o to czego brakuje, bo teoretycznie bezpośredni konkurent, czyli Sub, jest poza jakimkolwiek zasięgiem. Na miejscu Omegi to bardziej bym się martwił, żeby jej Tag Heuery i inne Orisy nie dogoniły ;)

Niby wszystko ok jednak w realu nie ujęła mnie. :( Jakaś dziwna jest.

 

Na zdjęciach robiła na mnie koszmarne wrażenie , w realu jest tylko słabo ;)

Moim zdaniem jakościowy i stylistyczny krok wstecz. Porównywałem w sklepie bezpośrednio z poprzednią referencją i wszystko, poza werkiem na minus: tarcza, bezel, datownik, zawór helowy, a ta guma to chyba jakiś eksperyment socjologiczny :) Generalnie za dużo tych wszystkich zmian, nowinek, które razem kompletnie odbierają charakter temu zegarku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach robiła na mnie koszmarne wrażenie , w realu jest tylko słabo ;)

Moim zdaniem jakościowy i stylistyczny krok wstecz. Porównywałem w sklepie bezpośrednio z poprzednią referencją i wszystko, poza werkiem na minus: tarcza, bezel, datownik, zawór helowy, a ta guma to chyba jakiś eksperyment socjologiczny :) Generalnie za dużo tych wszystkich zmian, nowinek, które razem kompletnie odbierają charakter temu zegarku ;)

Tak to jest jak się za wzór stawia Suba, to te nowinki na raz mogą przytłoczyć :)

Rolexowi zajęło by to ze trzy dekady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na szczęście. Rolex też psuje ale powoli., za 20 lat Sub będzie nie do noszenia.

Zawsze będę stare modele. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Tak to jest jak się za wzór stawia Suba, to te nowinki na raz mogą przytłoczyć :)

Rolexowi zajęło by to ze trzy dekady.

Czy się to nam podoba, czy nie, w masowej świadomości Sub wzorem nurka jest i basta ;)

 

No i na szczęście. Rolex też psuje ale powoli., za 20 lat Sub będzie nie do noszenia.

 

Piotrek, w punkt :)   Póki co, skopali koperty, aż strach pomyśleć co przyniesie następne Basel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapięcie z mikroregulacją można do PO42mm, 2500 dokupić

  

Można ale trzeba dokupić też "przejście" na bransoletę z pinami ( na filmie widać że ostatni link przy zapięciu jest ze śrubką a dalsze w tej bransie są piny ) i będzie szersze niż oryginalne.

Można teoretycznie bez przejściówek. Nie pamietam już dokładnie Ale chyba takie jedno pseudo ogniwko jest w komplecie z zapięciem. Ogniwa w bransolecie trzymają się nie na śrubkach ale na metalowym trzpieniu który jest w nowszej wersji osadzony między śrubkami przez co łatwiej się to rozkręca i nie trzeba wybijać. Tak więc jeżeli szerokość środkowej części ogniwa w starszej i w nowszej bransolecie jest taka sama to nie ma problemu by je razem spasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

Można teoretycznie bez przejściówek. Nie pamietam już dokładnie Ale chyba takie jedno pseudo ogniwko jest w komplecie z zapięciem. Ogniwa w bransolecie trzymają się nie na śrubkach ale na metalowym trzpieniu który jest w nowszej wersji osadzony między śrubkami przez co łatwiej się to rozkręca i nie trzeba wybijać. Tak więc jeżeli szerokość środkowej części ogniwa w starszej i w nowszej bransolecie jest taka sama to nie ma problemu by je razem spasować.

 

Nie będę się upierał ale w starszej PO bransoleta jest na pin+tuleja, moja 2500D z ostatniego roku produkcji taką miała i dopiero nowszy model na 8500 ma śruby. Na pewno bransoleta w PO 2500 zwęża się 20/18, tak jak w starszych SMP300 2254.50 więc zapięcie jest troszkę szersze.

Do zapięcia nie dostajesz nic poza nim samym, nie wiem jak teraz ale mi nawet nie chcieli sprzedać samego zapięcia bez montażu.

O ile pamiętam dyskusje na WUS to żeby założyć to zapięcie ( jest w sumie chyba 5 rodzajów ) do starszych bransolet to trzeba było dokładać inne endlinki z obu stron ze względu na mocowanie i profil wygięcia środkowej części.

 

Tu na starym ogłoszeniu dobrze to wszystko widać na zdjęciach:

 

https://forums.watchuseek.com/f319/sold-omega-planet-ocean-20mm-1580-952-bracelet-w-oem-adjustable-clasp-fits-42mm-po-models-4690997.html

 

A w tym wątku w pierwszym poście cała procedura z opisem części dla 2254.50

 

https://forums.watchuseek.com/f20/omega-2254-2234-1610-930-bracelet-adjustable-clasp-3315962.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Teraz pozostaje mi kupić PO i się przekonać czy półogniwa będą dobrze dobrane dla mnie. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ładna sztuka ze Szwajcarii na chrono i klient może wysłać z Niemiec wiec nie będzie VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Idę szukać.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają rozmach z tymi limitkami e3ff938d16453453075312054402e00d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają rozmach z tymi limitkami

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Nareszcie coś świeżego!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szkiełko Ci wypadło? :)

 

super Sikor!

No właśnie nie mogę znaleźć :)

Dzięki, przez grzeczność nie zaprzeczę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pytanie odnośnie Omegi Speedmaster Reduced i numeru seryjnego. Mam okazję kupić taki zegarek, ale podpadł mi numer seryjny, mianowicie zaczyna się na 59********. Zgodnie z linkiem https://est1897.co.uk/omega-serial-numbers-how-old-is-your-omega-watch oraz https://www.lunaroyster.com/omega-speedmaster-date-of-manufacture-by-serial-numbers/ numery seryjne powinny się kończyć na 48******. W związku z tym pytanie, czy Reduced rządzi się innymi prawami niż "zwykły" speedy, czy też od razu fake?


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam speedmastera reduced, nie zaczyna się, ani nie kończy żadną z cyfr, które wymieniłeś. 

 

Wydaje mi się też, że ze względu na inne mechanizmy, które przecież też są określone przez nr seryjne, Reduced będzie oderwany od normalnego speedmastera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg ww stron rok numery seryjne zaczynają się od 14******, a kończą na 48******, @Ceteth, czy Twój Reduced mieści się w zakresie tych liczb?


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak, zacznijmy od tego, że ja mam nowszą wersję z szafirowym szkłem. Referencja 3539.50, więc nie jest to najbardziej klasyczny reduced.

 

Mój nr z dekla zaczyna się od 90 a kończy na 69

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg ww stron rok numery seryjne zaczynają się od 14******, a kończą na 48******, @Ceteth, czy Twój Reduced mieści się w zakresie tych liczb?

 

Miałem kiedyś Recued i sprawidziałem 55....83, był na 100% oryginalny, bo odwiedził serwis SGP.

Stawiam, że fejki Reduced to marginalny temat - zbyt niszowy model.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jestem trochę spokojniejszy.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.